نویسنده موضوع: .. دلیل ایجاد اظطراب اجتماعی.لطفا بخونید و نظر دهید  (دفعات بازدید: 89 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

یه پسر باهوش اما ناکام

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 6
  • امتیاز 0
سلام... من 1 ماه دیگه 20 سالم بیشه.. من تقریبا از6سال پیش اظطراب اجتماعیم تشدید شد به طوری که هیچ حا نمیتونم برم.. و زندگی برام خیلی سخته... اما الان موضوع که واسم سوال شده اینکه اگر شما هم اظطراب اجتماعی دارید دلیلشو بنویسید تو پاسخ... و چرا اینطور شد... دلیل اینکه من اظطراب اجتماعی گرفتم و به قول اطرافیانم یه انسان بی عرضه بی خاصیت شدم..که مرده و زنده ام فرق نمیکنه... همین اطرافیانم هستن... بچگی خیلی بدی داشتم.. یا بهتر بگم اصلا بچگی نداشتم... فقط زجر و بد اخلاقی پدر..  مادر..  برادر.. انگار تمام هالم دست به دست هم دادن که اینده منو نابود کنن.. اخه چرا من.. همه بچه ها با هم بازی میکردن میرفتن سفر تفریح.. همه چند نفرو داشتن که قربون صدقه شون بره ونازشون کنه.. من بدبخت از همون 1 سالگی یه نفر بهم محبت نکرد تا به الان.. اینها دلایلی بود که زنظر خودم 90 درصد اینا باعث شد که به این روز بیفتم و دلیل اینکه خیلی تشدید شد هم ترد از طرف اطرفیان و تمسخر شدن و نپذیرفتن من و اینکه خیلی راحت هنوز دارن بهم بی احترامی میکنن... از همون بچگی واسه کسی ارزشی نداشتم و هنوز هم یه انسان بی ارزشم.. متاسفم که اینو میگم و دوست ندارم واقعا بگم ولی ای کاش تو این خونواده نبودم.. خونواده بدی دارم...

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 61
  • امتیاز 10
سلام دوست عزیز خیلی خوش‌اومدی یکم خلوته اینجا قبلا اینحور نبود ببین همه ما اینجا مشکلات مشابه شما رو داشتیم پس درکت میکنیم شما اگه ۱۰۰۰۰ بار یه سوال تکراری رو بپرسی جواب تکراری میگیری از بیانت مشخصه که حالت خوب نیست مشکلتم تنها اضطراب اجتماعی نیست به نظر من افسرده ای تا حدودی وسواس فکری داری به خاطر هیمنم خیلی ناامیدو منفی باف شدی یه نگاه به متنت بنداز اصلا متن به کنار اسم ایدیتو ببین همه اینا بااااااار خیلی سنگینی میزاره رو دوشت کلمات قدرت دارن صرفا یه کلمه نیستن بار تلقینی دارن وقتی شما میگی ناکام بدبخت ضعیف بی عرضه که هیچ کدومش واقعیت نداره ذهنت کاری به واقعیت نداره چیزی که میگی‌باور میکنه خوشبختانه اگه بخوای که کار اسونی هم نیست ولی اگه بخوای همه مشکلاتت حل میشه نمیدونم کدوم شهری چیکار میکنی ولی خیلییییییییی جوونی خیلی ۲۰ سال سنی نیست افسردگی و تمام مشکلاتی که میگی یه تلنگره که بهت میگه یه جای کارت میلنگه درست زندگی نمیکنی اگه نیمه پر رو ببینی این یه فرصت میشه برات که زندگیتو عوض کنی بجای تو خونه نشستنو تو بوق و کرنا کردن که اینجوری اینجوری خانوادت اینحورن خب باشن به یه ورت برو بیرون برو حرف بزن میتونی از کسی که اعتماد  داری کمک بگیری دکتر نمیتونی بری به خاطر هزینش قرض کن ولی بهونه نیار اجتماعی بودن و خواستنی بودن چیزی نیست که همه از بدو تولد داشته باشن میفهمم چی میگی شرایطو محیط  و خانواده نگذاشت اپنحوری که میخوای باشی ولی گذشت باید شرایطو خودت عوض کنی هیییییچ کس برای شما اینکارو نمیکنه خوبه که قبول داری مشکلی هست همین خودش کم چیزی نیست قدم بعدی اینه که باید ذهنتو تغییر بدی شما بد و زشت و بی عرضه و ناکام نیستی بر عکس به قول خودت باهوشی میتونی مهارت اجتماعیت و ببری بالا دوست پیدا کن هم پسر هم دختررررر چت کن حرف بزن اولش شاید شچسخت باشه اضطراب بیاد برات ولی هر چیزی که میاد باید جلوش وایسی چرا چوووون همش دروغه محضه ذهنت میخواد گولت بزنه همه این ترسا اضطرابا دیوارای هستن از جنس کاه کافیه یکم مقاومت کنی یکم جلوشون وایسی همه میفتن درجا شک نکن پس امیدوار باش همیشه دنیا رو یه پاشنه نمیچرخه برنامه داشته باش هدف داشته باش ورزش کن برو تو جمع در مورد هر موضوعی که میدونی حرف بزن نظرتو بگو مثلا همین اینستا عکس‌نوشته میزارن ملت بحث میکنن ۱۰۰۰۰ تا کامنت شما هم برو نظرت و بگو وارد شو تو بحث از کسی خوشت اومد بهش پیام بده نترس چی‌میخواد بشه میترسی پست بزنن چی‌میخواد بشه همش تجربست از شکست نترس همش ۲۰ سالته کاش من همسن تو بودم یکی‌پیدا میشد اسن حرفا رو بهم میزد من اوضاعم از شما خیلی بدتر بود تنها نیستی تو این دنیا خیلیا هستن مشابه شما حتی با مشکلاتی خیلی بدتر که اصلا تصورشو نمیتونی بکنی نهایت اگه فکر خودت باشی من بهت قول میدم کمتر از یکسال نهایت ۲ سال زندگیت از این رو به اون رو بشه تازه اونموقع یه جوونه ۲۲ ساله ای انثچقدر ناامید نباش حرکت کن هر مشکلی یه راه حلی داره این فکرا فقط روز به روز خسته ترو نا امید ترت میکنه به قول شاعر گر نکوبی شیشه غم را به سنگ ۷ رنگش میشود ۷۰ رنگ ...

Javad

• کاربرفعال
  • ارسال: 167
  • امتیاز 52
  • جنسيت : پسر
سلام پسر/دختر عزیزم
عزیزم دلم میخواد خیلی خوب به نوشته هام دقت کنی و یا حتی چند بار مرور کنی.
یه چیزو باید خوب یاد بگیری و خوب عمل کنی، اینکه گذشته خوبی از نظر خودت نداشتی و باعث شکل گیری مشکلات امروزت شده میتونه درست باشه اما دقت کن گذشته خوب و یا بد، یعنی که گذشته و اتفاق افتاده، آیا باید تمام زندگی و عمرت را فنای آنچه که گذشته کنی، پس شما قبل از اینکه نیازمند احترام اطرافیان باشی نیازمند یک تصمیم گیری قاطع و پذیرش یک تغییر بزرگ هستی، باید از گذشته عبور کنی ولی عبرت بگیری و بحال بررسی تغییر رو بپذیری.
پذیرش تغییر کار میتونه کار بسیار سخت و یا ساده ای باشه، اگه خودت موجود قابل احترامی ندونی، اعتماد بنفس رو در خودت تقویت نکنی، قضاوت دیگران برات مهم باشه، تنبلی عدم قبول مشکلات اولیه یک تغییر بزرگ را با گذشته توجیه کنی، بله تغییر از این حالت به حالت مطلوب بسیار سخته، ولی انسانها عموما" به کسی و یا چیزی احترام میگذارند که ذات با ارزش و قابل احترامی داشته باشند، چرا یه سکه طلا یا سنگ الماس را در گنجینه نگه میداند و قطعه آهن و یک سنگ رو براحتی از کنارش رد میشن چون طلا و الماس ذات با ارزش و قابل احترامی دارند، پس اگر میخوای دیگران بهت احترام بگذارن اول باید خودت به خودت احترام بگذاری تا دیگران ذات قابل احترام شما رو درک نکنند و ارزش وجودی شما رو نبینند احترامی قائل نمی شوند، پس باید در خودت با یک تصمیم بزرگ و با اعتماد بنفس تغییر ایجاد کنی تا اعضا خانواده و اطرافیان این تغییر را احساس کنن، پذیرش تغییر برای هر فردی سخته حتی اعضا خانواده شما هرچند که این تغییر گامی مثبت باشد، شاید با تمسخر رو برو بشی شاید تا یه مدت بعنوان عضو قابل احترام خانواده پذیرفته نشی ولی اگر استقامت کنی و خودت احترام بگذاری و در مسائل خانواده مشارکت کنی و نقشی  و بعهده بگیری دیگران ناگزیر شما را میپذیرند و به یک فرد مسولیت پذیر و قابل اعتماد و احترامی تبدیل میشی، قدم بعد فامیل و اطرافیان هستند که وقتی احترام اعضا خانواده را میبینند ناگزیر به پذیرش و ادای احترام هستند و دیگر لایه های اجتماع به همین صورت.
پس:
1- تصمیم بگیر که تغییر کنی
2- به تمام افکاری که مانع تصمیم گیری شما میشه نه بگو و نگذار این افکار عدم تصمیم گیری تغییر را توجیه کنند حتی اگر به سختی شنا در اقیانوس متلاطم باشد
3- مشخص کن چی میخوای و چه چیزی باید تغییر کنه تا احترام دیگران را جلب کنی
4- برای آنچه که باید تغییر کند برنامه داشته باش
5- اجرای برنامه تغییر نباید تدریجی باشه، باید انقلابی و ناگهانی و در جدی باشه که همه اعضا خانواده و اطرافیان بوضوح احساس کنند
6- در مقابل تمسخر احتمالی و یا عدم پذیرش مقاومت کن، تا اعضا خانواده اطرافیان باور کنند که در شما تحولی ایجاد شده و این تغییرات همیشگی و ثابت هستند و به شما اعتماد و احترام پیداکنند.
7- صبوری، صبوری، صبوری، مداومت، مداومت، مداومت، اعتماد بنفس، اعتماد بنفس، اعتماد بنفس آنچه که شما دختر/پسر عزیزم نیاز داری نه چیز دیگه.
اراده داشته باش و تغییر رو از خودت شروع کن و از دیگران انتظار تغییر قبل از خودت نداشته باش.
به خدا نگوييد مشكلات بزرگي دارم - به مشكلات بگوييد خداي بزرگي دارم