نویسنده موضوع: وسواس فکر  (دفعات بازدید: 118 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

هیمن

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 8
  • امتیاز 0
وسواس فکر
« : سپتامبر 03, 2018, 10:02:36 am »
سلام و خسته نباشید دوستان من الان تقریبا 9 ماه قرص آسنترا خارجیشو میخورم به خاطرو خیلی اضافه وزن اوردم نزدیک به 12 ک خواهشن راهنماییم کنید چیکار کنم من هنوز هم دارو مصرف میکنم با دوزه 250 در روز و شب ((روز ظهر یک عدد 100 و شب ی عدد 150)) دوستان من وسواس اسیب روسوندن به خودم رو دیگران را دارم قبلا ها میگفتم نکنه برم ی چاقوی بردارم و به کسی آسیبی برسونم الان دیگه از ایننمیترسم میگم بذار برم طرف چاقو و بردارم و نزدیک شکم خودم کنم ببینم آیا اینکار رو مبکنم و حتی اینکار روکردم ولی نه هیچی نشد و وقتی با مشاوره ام حرف زدم گفت که وسواس هزار تا لباس داره هر روز ی جور میاد سراغت نه نرور و چاقو رو دار به حرفش گوش کنی تو دام وسواسی سختی گیر میکنی تازه اینقدر هم این قرص ها قیمت هاش رفته بالا که واقعا در توان ندارم بخرم و میخواهم با روانشناسی و درمان بهبود پیدا کنم خواهشتن کمکم کنید

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 160
  • امتیاز 14
پاسخ : وسواس فکر
« پاسخ #1 : سپتامبر 04, 2018, 10:17:19 pm »
سلام عزیزم
اصلا نترس ازین فکرا
منم آسنترا می خوردم
منم انواع وسواس ها و از جمله وسواس شما رو تجربه کردم و داروم هم آسنترا بود الان دیگه دارو استفاده نمی کنم
مطمئن باش به آرامش می رسی
به هیچ وجه نترس و وقتی فکرا میاد نذار اضطراب بگیری
خودت رو حسابی مشغول کن با کارایی که حواست رو از چیزای دیگه پرت میکنه. مثل ورزش. مثل دور همی های شاد. به من حفظ قرآن هم کمک کرد چون نیاز داشتم کل تمرکزم رو روش بذارم.
اتفاقی که افتاد این بود که کم کم ساعتای فکرای وسواسی که 24 ساعت درگیرش بودم کم تر شد و به مرز صفر رسید. و چون ترسم هم ریخته بود تقریبا فکرا که میومد باهاشون نمی جنگیدم که بندازمشون بیرون فقط از بیرون نگاهشون می کردم تا خودشون برن. چون مطمئنا فهمیدی هر چی بیشتر رو فکرت تمرکز کنی و سعی کنی بیرونشون کنی و همش دنبال دلیل باشی فکرا پر رنگ تر و موندگار تر میشن.
من الان شکر خدا حالم خوبه فکرا میاد ولی اهمیت نمیدم بهشون همین باعث میشه زود برن از فکرم بیرون.

برای درمان کامل به من گفتن که باید روانشناس بالینی برم ولی پولم نرسید. ولی شکر خدا الان آرامش داره فکرم.
تو پرانتز بگم تو دوره اوج بیماریم منم مثل شما بودم . دائم هم وحشت تو وجودم بود و تمام کارهام رو کنار گذاشته بودم و صبح تا شب با فکرا می جنگیدم در صورتی که راه درمان بی اهمیتیه و چسبیدن به کارای اصلی زندگیته.

حتما راهنمایی های بچه ها توی انجمن رو بخون.
خیلی بچه های اینجا به من کمک کردن
صبور باش خوب میشی عزیزم

Mahyar

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 60
  • امتیاز 3
پاسخ : وسواس فکر
« پاسخ #2 : سپتامبر 05, 2018, 11:15:16 am »
سلام و وقت بخير
مي خواستم يه مطلبي رو خدمت شما عرض كنم . يكي اين كه از وسواستون نترسيد فرض كنيد اون كاري كه ازش ميترسيد رو انجام ميديد اصلا اون چاقو رو بر ميداريد و قراره به همه آسيب بزنيد . سعي نكنيد همش خودتونو قانع كنيد كه نميخايد به كسي آسيب بزنيد . اتفاقا بپذيريد باهاش رو به رو شيد . در ذات عمل ميدونيد كه شما اهل اين كار نيستيد ولي عيبي نداره فرض كنيد كه هستيد . اين روش درماني يكم فرد رو اذيت مي كنه ولي صددرصد جواب ميده. اگر اين كارو كنيد در واقع چرخه فكر وسواسي رو قطع مي كنيد و ازش نم نم خارج ميشيد . لطفا به من اعتماد كنيد چند صباحي اين كارو انجام بديد و نتيجهرو همينجا بگيد . راجع به دارو هم به نظرم هم بايد دوز و نوع دارو عوض بشه . هم اين كه ايراني و خارجي خيلي توفير نمي كنه ايراني بخريد. من از دكترم پرسيدم گفت فرقي نداره. نگران هيچ يز هم نباشيد همه ما ميدونيم كه شما اين چيزي كه فكر مي كنيد نيست و اين ها همه نتيجه شروع يك فكر غلطه كه  ممكنه از ذهن هر كسي يه روزي بگذره اما وقتي تو ذهن شما اومده زياد بهش اهميت داديد و شما رو درگير خودش كرده . به نظرم ديگه به چاقو اسم نديد . اسم چاقو يا هري شي تيز رو بذاريد گوگولي  هر از گاهي گوگولي رو برداريد باهاش حرف هاي شوخي آميز بزنيد . به همين مسخرگي اما مفيد يا علي ع