نویسنده موضوع: افت روحیه  (دفعات بازدید: 1272 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 160
  • امتیاز 14
افت روحیه
« : فوریه 18, 2018, 11:47:04 pm »
سلام به همگی
چقدر سوت و کوره اینجا
البته دعا می کنم که همه حالشون خوب باشه که نیستن

یه سوال داشتم شما هم پیش اومده یهویی دلتون بگیره و به نقطه صفر برسید و بی انگیزه بشید؟؟
من با وجود اینکه خیلی حالم بهتر شده ولی بعضی وقتا اینجوری میشم. خیلی حس بدیه. نمیدونم باهاش چی کار کنم؟مثلا امروز از صبح خیلی سر حال بودم ولی الان یهویی اینجوری شدم.
همش میگم نکنه دو قطبی هم شدم خبر ندارم !!!!

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 61
  • امتیاز 10
پاسخ : افت روحیه
« پاسخ #1 : فوریه 19, 2018, 12:45:17 am »
سلام خوبيد الهام خانوم مرسي از دعا هاي خوبت اره خيلي خلوته دلايلشم قبلا گفته شده  در مورد سوالتم بايد بگم بقيه رو نميدونم  البته حتما برا خيليا هم پيش اومده ولي برا من بدون اغراق هميشه پيش مياد يه بار ماهي ٤ بار شاهد اين نوشان هستم يه بار ممكنه ماهي يا ٢ ماهي يه بار درست ميگي حس خيلي بديه مثل اينكه رسيت شدي و برگشتي به خونه اول نااميد ميشي و سر خورده برا من تو اين ١٣ سال بارها اين حس بوجود اومده حس ميكنم همه چي رو بايد از اول شروع كنم وقتي اينجور ميشم اعتماد به نفسمم خيلي پايين مياد معمولا وقتي زندگي يكنواخت بشه زياد يا اينكه اتفاقي بيافته كه ادمو ببره تو فكر و وسواس عود كنه اين فكرا هم مياد براي شما رو نميدونم چقدر طول ميكشه ولي اميدوارم زياد نباشه برا من بين يك هفته تا ٦ ماه طول كشيده كه دوباره به ارامش برسم الانم دارم ظاهر سازي ميكنم كه همه چي خوبه يعني كارايي كه انجام ميدم ارتباطايي كه دارم همه از روي الگو هست نميدونم متوجه ميشين يعني حسي ندارم به اتفاقا به محيط اطراف البته فقط زماني كه در گيرشم اين حالت خيلي ميتونه پيچيده باشه خوشبختانه با چيزايي كه گفتي خيلي حاد نيست فصلم تاثير داره تو خلق و خو و افسردگي اكثر كسايي هم كه وسواس فكري دارن تا حدودي حالا كم و بيش دو قطبي هم هستن و شخصيت مرزي دارن من امروز تولدم بود ولي واقعا خوشحال نبودم سه روزي بود مثل بقيه روزا با اينكه اطرافيان ميخواستن خوشحالم كنن ولي من همش تو فكرو همين حالت دلگيري كه شما ميگين بودم البته با شدت بيشت

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 14
« پاسخ #2 : فوریه 19, 2018, 03:04:35 pm »
سلام آقا مهدی تولدتون مبارک. با آرزوی روزهای خیلی خوب. ممنون از توضیحاتتون
با وجود اینکه این مدت همش اتفاقای خوب برام افتاده دفاع کردم، دیروز کار پیدا کردم ولی از دیروز عصر یهویی اینجوری شدم. امروز بدتر شدم حتی.
الان یه دوره ایم که دارم تصمیم میگیرم برای آیندم چی کار کنم، می خواستم خونه بگیرم بمونم تهران. ولی با این اوضاع یهویی همه ی انگیزم رو از دست دادم. دقیقا الان منم در حال ظاهرسازیم و اینکه هیچ احساسی ندارم. خیلی بده. فکر می کردم خوب شدم :-\ حتی داروهام رو هم دیگه نمی خوردم
این مدت خیلی امیدوار شده بودم به ازدواج و آینده و کار و ... که قبلا امیدی به هیچ کدوم نداشتم. به قول شما انگار ریست شدم دوباره.

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 312
  • امتیاز 82
« پاسخ #3 : فوریه 19, 2018, 06:18:01 pm »
سلام الهام جان تبریک میگم بابت دفاعت و کار پیدا کردنت،داروهاتو خودت قطع کردی یا پزشک؟شاید بخاطر همون باشه، OCD طوریه که امکان بازگشتش وجود داره براهمین همیشه باید مراقب و آماده بود و پیشگیری کرد،و اینکه زندگی مسابقه نیس.رسیدنی وجود نداره رسیدن به چیزی آینده یا خوشبختی ما رو تضمین نمیکنه،نمیگم تلاش نکن ولی ب خودت سختم نگیر تازه دفاع کردی بنظرم یکم به خودت استراحت بده از اینکه دفاع کردی جشن بگیر لذت ببر بعد باز به تلاش برای هدفهات ادامه بده

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 14
« پاسخ #4 : فوریه 20, 2018, 12:10:52 am »
سلام تارا جان. خوبی؟ کلی دلم برات تنگ شده بود.
راست می گی واقعا زندگی رسیدن نیست...
اصلا نمی نمیدونم چرا یهویی اینجوری شدم
برای پایان نامه اون همه اضطراب داشتم شکر خدا هیچ مشکلی نداشتم ولی الان که به قول تو باید لذت ببرم، اینجوری شدم دوباره.
قرصامو دکترم گفته بود قطع کنم. حتی زمان دفاع هم یه هفته ای بود قرص نمی خوردم.
فک کنم دوباره باید شروع کنم...
به نظرت برم دکتر یا خودم دوباره شروع کنم؟
تو این شبای فاطمیه خیلی التماس دعا :)

تارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 82
« پاسخ #5 : فوریه 20, 2018, 12:58:37 am »
مرسی الهام جان خوبم🌹🌹 عب نداره نگران نباش پیش میاد دیگه وقتی همچین حالت‌هایی پیش میاد همش نگو وای چرا باز اینجوری شدم چم شد باز،این بدترش میکنه،بگو طبعیه همیشه قرار نیس حال آدم خوب باشه همه همینطورن،قبلا خودتو سرگرم میکردی بازم به همون کارات ادامه بده،به خودت تلقین مثبت کن بگو حالم خوبه حس خوبی دارم،همه چی خوب میشه،اصلا شلوغش نکن برا خودت بزرگش نکن،برای خوردن داروها هم بنظرم بری دکتر بهتره شاید خواست تغییر بده یا یه توصیه ای کرد که به دردت خورد،نگران نباش بازم بهتر میشی همونطور که سری قبل تونستی و بهتر شدی بازم میتونی،این سری دیگه خیلی زودتر و راحتتر نسبت به سری قبل به حالو حسهای خوب میرسی🌹

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 14
« پاسخ #6 : فوریه 20, 2018, 12:10:51 pm »
سلام تارا جون
ممنون از توصیه های خوب و آرامش بخشت
ان شاالله بتونم خیلی قوی تر از اینا باشم

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 61
  • امتیاز 10
« پاسخ #7 : فوریه 20, 2018, 03:13:24 pm »
با وجود اینکه این مدت همش اتفاقای خوب برام افتاده دفاع کردم، دیروز کار پیدا کردم ولی از دیروز عصر یهویی اینجوری شدم. امروز بدتر شدم حتی.
الان یه دوره ایم که دارم تصمیم میگیرم برای آیندم چی کار کنم، می خواستم خونه بگیرم بمونم تهران. ولی با این اوضاع یهویی همه ی انگیزم رو از دست دادم. دقیقا الان منم در حال ظاهرسازیم و اینکه هیچ احساسی ندارم. خیلی بده. فکر می کردم خوب شدم :-\ حتی داروهام رو هم دیگه نمی خوردم
این مدت خیلی امیدوار شده بودم به ازدواج و آینده و کار و ... که قبلا امیدی به هیچ کدوم نداشتم. به قول شما انگار ریست شدم دوباره.
ممنونم الهام خانوم مرسي از آرزوهاي قشنگت ايشالله كه اين دوره هم ميگذره يه وقتايي آدم خيلي خواسته ها و ارزوها داره يه وقتايي بهشون ميرسي ولي جاي خوشحالي يه حس بدي بهت دست ميده البته موقتيه نگران نباشين وسواسم هر لحظه ميتونه عود كنه  كه شرايط و سبك زندگيمونم خيلي تاثير ميزاره تو برگشت وسواس  يه لغزش برا ميگردونه خونه اول  منم داروهامو ميخوردم خوب بودم  بعد ٦ ماه كه داروهام تموم شد لج كردم با خودم گفتم بسته خودمو محدود نكنم به خوردن قرص يه مدت خوب بود بدون قرصم خوب بودم ولي الان دوباره فكرا برگشته با شدت زياد پرش افكارم دارم ولي اينم ميگذره چي بگيم ديگه هر چه آيد به سرم باز بگويم گذرد واي از اين عمر كه با ميگذرد ميگذرد......

تارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 82
« پاسخ #8 : فوریه 20, 2018, 03:42:47 pm »
 دوستان برا همتون از صمیم قلب از خدا آرامش و صبر و تحمل میخام،انشالا سال جدید سال خوبی برا هممون میشه،از خدا نمیخام که بهمون مشکلات نده چون همچین چیزی غیرممکنه،ازش میخام بهمون شجاعتو آرامش برای مقابله با مشکلاتو بده

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 14
« پاسخ #9 : فوریه 20, 2018, 11:57:24 pm »
ممنونم الهام خانوم مرسي از آرزوهاي قشنگت ايشالله كه اين دوره هم ميگذره يه وقتايي آدم خيلي خواسته ها و ارزوها داره يه وقتايي بهشون ميرسي ولي جاي خوشحالي يه حس بدي بهت دست ميده البته موقتيه نگران نباشين وسواسم هر لحظه ميتونه عود كنه  كه شرايط و سبك زندگيمونم خيلي تاثير ميزاره تو برگشت وسواس  يه لغزش برا ميگردونه خونه اول  منم داروهامو ميخوردم خوب بودم  بعد ٦ ماه كه داروهام تموم شد لج كردم با خودم گفتم بسته خودمو محدود نكنم به خوردن قرص يه مدت خوب بود بدون قرصم خوب بودم ولي الان دوباره فكرا برگشته با شدت زياد پرش افكارم دارم ولي اينم ميگذره چي بگيم ديگه هر چه آيد به سرم باز بگويم گذرد واي از اين عمر كه با ميگذرد ميگذرد......

دقیقا الان منم اینجوریم.... خدا کنه دوباره زود خوب بشم. من از خرداد دارو میخورم، کلی هم باعث شده اضافه وزن پیدا کنم. از دیشب دوباره شروع کردم تا حالا بتونم وقت دکتر بگیرم.شانس سر و کله خواستگارا هم دقیقا الان پیدا شده. واقعا گیجم.

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 14
« پاسخ #10 : فوریه 20, 2018, 11:58:30 pm »
دوستان برا همتون از صمیم قلب از خدا آرامش و صبر و تحمل میخام،انشالا سال جدید سال خوبی برا هممون میشه،از خدا نمیخام که بهمون مشکلات نده چون همچین چیزی غیرممکنه،ازش میخام بهمون شجاعتو آرامش برای مقابله با مشکلاتو بده

واقعا بهترین دعا رو کردی تارا جان. امیدوارم اتفاق بیفته

حامدخان

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 323
  • امتیاز 68
« پاسخ #11 : فوریه 22, 2018, 02:10:18 am »
سلام
اگر سنت بیاد بالاتر و با تجربه تر بشی باهاش راحت تر کنار میای .
من برام عادی شده
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست ***
عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 14
« پاسخ #12 : فوریه 22, 2018, 12:13:03 pm »
سلام حامد خان
ممنون. ان شاالله
من که خیلی وحشت دارم واقعا از آینده ی خودم ناامیدم و میترسم. ان شاالله خدا صبر و توان تحملش و درمان کاملش رو به همه عطا کنه

تارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 82
« پاسخ #13 : فوریه 22, 2018, 10:56:58 pm »
سلام الهام جان آخه چرا اینجوری میگی از چی وحشت داری میدونی این کلمه ی وحشتو که بکاری میبری چقد روحیتو تضعیف میکنه،نگرانی هیچی رو تغییر نمیده ولی توکل بخدا خیلی چیزارو عوض میکنه،این جمله رو یه جایی خوندم خاستم بهت بگم هر وقت نگران شدی یادت بندازی،چرا نگرانی؟مگه آینده ی کی تضمینه که آینده ی من یا تو هم تضمین باشه؟!نگرانی جز اینکه حالتو روحیتو تضعیف میکنه کار دیگه ایم میکنه؟!به خودت همش بگو ایشالا که همه چی خوب میشه

Javad

• کاربرفعال
  • ارسال: 199
  • امتیاز 53
  • جنسيت : پسر
« پاسخ #14 : فوریه 23, 2018, 01:09:54 am »
سلام حامد خان
ممنون. ان شاالله
من که خیلی وحشت دارم واقعا از آینده ی خودم ناامیدم و میترسم. ان شاالله خدا صبر و توان تحملش و درمان کاملش رو به همه عطا کنه
سلام الهام خانم
بيماري وسواس معمولاً براي اولين بار كه تجربش ميكني( معمولاً در ابتداي سالهاي جواني) بنا به دلايل عديده طولاني ميشه اهم دلايل عبارتند:
١- عدم پذيرش بيماري
٢-دير اقدام كردن براي درمان
٣- خود درماني اشتباه كه منجر به وسواس عملي ميشه
٤- عجله و انتظار نامعقول از اثر دارو و روشهاي درماني
....
كه در ميان اين چنددليل مهم اولي يعني پذيرش بيماري از همه مهم تره، چون تا نپذيريم، اقدام براي درمان نخواهيم كرد، لذا بيماري مزمن ميشه و عمق پيدا ميكنه، وقتي نپذيرفتي شروع ميكني به خود درماني و ايجاد عادت غلط و خودتو دربند خرافاتي كه ظاهر توجيه پذيري دارند ميكني و در دام يكسري اعمال اجباري ميافتيم كه لحظه اي آرامش ميدن ولي در واقع باعث صلب آرامش و تعميق بيماريند و زماني هم كه براي درمان اقدام ميكني، بعوض صبر و همكاري با خودت، انتظار معجزه داريم كه درمان را ابتر ميگذارد.
ولي با گذر زمان كم كم آرامش را تجربه خواهيم كرد ولي بستگي به زمان بيماري و درمان و همكاري در بهبود يافتن ... سيكل آرامش و بيماري شروع ميشه، ولي كم كم تجربه در مهارش پيدا خواهي كرد البته اولين برگشت از اولين با ابتلا به بيماري سختره چون روزاي بد رو تجربه كردي و ميدوني چي در پيش رو داري وحشت خواهي كرد و اين طبيعي چون براي اولين بار ابتلا مشكل پذيرش داشتي ولي از مشكلات پيش رو خبر نداشتي ولي در سيكل اول علاوه بر وسواس پنيك هم بهش اضافه و اگر به خودمون فرصت نديم و در پذيرش برگشت بيماري بيقراري داشته باشيم به مراتب شرايط بدتري را تجربه ميكنيم ولي خوشبختانه اين حالات گذراست و بعد از مدت زماني كه براي افراد مختلف ميتونه متفاوت باشه از انرژي وسواس كاسته ميشه و اين سيكل ميتونه ادامه داشته باشه ولي ديگه تجربشو داري و وقتي تجربه كردي بايد صبور باشي و به وسوسه ها اهميت ندي خيلي زودتر شرايط مناسب پيدا ميكني.
ولي چيزي كه دوره هر سيكل بيماري رو افزايش ميده اينكه اين بيماري رو به امر ديگه گره بزني مثلاً بخودت ميگي با وجود اين بيماري چطور ادامه تحصيل بدم، چطور ازدواج كنم، چطور سركار برم،.... بايد بدونيد اين بيماري نمود خارجي نداره و با توكل و پيشه كردن و تحمل مثل هر شخص ديگه و يا حتي خيلي بهتر با وجود بيماري ميتونيد تحصيل كنيد، همسر خوب يا پدر و مادر خوبي باشيد،،..
لذا بيماري رو به ساير امور زندگي گره نزنيد و بگذاريد زندگي مسير خودشو طي كنه و نگرانيهاي بيمورد كه احتمال وقوعشون بسيار كمه رو اجازه نديد به آرامش شما لطمه بزنه البته راحت نيست ولي با گذر زمان هركسي راه خودشو براي آرامش پيدا ميكنه. با آرزوي  روزهاي خوب و آروم براي همه (صبور باشيد و بگذاريد زندگي روال عادي خودشو طي كنه)
به خدا نگوييد مشكلات بزرگي دارم - به مشكلات بگوييد خداي بزرگي دارم