فکرصرفافکرهست نه واقعیت

نویسنده موضوع: فکرصرفافکرهست نه واقعیت  (دفعات بازدید: 25 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

مسلم

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 28
  • امتیاز 16
فکرصرفافکرهست نه واقعیت
« : ژانویه 28, 2021, 06:17:06 pm »
سلام وخداقوت خدمت همه دوستان واعضامحترم این انجمن امیدوارم حال دل همتون خوب باشه امروزدخترکوچیک ماپابه این دنیاگذاشت خداروشاکرم به خاطروجودنازنینش وازخدامیخوام فرزندان سالم نصیب همه پدرومادرهابشه موضوعی که درموردش صحبت میکنیم درموردافکارهست همون افکاری که باعث به دردسرافتادن ماتوخیلی اززمینه هاشدن همون افکاری که درموردهرزمینه ای تولیدشدن ومااونهاروجدی گرفتیم قبلاکه تحت تاثیرافکارم بودن وازکارذهن آگاه نبودم هرفکری که ذهنم تولیدمیکردروتوبعضی اززمینه هاجدی میگرفتم واونهارومساوی باواقعیت میدونستم امروزوقتی داشتم ازشهرستان به سمت بیمارستان میومدم (بهم گفتن که همسرم روبرازایمان به بیمارستان آوردن)توراه که میومدم ذهنم دست به کارشدوداستان هایی ساخت افکارهاوتصویرهایی توذهنم تولیدمیشدنکنه من همسرم روحین زایمان ازدست بدم حتی تصویرعذاداربودن وپوشیدن لباس سیاه روهم ذهنم تولیدکردبازم ذهنم ادامه دادزندگی بعدازمرگ همسرم هرگزنمیتونم دووم بیارم تاابدتنهاخواهم شدخوب من اجازه دادم این افکارهاوداستان هاتولیدبشه چون ازکارذهن آگاه بودم وداون لحظه آگاهی کامل داشتم که الان ذهن داره فکرتولیدمیکنه این هاهرچه هستن کلمه تصویروفیلم خروجی ذهن هستن وواقعیت ندارن وافکارم روجدی نگرفتم فقط اجازه دادم این افکارهاوتصاویرمثل پرنده هایی درآسمان ذهن من عبورکنندمانندابرهای درحال حرکت  افکاری که ذهن تولیدمیکنه به مدت چندصدم ثانیه درسیناپس های مغزی حضورپیدامیکنندووقتی مابه اونهاواکنش نشون میدیم اونهاروجدی میگیریم روی احساسات ماتاثیرگذاشته وباعث به وجوداومدن ترس نگرانی ودلهره میشن به مروراین احساسات باعث ایجاداحساس افسردگی اضطراب درمامیشن ازاین دیدبه قضیه نگاه کنیم هرگزژنتیک تاثیری درایجادبیماری نداردفقط باورکردن افکارتولیدذهن باعث ایجادافسردگی میشه حالاهرمسیله ای که خودمون داریم روبااین گفته هامطابقت بدین وببینیدذهنتون درطول روزچه افکاری تولیدمیکنه وچه داستان هایی رومیگه که شمااونهاروجدی میگیرین آرزوی سلامتی براهمتون دارم به امیدبهبودی کامل تک تک دوستان عزیزوآرامشی ازجنس خدا

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 584
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
پاسخ : فکرصرفافکرهست نه واقعیت
« پاسخ #1 : ژانویه 29, 2021, 10:07:39 am »
سلام تبریک خدممتون عرض می کنم و خوشحال شدم که تونستید این فشار رو توی این مواقع بهتر کنترل کنید و خودتون رو آروم کنید افکاری که همه درگیرش میشن و نمی تونن درست کنترلش کنن

مسلم

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 28
  • امتیاز 16
پاسخ : فکرصرفافکرهست نه واقعیت
« پاسخ #2 : ژانویه 29, 2021, 06:45:14 pm »
ممنون ازلطف شمابه عنوان فردی که چندین سال درگیرافسردگی ووسواس بودم والان بهبودی کامل دارم این تجربه ای که به دست آوردم درزمینه شناخت کارذهن وآگاهی لحظه ای اززمانی که ذهن درحال تولیدفکرهست واینکه اجازه بدم این افکارتولیدبشن وهرگزعملی برااینکه بخوام این افکارروازخودم برونم انجام ندم دیگه این افکارهادرهرزمینه ای تاثیری درایجاداحساسات بدروی من ندارندچون به ماهیت فکرپی برده ام فکرخروجی ذهن هست نه چیزی که واقعیت باشه صرفاهمین امیدوارم تمامی دوستان توهرزمینه ای که میدونندذهنشون دست به داستان سازی میزنه ونسبت به موضوع خاصی وسواس دارندتلاشی جهت جلوگیری ازتولیداین افکارازخودشون نشون ندن فکرهرگزشمارابه انجام عملی وادارنخواهدکردقطعافقط احساس ترس واحساس اضطراب ازاین افکارهاست که اونهاروواقعی جلوه میده هرکدوم ازدوستان درهرزمینه ای که ذهنشون داستان خاصی رومیگه یاافکارهای خاصی اونهارواذیت میکنه یاهرنوع ترسی دارندمیتوننددراین زمینه صحبت داشته باشندتاراهکارهایی راکه ازتجربه های شخصی ومفیدداشتیم دراختیارشون قراربدیم