نویسنده موضوع: غلبه بر وسواس  (دفعات بازدید: 139 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 61
  • امتیاز 10
غلبه بر وسواس
« : مه 06, 2018, 10:38:38 pm »
سلام به همه دوستان چقدر انجمن خلوته همه درگیرن که البته ادم درگیر زندگس روزمره با همه خوشی ها و سختی هاش باشه ولی درگیر ocd نبااااشه که چیری جز بطالت فکر نمیکنم داشته باشه بدی وسواس اینه که بهت تایم مشخصی براس سرک کشیدن تو زندگی نمیده چه حالت خوب باشه خوشحال باشی هیحان داشته باشی چه بد باشی میاد سراغت اتقاقا وقتی حالت خوبه میگه چرا خوبی !!! خیلی وقتا یه فکر اومدنش و رفتنش میشهیه لحظه یه دقیقه یه وقتی هم یه فکر ۱ روز ۱ ماه یا بیشتر درگیرت میکنه تا اهمیتش رقته رفته کم بشه که نتاسفانه کاش همین ۱ ماه بود یه سری فکرا فقط مخفی میشن هر لحظه از عمر ادم ممکنه دولاره نهان بشن متاسفانه فضای مجازی برای افرادی مثل ما که وسواس فکری داریم اصلا خوشایند نیست مخصوصا اگه تو محیطی باشیم که ما رو خواسته و ناخواسته میکشونه سمت دنیای مجازی اعتیاد به این دنیا برای هر شخصی میتونه ناخوشایند باشه و تو زندگیش تاثیر منفی بزاره ولی روی ماها خیلی تاثیرش بیشتره مثلا ما میریم اینستا میذیم قسمت سرج ده ها و هزاران کلیپ هست خیلیاشونو یکی یکی میبینیم هر کدومشون پر از صحته ها و حرف ها و تصاویریه که یه ادم میتپنه ادمو ببره تو فکر مثلا خون اشاما ادمایی که مشکل دارن یا مطالب و خبرایی که هیچ منبع درستی ندارن یا اینکه اصلا اتفاق افتادن و درست بودن اونا یک در هزاره ولی برای ذهنه ما همین میشه غذا چرب و نرم که بشینه یه دل سیر از غذا در بیاره البته اونم چه غذایه فاسدو گندیده ای یا تلگرامم همینجور پر از کانالو و مطالب .... البته ناگفته نماند من اصلا منکر جنبه های مثبت و خوب این برنامه ها نمیشم همه دنیا به هم وصل شدن ولی ادمها از هم دورتر شدن شماها وی تجربتون از این فضا چطور بوده من یه مدت سعی کردم همه برنامه ها مو پاک کنم ولی به دلیل کارم و اطلاع داشتن از حال و احوال دوستان نتونستم و دوباره نصب کردم شاید بگین خب کنترلش کن نشین زیاد ولی خب نمیشه زیادم سعی میکنم کلیپ نبینم ولی وقتی میری اینستا کافیه یه کلیپ ببینی ۱۰۰ تا پشت سرشم میاد با موضوعات مشابه امیدوارم ذهن شما به حساسیت ذهن من نباشه اگه تجربه مشابه دارین بگین تا در موردش بحث کنیم

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 61
  • امتیاز 10
پاسخ : غلبه بر وسواس
« پاسخ #1 : مه 08, 2018, 01:36:00 am »
سلام فقط خواستم بگم که وسواس همیشه یه دروغه و درو میگه امروز خیلی حالم بهتر بود خداروشکر کلیپی دیدم در مورد وسواس که میگفت اصلا نباید به افکار اجازه داد ذهنو مشغول کنن نباید خط‌ فکری رو ادامه داد چون به مرور از یه فکر ب ه چند فکر دیگه کشیدن میشه و فقط فکرم نیست کلی حس بدم این وسط میاد سراغ ادم به افکارتون چایی ندیدن هیچ وقت نزارین مهمون بشن و لنگر بندازن 😊