فشار خون بالا

نویسنده موضوع: فشار خون بالا  (دفعات بازدید: 714 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

رها

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 6
  • امتیاز 0
فشار خون بالا
« : دسامبر 20, 2014, 11:37:55 pm »
من امروز روز سختی داشتم دچار پنیک شدم اونم با آزمایش فشار خون 14 روی 8 بود همین که از مطب آمدم بیرون تمام نگرانی ها بهم حمله کردند دیگه سرم گیج اومد یه جایی نشستم و فقط نفس عمیق می کشیدم خیلی برام یادآوری اش سخت هست نمی دونم چرا همچین فشار خونی دارم می ترسم ذهنم به اش آروم نمی گیره یعنی من فشار خون داشتم می ترسم دفعه قبل هم که توی خانه موقعی که پنیک رو تجربه می کردم و خسته از نگرانی بودم روی 14 بود کسی تا الان همچین ترسی را نداشته؟ چیکار کنم می ترسم فشار خون بالا حتما بلایی سرم می آره. چه پنیک بدی بود نفسم بالا نمی اومد دیگه هیچ صدایی نمی شنیدم داشتم عرق شدیدی می کردم دست و پاهام مور مور شده بود می ترسیدم که تشنج کنم آخه بچگی تجربه تشنج رو داشتم چند سالم براش قرص می خوردم به نظرتان چیکار کنم؟ آیا فشار خون می تونه به تشنج ختم شود.
« آخرين ويرايش: دسامبر 20, 2014, 11:41:46 pm توسط Raha »

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 583
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
پاسخ : فشار خون بالا
« پاسخ #1 : دسامبر 20, 2014, 11:58:57 pm »
سلام
در مورد فشار خون مسائل مختلفی وجود دارد اول اینکه باید بدانید اضطراب باعث افزایش فشار خون می شود، نکته بدی شرایط آزمایش است اگر شما با دستگاه اتوماتیک فشار خونتان را اندازه گیری کرده باشید معمولا از دقت کمتری برخوردار است و حتی ترس از انجام دادن این تست در مطب پزشک می تواند باعث اضطراب شود و فشار خونتان را بالا ببرد، در ضمن شما باید قبل از فشار خون نیم ساعت آرام جایی نشسته باشید و کسی که راه رفته باشد و قبل از آزمایش تحرکی داشته باشد فشار خون بالاتری دارد البته اضافه وزن هم می تواند روی فشار خون اثر بگذارد که با کاهش آن می توانیداثر مثبتی روی فشار خونتان بگذارید. همچنین بعد از تست اول از فشار خون بالا باید چند دقیقه  بعد که فرد به آرامش بیشتری می رسد دوباره تست انجام شود که با کاهش اضطراب فشار خون کاهش می یابد. در مورد تشنج هم می توانید با دکتر فوق تخصص مغز و اعصاب در میان بگذارید که می تواند آزمایش های مختلفی را برای آرامش شما تجویز کند.

محمد

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 22
  • امتیاز 12
« پاسخ #2 : دسامبر 21, 2014, 04:26:35 pm »
سلام
هر کدوم از ما روی یه چیز بیخود فکر خودمونو درگیر کردیم. من با اینکه وسواس فکری دارم اما این موضوع فشار خون اصلا واسم اهمیتی نداره با این که فشار خونمم همیشه بالاست .یه چیز دیگه واسم مهمه که ممکنه واسه رها خانوم اصلا اهمیتی نداشته باشه .
پس بنظرم اولین قدیم توی این راه آگاهی از این بیماریه که مارو توی چرخش گرفتار نکنه .

هیمن

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 28
  • امتیاز 2
« پاسخ #3 : نوامبر 21, 2020, 02:27:38 pm »
سلام رها خانم و اقا محمد خوبید منم واقعا واسوس فکری به فشار خون گرفتم و همش فکرم روش که نکن فشار خون داشت باشم هر روز تو خونه وزش میکنم تحرک زیادی دارم قد ووزنم هم عالی صدو شصت دو قدم وزنم هم شصت دو ک دستگاه فشار خون رو میبنم میترسم البته منم ده ذوز بعد زایمان فشارم رفت رو چهاره رو نه نه قبل نه توبارداری اصلافشارم همیشه پایین بوده تو ذو خدا به من هم کمک کنید