نویسنده موضوع: فوبیا یا ترس خاص ( نشانه ها و درمان)  (دفعات بازدید: 4559 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

Mohamad

• Atila
  • کاربرفعال
  • ارسال: 103
  • امتیاز 34
پاسخ : فوبیا یا ترس خاص ( نشانه ها و درمان)
« پاسخ #15 : مه 13, 2015, 07:41:01 pm »
با این بحث شما کاملا موافق هستم با داشتن هدف و روبرو شدن با ترسها اولین قدم برای بهبودی است چون فرد درک می کند که خیلی از ترسها و نگرانی های او جنبه واقعی ندارند و بهتر می تواند با واقعیت ها روبرو شود.

علی بود naomid-nasho

sajjad

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 13
  • امتیاز 1
پاسخ : فوبیا یا ترس خاص ( نشانه ها و درمان)
« پاسخ #16 : اوت 12, 2015, 10:27:07 am »
سلام.....من تازه اومدم جز انجمن شما....و خیلی خوشحالم در میان کسایی هستم که تا حدودی مشکلی شبیه مشکل منو دارن.....30 سالمه و نزدیک به 15 ساله عمرم تباه شده بخاطر اضطراب شدید و فوبیا اونم چند نوعش.....اولین بار سال اول دبیرستان یه حسی اومد سراغم که فکر کردم هر آن کنترلم رو از دست میدم و فریاد میزنم یا کلمات زشت بگم..این س اونقدر وحشتناک بود که با دستام محکم چسبیدم به صندلی نکنه تبدیل به واقعیت بشه....ازونروز به بعد دیگه من سر کلاس یکبار با آرامش ننشستم بااینکه تا لیسانس خوندم و قبلش وضع درسیم خیلی خیلی عالی بود.
یواش یواش همه کلاسها و همایشها و هرچیزی که توش یک نفر صحبت میکردو من مجبور به گوش کردن بودم شد واسم یه آینه دق و یک منبع فوبی و وحشت.
ترس از ارتفاع.....نه بخاطر ترس از بلندی.....فقط بخاطر اینکه نکنه کنترلمو از دست بدم خودمو پرت کنم پایین.....نمیدونم این مرض چی بود گرفتارش شدم و اصلا آیا مصلحت بوده یا همینجوری شانس بد من بوده...