نویسنده موضوع: درمان وسواس و خیال بافی  (دفعات بازدید: 204 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

Jalal

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 4
  • امتیاز 0
درمان وسواس و خیال بافی
« : ژانویه 25, 2019, 11:58:38 pm »
ستان سلام.من جلال هستم 36 سالمه و سالهاست که دچار وسواس فکری هستم که ریشه ارثی هم داره و داروهای مختلفی رو هم تجربه کردم که موثر ترینش سرترالینه که الان سالهاست میخورم.ولی اخیرا به این نتیجه رسیدم که افکار من بیشتر از اینکه تکرار شونده و وسواس گونه باشه به صورت خیالبافی و افکاریه که خودم میسازم .امسال چون یه آزمون مهم در پیش دارم و باید مطالعه کنم این مساله برام مشکل حادی شده چون خیلی از زمانم رو میگیره و باعث شده که تمرکز نداشته باشم و دائما ذهنم درگیر خیالبافی و افکار مختلفه به طوری که سرعت مطالعه خیلی پایینی دارم و این موضوع خیلی آزار دهندست به طوری
که احساس میکنم خیال بافی رفته روی ضمیر ناخودآگاهم و بدون کنترل مغز من رو درگیر کرده  حالا از دوستانی که تجربه مشابه یا راه حلی دارن میخام که راهنمایی کنن.ممنون

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 319
  • امتیاز 83
پاسخ : درمان وسواس و خیال بافی
« پاسخ #1 : ژانویه 29, 2019, 08:45:08 pm »
سلام دوست عزیز. چون آزمون دارین طبعیه که افکار و خیالبافیتون بیشتر شده. چون یه آزمون مهم هم یکی از عوامل بیرونی هست ک در تشدید افکار نقش داره. بنظرم پیش روانپزشک تون برید شاید نیاز باشه داروی دیگه ای اضافه شه تا تمرکزتون بهتر شه. اگه مطالعه میکنید با صدای بلند مطالعه کنید و دور کلمات مهم خط بکشید و هنگام خوندن انگشتتون یا خودکار روی خطوط باشه.و اینکه ورزش رو فراموش نکنید. داستان های موفقیت آمیز شخصی در این فروم رو مطالعه کنید.

Jalal

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 4
  • امتیاز 0
« پاسخ #2 : مارس 13, 2019, 08:27:45 pm »
ممنون.این روشها رو امتحان کردم فایده نداشته.متوجه شدم که اسم مشکل من پرش ذهنه که متاسفانه کسی هم نتونسته راهنمایی کنه

Mahyar

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 78
  • امتیاز 8
« پاسخ #3 : آوریل 08, 2019, 12:34:10 am »
سلام جلال عزیز به نظرم برای اینکه بتونید درس بخونید به روی مفاهیم درس تمرکز کنید. یعنی وارد عمق بشید