نویسنده موضوع: درمان اضطراب و وسواس خواهش میکنم دقیق مطالعه و اجرا کنید  (دفعات بازدید: 98 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

Mahyar

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 79
  • امتیاز 9
دوستان خوبم من چند مدتی سر نزده بودم حالا که دوباره خدمت رسیدم دیدم که چقدر دوستان جدید اومدن که همگی با وسواس و اضطراب دست و پنجه نرم می‌کنند.
خواهش میکنم ازتون یکبار برای همیشه این کار رو حداقل پیوسته یک ماه انجام بدید
این چیزی که میگم بخشیش تجربه خودمه اما کاملا علمی و ثابت شدست.

به نظر من استرس و وسواس تشدید کننده هم هستن،  برای رهایی ازشون باید منشاء فکر وسواسی و استرس رو پیدا کنید.  یعنی مثلا چرا من الان اضطراب دارم!؟  از خودتون بپرسید،  بقیه رو مثال می زنم:
من حا روحیم بده.
-خب چرا بده؟(از خودت بپرس)
چون روی تنفس کردنم تمرکز می کنم
خب منشاء پیدا شد حالا چه کنیم؟!
یه جواب به خودتون بدی!
به درکککککک تهش چی میخاد بشه!؟ نفسم بند میاد میمیرم
خب بمیرم بازم به درررک
این یعنی متوقف کردن چرخه فکر وسواسی اون تو رو داره از یه چیزی میترسونه و تو چیزی که میخاد رو بهش میدی  تا دیگه به روش دیگه ای تو ذهنت نیاد و نشخوار ذهنی متوقف میشه تا زمانی که چیزی ذهنتون رو نتونه درگیر کنه.
کلا بهدرک گفتنو یاد بگیرید تو زندگی و شک نکنید با این روش ترسناک ترین وسواس از بین میره
از جهت علمی به این روش مواجهه درمانی و یا exposure therapy  میگن. بعنی با فکر مواجه بشی بدون این که بخای خودتو قانع کنی که فکر غلطه
یا امیرالمؤمنین ع

مسلم

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 23
  • امتیاز 12
سلام این روش کاملادرست هست به قول امام علی (ع)چیزی راکه ازآن میترسی خودت رادرآن قراربده بزرگترین راه مبارزه باترسروبروشدن باآن هست تمام این ترس ها ساخته ذهن هست دردنیای بیرون واقعیت ندارد کسی که ازسوارشدن به آسانسورمیترسه کسی که ازارتفاع میترسه یاهزاران ترس دیگه ذهن به طورافراطی این ترس هارووحشتناک نشون میده وفردرودرگیراین ترس هامیکنه  بایدحساسیت خودمون روباواردشدن به این ترس هاکم کنیم به قولی ترس رودوربزنیم اونوقت هست که میفهمیم تمام اون افکارهاوتصاویرذهنی وترس هاواحساسات وحشتناک واقعاوجودخارجی ندارد