نویسنده موضوع: وسواس فکری و ژنتیک  (دفعات بازدید: 97 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

Javad

• کاربرفعال
  • ارسال: 199
  • امتیاز 53
  • جنسيت : پسر
وسواس فکری و ژنتیک
« : اكتبر 05, 2018, 09:42:40 am »
دوستان این تاپیک اختصاص به مطالب انتقال وسواس فکری از طریق ژنتیک و روشهای کاهش ریسک انتقال یا چگونگی برخورد و درمان کودکان است. لذا اگر، مطلب، نظر، تجربه ... در این خصوص دارید با سایر دوستان در اینجا به اشتراک بگذارید.
با تشکر
به خدا نگوييد مشكلات بزرگي دارم - به مشكلات بگوييد خداي بزرگي دارم

Javad

• کاربرفعال
  • امتیاز 53
پاسخ : وسواس فکری و ژنتیک
« پاسخ #1 : اكتبر 05, 2018, 09:53:08 am »
نظر کلی محققین در خصوص انتقال وسواس فکری از طریق ژنتیک و وراثت بشرح ذیل است:
Although experts have not found a specific gene, research indicates that obsessive compulsive disorder runs in families, pointing to the likelihood that genetics do play a role in its development.
گرچه متخصصین علم ژنتیک تا کنون ژن خاصی را پیدا نکرده اند که باعث انتقال آن به نسل های بعدی شود، ولی تحقیقات نشان داده وسواس فکری از طریق وراثت قابل انتقال است.
 In fact, people who have a parent or sibling that has OCD have a considerably higher risk of developing the disorder.
در واقع افرادی که پدر، مادر، خواهر ویا برادرشان به بیماری وسواس فکری مبتلاست بطور قابل ملاحظه‌ای در خطر ابتلا به وسواس فکری هستند.

Javad

• کاربرفعال
  • امتیاز 53
« پاسخ #2 : اكتبر 05, 2018, 10:15:59 am »
وسواس فکری معمولا از چه سنی بروز میکند؟

Although OCD does occur at earlier ages, there are generally two age ranges when OCD first appears:
وسواس فکری از سنین آغازین زندگی بروز پیدا میکند و عموما در محدوده سنی بیشتر شایع است:
 Between ages 10 and 12 and between the late teens and early adulthood. It typically starts between 18 and 25 but can begin anytime.
1- سن 10-12 سالگی
2- سنین آخر نوجوانی و آغاز جوانی 18-25 سالگی

Javad

• کاربرفعال
  • امتیاز 53
« پاسخ #3 : اكتبر 05, 2018, 12:56:58 pm »
Can OCD be prevented?
Can obsessive-compulsive disorder be prevented? OCD cannot be prevented. However, early diagnosis and treatment can help reduce the time a person spends battling this disorder.
وسواس فکری آیا قابل پیشگیری است؟
نمیتوان از بروز وسواس فکری جلوگیری کرد اما تشخیص زود هنگام و اقدام به درمان طول درمان را کاهش میدهد.

Javad

• کاربرفعال
  • امتیاز 53
« پاسخ #4 : اكتبر 06, 2018, 12:23:59 pm »
برداشتی از سایت beyond ocd.org این وابسته به انجمن مردم نهاد از کشور کاناداست که اطلاعات مفیدی برای بیماران و خانواده‌هایی که فرزندی مبتلا به وسواس فکری دارند فراهم می‌آورد.

Helping A Child Who Has OCD
کمک کردن بچه‌هایی که مبتلا به وسواس فکری هستند
If your child has Obsessive-Compulsive Disorder or is exhibiting symptoms that could be OCD, he or she is not alone.
اگر شما فرزندی دارید که مبتلا به وسواس فکریست و یا اینکه علامات مشهود به این بیماری را دارد، مطمئن باشید فرزند شما تنها کسی نیست که مبتلاست.
 Current estimates suggest that one in 100 children has OCD, which means that millions of children worldwide are suffering from this disorder. 
از هر صد بچه در دنیا یکی ازآنها مبتلاست و این بدان معنیست که حداقل یک میلیون کودک مبتلا در دنیا وجود دارد.
When you include parents, other family members, friends, and school personnel who are affected by a child with OCD, this unwanted condition has an impact on many millions more.
وقتی شما بعنوان پدر و مادر،دیگر اعضا خانواده، دوستان، و مربیان مدرسه که نحوی با کودک سرو کار دارند تحت تاثیر شرایط ناخواسته این بیماری قرار دارید و لذا این بیماری بیش از زندگی یک میلیون را تحت تاثیر قرارداده است.
Don’t blame yourself for your child’s OCD. Even the worst parenting doesn’t cause this disorder.
هیچگاه خود را مورد سرزنش قرار ندهید که یک کودک با وسواس فکری دارید. حتی اگر کودک تحت بدترین شرایط پرورش قرارداد داشته باشد باعث این اختلال نخواهد شد(گرچه شرایط تربیتی روی زمان بروز و یا شدت بیماری بی تاثیر نیست).
OCD is not a “phase” your child is going through. 
وسواس فکری یک فاز شخصیتی نیست که کودک شما در آن فاز قرارگرفته باشد.
And your son or daughter isn’t deliberately misbehaving or trying to get attention. 
پسر و یا دختر شما عمدا رفتار غیر متعارف از خود نشان نمیدهد.
Your child is not to blame.
کودکان مبتلا را هرگز مورد سرزنش قرار ندهید .
 Perhaps most importantly, it’s not your fault that your child has OCD.
مطمئنا نه شما و نه کودک شما مقصر در ابتلا به بیماری نیستید.
  OCD is a neurobiological disorder, which means that the brain of a child with OCD functions differently than the brain of a child who does not have OCD.
وسواس فکری یک اختلال عصبی است. بدین معنی که مغز کودک شما انجام وظایفش مشکلاتی دارد و متفاوت از مغز کودکانیست که این اختلال را ندارند.
Beyond OCD wants to help you get the information you need to help.
 Beyond OCDکوشش دارد اطلاعاتی در    اختیار شما بگذار که بدرستی به فرزندانتان کمک کنید
   Fortunately, effective treatment is available, and you can look forward to the future with optimism.  With proper treatment, your child can learn to manage the symptoms of OCD.
خوشبختانه درمان موثر وجود دارد، و شما خوشبینانه میتوانید به استقبال آینده بروید. با درمان مناسب کودک شما می آموزد که وسواس فکری را مدیریت کند و زندگی مناسبی داشته باشد.

As a parent, you are in a powerful position to help your child by:
بعنوان پدر مادر، شما بهترین شخصی هستید که میتوانید به فرزندانتان کمک اگر موارد ذیل اطلاعات کافی داشته باشید:
understanding OCD – what it is, what it is not, causes and myths
1) فهمیدن اینکه وسواس فکری چیست و شامل چه رفتاری نیست و اطلاعاتی در مورد علتها
finding the right therapist to provide treatment
2) پیدا کردن روان پزشک حاذق برای درمان
learning how to recognize and respond to symptoms
3) آموختن چگونگی تشخیص و پاسخ به علایم بیماری

ادامه دارد....

Javad

• کاربرفعال
  • امتیاز 53
« پاسخ #5 : اكتبر 07, 2018, 11:29:06 am »
سلام دوستان، روز بخیر
اخیرا سعی کردم مقاله هایی از چند سایت معتبر در مورد وسواس فکری، ترجمه و در اختیار دوستان قرارگیرد تا شاید کمک کوچکی برای باشد در حد بضاعت، از آنجاییکه فیدبکی از دوستان دریافت نشد و ارسال مطالب مستلزم صرف وقت خواهد بود لذا مستدعیست بنده را راهنمایی فرمایید آیا ادامه این موضوع برای شما دوست عزیز مفید خواهد بود یا خیر، پیشاپیش از اینکه نظر خود را ابراز میفرمایید تشکر میشود.

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 160
  • امتیاز 13
« پاسخ #6 : اكتبر 07, 2018, 08:32:23 pm »
سلام.
دستتون درد نکنه من که خوندمشون و مفید بود برام
من خودم میخواستم تو این تاپیک کلی سوال بپرسم ولی این هفته کلا فکرم درگیره کاره گفتم ولش کن حواسم پرت میشه

Javad

• کاربرفعال
  • امتیاز 53
« پاسخ #7 : اكتبر 07, 2018, 09:43:32 pm »
ممنون از اظهار نظرتون

Mahyar

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 59
  • امتیاز 3
« پاسخ #8 : اكتبر 08, 2018, 09:43:20 am »
هر چقدر هم كه اينهارو بدونيم به نظرم ميتونه كمك كنه چون بايد مدام برامون تكرار بشه

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 310
  • امتیاز 81
« پاسخ #9 : اكتبر 09, 2018, 12:05:30 am »
سلام خدمت دوستان و آقا جواد، ممنون بابت مطالبتون مفید بودن
من بشخصه همچنان در مورد صاحب فرزند شدن زیاد خوشبین نیستم، حتی زیر ده درصد احتمال رو هم نمیتونم درنظر بگیرم،نمیخام به دوستان مجرد طوری تلقین شه که نگران باشن بالاخره حق همه ی آدماس و حق انتخاب دارن،هر سری که مطرح کردم با خودم گفتم شاید یکی یه نظر منطقی بگه که نظرم عوض شه ولی همچنان همینه، البته براش دلایل دارم و بر اساس مطالعه و تجربه هایی که از افراد دیدم به این نتیجه رسیدم، باز خوشحال میشم بقیه دوستان هم در مورد صاحب فرزند شدن اظهار نظر کنن

حامدخان

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 323
  • امتیاز 68
« پاسخ #10 : اكتبر 09, 2018, 01:49:14 pm »
والله من الان یک دختر 4 ساله دارم فکر کنم اونم دچار وسواس فکری شده . صبح که از خواب بلند میشه شروع میکنه دستش را مالیدن روی پتو . نمی دانم علت چیه بعضی اوقات هم در حالت عادی این کار را میکنه خودم الان حدود 20 ساله با این بیماری سر و کار دارم دوست ندارم دخترم هم اینجور اذیت بشه .
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست ***
عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 310
  • امتیاز 81
« پاسخ #11 : اكتبر 09, 2018, 08:01:25 pm »
سلام.شاید این رفتارو از کسی دیده و همینجوری تکرار میکنه شاید داره بازی میکنه ولی بهتره شما رفتاراشو و اینکه بعنوان یه کودک شاد هست بازی میکنه یا نه پر انرژی هست یا نه اینارو زیر نظر داشته باشین، اگه اطلاعاتتونو تو این زمینه بالا ببرین و بطور کلی در مورد نحوه ی درست تربیت کودک چه شما چه همسرتون اطلاعتتونو بالا ببرین و فرزندی قوی و با اعتماد به نفس تربیت کنین از عهده ی همه مشکلات زندگی برمیاد،تو کتاب رهایی از وسواس از هایمن و چری پدریک چند فصل رو برا وسواس کودکان اختصاص داده و گفته اگه علایمی در فرزندانتون دیدین بهتره که زودتر برا درمان اقدام کنین که هم سریعتر درمان شن و هم همه ی زمینه های زندگیشونو درگیر نکنه،میتونین کتابو تهیه کنین،سعی کنین اطلاعاتتونو در این مورد افزایش بدین، امیدوارم که دخترتون رفتارش ربطی به وسواس نداشته باشه، انشالا که تو آینده راههایی کشف شه که از انتقال ژنتیکی جلوگیری کنه یا اینکه حداقل با آزمایشات بتونن قطعی بگن که مثلا فرزند طرف مبتلا میشه یا نه نمیشه