نویسنده موضوع: وسواس فکری تو رو خدا کمکم کنید خواهش میکنم  (دفعات بازدید: 105 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

هیمن

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 19
  • امتیاز 2
سلام خواهشن کمکم کنید دوستان پارسال شهریور نود شش بود که این فکر  وحشتناک امد تو سرم که نکنه من به عزیزان مثل شوهرم و خانواده ام اسیبی برسونم بعد مدت باهاش جنگیدن رفتم دکتر و گفت وسواس فکری داری دارو اسنترا دادن بهم و پیش روانشاس هم رفتم و مواجهه درمانی برام کردن خوب و بهتر شدم الان چهار ماهمه باردارم ی شب با شوهرم جرو بحثم شد از اون شب دوباره او اضطرابامده برام که نکنه با شوهرم دعوامون بشه و من برم ی چاقو بردارم و بهش اسیب برسون اصلا از این حال خودم خوشم نمیاد
تازه شوهر من خیلی مرتب و گیر میده همش میگم نکنه که دوستش ندارم و نکنه که بهش اسیب برسون توروخداکمکم کنید همش میگم این چاقوها رو پرت بدم بندازم تو سطل اشغال بعد میگم این وسواس این بار اینطوری میخواهد اذیتم کنه

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 573
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
سلام
روزبخیر، اول به این مورد باز اشاره می کنم که افکار آسیب زدن بسیار در وسواس فکری رایجه حتی کسانی هم که درگیر وسواس نیستند از این فکرها خوششان نمی آید اما تفاوت این هست کسی که دچار وسواس فکری هست بعد از مدتی دچار ترس و نگرانی می شود که شاید این فکر اتفاق بیافتد و چون خاصیت وسواس فکری حساسیت به ترسها هست این فکر قدرت می گیرد و هر دفعه می تواند فرد را درگیر خودش بکند اما حقیقت این هست این افکار به جز فکر، خاصیت دیگری ندارد و چون شما هم قبلا آن را تجربه کردیده اید متوجه شده اید که به صورت سیکل وار برای شما آن هم در این دوران  اتفاق افتاده که باکاهش ترس و نگرانی از این فکر به مرور این نگرانی برای شما متوقف خواهد شد و یا بهتر بگویم بسیار کم می شود و بی اهمیت

اما در این دوران ابتدا بایستی به همسر خود اعلائم کنید بابت این دوران ترس و اضطراب شما بیشتر شده و درگیری و بحث برای روحیه خانواده شما خوب نمی باشد و کمکی نمی کند و شما  بیشتر نیاز به آرامش دارید تا هرچه بهتر این مرحله را پشت سربگذارید و حتما از مشاوره برای آرامش بیشتر خود استفاده کنید
« آخرين ويرايش: ژوئن 03, 2019, 01:36:35 pm توسط سیدحمید »

هیمن

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 19
  • امتیاز 2
سلام اقا حمید ممنونم از راهنمایی هاتون واقعا که فقط ی فکر خودم هم میدونم ولی چون باردار هستم خیلی حساس شدم و اضطراب وقتی میاد اصلا فک میکنی فکرهات واقعی هستن

مسلم

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 21
  • امتیاز 11
سلام دوست عزیزمن دقیقا چیزهایی روکه میگیدتجربه کردم اول ازهرچیزسعی کنیدباهمسرتون درموردموضوع خودتون کامل صحبت کنیدوازاون بخواین که درکنارتون برای رسیدن به آرامش ذهنی باهتون همکاری کنه من خودم درگیروسواس مذهبی وسواس های آسیب زدن ونمونه های دیگه بودم ولی الان کاملاازلحاظ روحی به خودم مسلط هستم اول این که بایدبه این شناخت برسین که یه چیزی تووجودهمه انسان هاهست به اسم ذهن تمام اون افکاروتصاویرذهنی وفیلم ها ساخته ذهن خودمون هست واقعاواقعااونهاواقعیت ندارندشماازوجودچنین افکاری حتی ناراحت میشین پس بدونین  شمایه آدم سالم ومعمولی هستین پس ذهن درتمام شرای فکرتولیدمیکنه ولی وقتی این افکارروجدی بگیریم بیمارمیشیم تمام آدم های معمولی هم این افکارهابه ذهنشون میادولی متاسفانه کسایی تودردسرمیفتن که این افکارروواقعی میدونن تغذیه خوب ورزش وسرگرم بودن واستفاده ازمشاور کمکتون میکنه آرزوی موفقیت براتون دارم.