وسواس فکری به فشار خون

نویسنده موضوع: وسواس فکری به فشار خون  (دفعات بازدید: 67 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

هیمن

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 28
  • امتیاز 2
وسواس فکری به فشار خون
« : سپتامبر 07, 2020, 02:09:22 am »
سلام
تو رو خدا کمکم کنیدواسواس به بیماری فشار خون گرفتم هر لحظه فک میکنم فشارم بالاست هر حسی بدی داشت باشم ربطش میدم به فشار خون بالا همش فشارم نرمال بود ده ماه زایمان کردم نه قبل و نه تو بارداری اصلا فشار خون نداشتم ده دشب پسرم زردی گرفت استرس داشتم فشارم رفت رو چهارده رو نه الان همش غذاهای بی نمک درست میکنم هر جا میرم میگم غذا خوشمزه استش میترسم بخورم همش فکرم فشار خون بالا شده خواهشن کی مثل من بود بیا باهام حرف بزنه چون من قبل وسواس فکری به اسیب رسوندن به دیگرتن رو داشتم
« آخرين ويرايش: سپتامبر 08, 2020, 07:38:39 pm توسط سیدحمید »

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 583
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
پاسخ : وسواس فکری
« پاسخ #1 : سپتامبر 08, 2020, 07:31:34 pm »
سلام متاسفانه ترس از بیماری یکی از رایج ترین موارد هست اما حقیقت توی زمانی که اضطراب فرد بالاتر هست انواع فکرهای مختلف برای فرد نگران کننده هست و کاملا افکار اضطراب آور تمامی موارد مختلف رو برای فرد پررنگ می کند و کسی که درگیر شده برای مدتی با این نوع از ترس با خیلی از افکارش متقاعد میشه که دچار بیماری هست و مدت زمان بیشتری درگیرش هست

حالا سوال اینجا هست که ما حاضریم زندگی با ریسک رو قبول کنیم؟

توی اضطراب و وسواس به بیماری تحمل این مورد سخت هست و فرد کاملا دنبال پیدا کردن جوابی به آن هست که آیا دارد و یا آیا درگیرش می شود و کاملا با این نگرانی ها برای مدتی زندگی می کند اما حقیقت  اینکه بعد از آزمایش و نرمال بود نسبی آیا فرد باز هم حاضر به قبول کردن نتیجه هست و یا مرتبا دوباره به دنبال اثبات و جلوگیری از بیماری هست این مسئله که الان ذهن شما رو درگیر کرده بهتر هست با مشاوره ای که مجرب هست در این زمینه بیان شود تا ذهن و افکار شما به بی اهمیت بودن آن توجه کند.

فقط نکته ای که باید در نظر بگیرید که باعث کاهش نگرانی در ادامه می شود این هست که شما نمی توانید برای هر فکر و نگرانی جوابی پیدا کنید وسواس مرتبا چهره ی نگرانی ها رو برای شما عوض می کند بنابراین در این مواقع که درگیر اضطراب و نگرانی به بیماری خاصی می شوید اصلا به دنبال آروم کردن نگرانی ها خود نباشید به این طریق به صورت موقت یه آرامش نسبی کسب می کنید اما در ادامه باز باید برای فکر بعدی دنبال یه جواب بگردید حقیقت همه افراد از بیماری های مختلف دچار ترس می شوند اما در ادامه و با گذشت زمان و نه فرار کردن از آن نگرانی به مرور اون مسئله کمرنگ تر می شود اما هرچقدر شما به افکارتون حساس تر شوید و به دنبال آروم کردن اون نگرانی بروید اضطراب و نگرانی پررنگ تر می شود شما باید مرتبا در معرض این افکار باشید و درجهت مخالفش گام بردارید و نذارید شما رو در برابر تنها فکر فلج کند.

هیمن

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 28
  • امتیاز 2
پاسخ : وسواس فکری به فشار خون
« پاسخ #2 : سپتامبر 17, 2020, 02:44:39 am »
سلام خیلی ممنونم که راهنمایی ام کردید