نویسنده موضوع: دارم دیوونه میشم کمکم کنید  (دفعات بازدید: 119 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

Bahman

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 7
  • امتیاز 1
دارم دیوونه میشم کمکم کنید
« : اوت 12, 2018, 10:23:52 pm »
سرم پراز فکرای منفیه که فکر میکنم این فکرای منفی واقعیتن کلا طرز تفکرم فرق کرده یه فکری به ذهنم خطور میکنه وقانع میکنه از چیزایی که علاقه دارم دلزده بشم بی علاقه بشم متنفر بشم نمیدونم یه چیزی تو همین مایه ها.چهار پنج سال عمرم تو اضطراب گذشته انگار یکی دیگه تو درونمه واون فکرای منفیو به من القا میکنه ومیگه اینا حقیقت داره .بخدا دیگه بریدم از زندگیم عقب موندم اگه کسی راه حلی دکتر خوبی سراغ داره بهم بگه

Mahyar

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 60
  • امتیاز 3
پاسخ : دارم دیوونه میشم کمکم کنید
« پاسخ #1 : اوت 25, 2018, 10:34:12 am »
دوست خوبم سلام.
تو جايي كه پيام گذاشتي همگي كم و بيش حال و احوال تورو داريم و كاملا درك مي كنم كه چي ميگي . كاملا ميفهممت  شايد همين فهميدن و اين كه حس مي كني يه نفر هست كه دركت مي كنه بتونه خيلي زياد آرومت كنه . دوست من چندتا تجويز تجربي دارم كه ميتونه حالتو بهتر كنه . طبيعتا تو براي اين كه بهتر بشي ميشيني فكر مي كني و مدام فكر مي كني تا يه راه حلي پيدا كني . خودتو قانع كني كه خوب بشي. راه حل پيدا كني و .... اما اينا درمان نيست اين مثل يه لجنزاره مثل يه مردابه هر چي سعي كني بياي بيرون بيشتر داخلش غرق ميشي . از طرفي هم نميتوني بهش فكر نكني چون مدت ها اين روند تبديل به يه عادت شده ولي حالا بايد چه كني ؟؟؟ بايد تا ميتوني خودت رو درگير كارهاي ديگه كني قبلا از 24 ساعت روز 12 ساعت بهش فكر ميكردي بعد همينجوري با انجام فعاليت هاي ديگه مهلتت براي فكر كردن به اين مسئله كمتر و كمتر ميشه تا اين كه يه روز به خودت مياي و ميبيني كه كلا برات پوچ و بي اهميت شده. چند تا تكنيك هم بهت ياد ميدم تا ازشون استفاده كني. هر وقت فكر منفي به ذهنت اومد چشماتو ببند به فكرت توي ذهنت يه رنگ بده مثلا سياه بعد آروم اروم رنگشو عوض كن اول خاكستري بعد سفيد تا جايي كه بي رنگه بي رنگ بشه بعد تا ميتوني كوچيكش كن اندازه ي يكنقطه بعد از مغزت خارجش كن و يك فكر مثبت رو جايگزينش كن . يا اين كه يك جعبه دستمال كاغذي رو بردار و فكر منفي خودت رو به جاي اين كه بهش فكر كني روي يه برگه بنويس و توي جعبه بنداز . آخر هر هفته فكر هاي منفي رو بخون و بعد برگه هارو پاره كن و بريز دور كم كم ميبيني نوشته هاي توي جعبه كم و كمتر ميشه . اصلا براي خوب شدن عجله نكن . روند درمان كند هستش و انتظار نداشته باش خييلي زود نتيجه بگيري ولي همين كه بهتر ميشي يعني جا هست كه بازم بهتر بشي. اگر توي روند زندگيت دچار اختلال شدي يعني به پزشك نياز داري پس حتما به روانپزشك مراجعه كن . نگران قرص ها هم نباش چون مصرفشون هيچ مشكلي نداره چون من خودم مدتيه كه مصرف مي كنم و مشكل خيلي زيادي نداشتم . راجع به پزشك هم وسواس به خرج نده تو اينترنت سرچ كن ببين دكتراي خوب و نزديك به محل زندگيت رو يكيشونو انتخاب كن و بهش مراجعه كن . هم خدا هم ما پيشتيم رفيق . التماس دعا يا علي ع

Javad

• کاربرفعال
  • ارسال: 199
  • امتیاز 53
  • جنسيت : پسر
پاسخ : دارم دیوونه میشم کمکم کنید
« پاسخ #2 : اوت 26, 2018, 09:02:03 am »
بهمن جان سلام
همونطور که آقا مهیار فرمودند، همه اعضای گروه کم و بیش مشکل شما رو داریم لذا تو تنها فردی نیستی که این مشکلات رو داری، در بیماری وسواس فکری مهم نیست که ذهنت درگیر چه فکریه، ولی همشون همون علایمی که فرمودی ایجاد میکنه، واقعا آقا مهیار بسیار مختصر مفید راهنمایی کردند و اگر بخواهیم آیتم وار مراحل درمان مرور کنیم شاید بصورت ذیل بتونیم بیان کنیم:
1- قبول بیماری
خیلی از افراد مبتلا توی این مرحله **** میکنند و نمیخوان قبول کنند که بیمار شدن و لذا شروع خود درمانی از طریق پیدا کردن فکری و یا عملی که بتونه بهشون کمک کنه اما متاسفانه این عمل به بیماری عمق میبخشه و درمان صحیح رو طولانی تر میکنه
2- صبر و تحمل
بیماری وسواس فکری در اثر ویروس و یا عفونت ایجاد نشده که با چند روز درمان علاج بشه، اون در طی سالیان شکل گرفته و باید با تحمل و قبول بیماری به درمان بپردازی، بستگی به عمق بیماری از شش ماه تا چند سال شاید طول بکشه خود من بیش از سه ساله که دارو مصرف میکنم و عوارض خاصی هم نداره
3- بهترین تمرین و فکر در مورد بیماری وسواس،فکری، فکر نکردن به بیماریه حتی اگه بر حسب عادت فکر نکردن بهش ما رو دچار اضطراب شدید بکنه در روزهای اول، لذا بهر عملی که علاقه داری و یا داشتی حتی اگه هم اکنون بیماریت وسوسه ات میکنه که لذت بخش نیست در انجامش مداومت داشته باش و نگذار این بیماری به روند زندگیت لطمه بزنه
4-حتما به پزشک مراجعه کن و مطابق دستور عمل کن

انشالله آرامشت بدست بیاری
به خدا نگوييد مشكلات بزرگي دارم - به مشكلات بگوييد خداي بزرگي دارم