وسواس ذهني

نویسنده موضوع: وسواس ذهني  (دفعات بازدید: 103 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

REZAYAR67

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 2
  • امتیاز 1
وسواس ذهني
« : اكتبر 21, 2019, 02:38:27 pm »
لطفا كمك كنيد.
دايما به نفس كشيدنم فكر مي كنم .
خسته شدم .
4 ساله آسنترا و ولبان ميخورم بهتر شده بودم
هر چند وقت يكبار دوباره به سراغم مياد.
درمان غرقه سازي براي اين موضوع خاص چگونه است.

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 576
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
پاسخ : وسواس ذهني
« پاسخ #1 : اكتبر 23, 2019, 09:43:02 am »
سلام به انجمن ما خوش آمدید زمانی که حساسیت روی موردی برای هرکسی پررنگ می شود و ذهن هم چون به آن دچار بعضا ترس و شاید هم وحشت شده باشد این سیکل برای بعضی از افکار می تواند ادامه دار باشد و مرتبا فرد از جنبه های مختلفی درگیر آن وحشت خاص شود و تا زمانی که حساسیت به آن مورد خاص کاهش پیدا نکند مدت زمان زیادی ممکن است فرد با این نوع از افکار درگیر باشد مصرف قرص هم می تواند باعث کاهش یکسری از علائم اضطراب شود اما تا زمانی که حساسیت فرد به آن فکر خاص برطرف نشود همچنان ماندگاری آن فکر و ترس خاص باقی می ماند البته این مورد در کتاب رهایی از وسواس فکری و دلایل رفع نگرانی از آن اشاره شده هست اما برای برطرف کردن کامل آن باید از روش های روبرو سازی همچون CBT استفاده کرد تا زمانی که این نوع از وسواس خاص را برای خود رفع نکنید و از روبرو شدن با آن نترسید همچنان ادامه خواهد داشت امیدوارم با شروع جلسات مشاوره بتوانید بر این نوع ترس خاص و بعضا که خود شما هم به آن اعتقاد دارید که دارای اهمیت و ترس خاصی نیست غلبه کنید

REZAYAR67

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 2
  • امتیاز 1
« پاسخ #2 : اكتبر 23, 2019, 11:25:50 am »
تقريبا با همه مدل وسواس ذهني مبارزه كردم ولي با اين يكي خيلي سخته.
ميشه راجع به اين روش خاص كه فرموديد توضيح واضح تر بديد.
تا حالا به مورد مشابه من با اين وسواس خاص برخورديد.

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 576
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
« پاسخ #3 : اكتبر 25, 2019, 02:05:42 pm »
روش CBT همان روش رفتار درمانی شناختی هست جهت مواجه و تغییر احساسات در برخورد با افکار مزاحم و بعضا وسواسی که در کنار دارو درمانی برای یکسری از افکاری که به صورت ثابت برای افراد ایجاد می شود استفاده می شود بهتر هست برای انجام آن از متخصص روانشناس مخصوص وسواس استفاده نمایید البته سبک زندگی هم بسیار اهمیت دارد مخصوصا دوری از اضطرابها و فشارهای محیطی، تغذیه و همچنین ورزش که اثر بسیار مثبتی می تواند روی نگرش افراد ایجاد کند.