نویسنده موضوع: حساسیت نسبت به رفتار دیگران  (دفعات بازدید: 655 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 160
  • امتیاز 13
حساسیت نسبت به رفتار دیگران
« : سپتامبر 11, 2017, 03:47:38 pm »
سلام به همه دوستان همدرد و همراه
شکر خدا الان خیلی حالم نسبت به اوایل بهتره
فقط یه مشکلی هست که اذیتم میکنه:
من تا قبل از شدید شدن وسواسم یه آدم خیلی با گذشت بودم مخصوصا در برابر پدر مادرم هر چی هم که میگفتن اصلا به دل نمیگرفتم و فراموش میکردم.
ولی الان به شدت حساس شدم و کوچک ترین حرفی حتی از طرف پدر مادرم (مثلا بهم بگن ازین جا پاشو بشین اونور) آزارم میده و تا چند روز از سرم بیرون نمیره و به شدت اذیت میشم این فکرا باعث میشه اصلاحوصله پدر مادرم رو هم نداشته باشم. الان تمام تلاشم اینه که ناراحتی هامو اصلا بروز ندم و همون رفتار خوب سابقم رو تقریبا دارم ولی خیلی سخته ذهنم رو خالی کنم
میخواستم ببینم شما هم اینجوری بودید؟؟؟ یا اگه راه حلی میدونید بهم بگید.
« آخرين ويرايش: سپتامبر 15, 2017, 08:43:40 am توسط سیدحمید »

Mohamad

• Atila
  • کاربرفعال
  • ارسال: 103
  • امتیاز 34
پاسخ : حسلسیت نسبت به رفتار دیگران
« پاسخ #1 : سپتامبر 12, 2017, 01:37:18 pm »
بنظر من یکی از بدترین عوارض وسواس فکری همین طرد کردن دیگران از خود با رفتارها و برخورد نامناسب میباشد.
علتش هم همون فکریست که توو ذهنته چون نمیتونی حلش کنی خسته میشی ،عصیبانی میشی و .... و این موضوع باعث میشه اعصابت ضعیف بشه و نتونی به بقیه رفتار مناسب داشته باشی (حتی پدر و مادر و خانواده) و این باعث میشه ازت دلگیر بشن (و چون نمی تونن درکت کنن) تنها میمونی و بیشتر اذیت بشی...
آره منم همین جوریم ... وقتی ناراحتشون میکنم خودم همان لحظه ناراحت میشم ولی زیاد فایده ای نداره ...
فقط باید ساخت ...
(راه حل) چون میدونی این ناراحت شدنااا به خاطر افکارته چند لحضه تحمل کن چند لحظه بعد رفع میشه

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #2 : سپتامبر 12, 2017, 02:12:28 pm »
سلام
ممنون محمد آقا بابت راهنماییتون
خدا کنه همه وسواسی ها خوب خوب بشن.
من که این مدت کلی امیدوار شده بودم دیشب با یه تلنگر تمام فکرای برگشت  :o :-\

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 310
  • امتیاز 81
« پاسخ #3 : سپتامبر 12, 2017, 03:12:55 pm »
سلام گمنام جان خب ما آدمیم دیگه قرار نیست که همیشه نسبت به همه حتی پدر مادرمون خوب باشیم،از کسی هم ناراحت بودی بروز بده نه اینکه بد اخلاقی کنی ولی بروز بده احساستو سرکوب نکن ...بعضی موقعها آدم اصلا حوصله خودشم نداره از اینکه باهاشون بد رفتاری کنی نترسو خودتو سرزنش نکن...حساس نباش رو این موضوع برا همه پیش میاد...هممون آدمیم و قرارم نیس همیشه خوبو کامل باشیم 

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #4 : سپتامبر 12, 2017, 03:44:45 pm »
ممنون تارا جان
دارم سعی می کنم این فکرا رو از خودم جدا کنم و توی همون اتوبوسی که گفتی همه رو ببینم. :)

شاهین

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 24
  • امتیاز 5
« پاسخ #5 : سپتامبر 13, 2017, 02:19:44 am »
اره من هم همین طور ولی نمیدونستم اینهم از وسواس هست!

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #6 : سپتامبر 13, 2017, 10:52:52 am »
این وسواس جان روی چی که اثر نمی ذاره  :-\ :-\ :-\ :-\
فکرای من بد جور برگشتن. امیدوار بودم حالم خیلی بهتر شده!!! البته الان نسبت به قبل کم تر می ترسم... :o
برای هم دعا کنیم  ::) :)

اسو

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 34
  • امتیاز 0
پاسخ : حساسیت نسبت به رفتار دیگران
« پاسخ #7 : آوریل 17, 2018, 10:29:25 pm »
سلام
دوستان من واقعا خیلی وزنم زیاد شده قرص اسنترا میخورم خیلی هم رعایت میکنم باشگاههم میرم
راستی الهام جان الان بهترشدم از چاقو وکمتر میترسم ولی الان میگم نکنه اینو بزنم یا میگم وقتی با چاقو کار میکنم الان به خودم اسیبی نزنم کلا از قیافه چاقو میترسم میشه کمکم کنید

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
پاسخ : حساسیت نسبت به رفتار دیگران
« پاسخ #8 : آوریل 19, 2018, 09:50:52 am »
هیچی نمیشه
از رو ببرش
همین که میگی میترسم ینی دوست نداری این اتفاق بیفته پس چون آدم اختیارش دست خودشه مطمئن باش هیچی نمیشه.
موقع کار با چاقو تمرکزت رو ببر رو چیزای دیگه شعر بخون قرآن بخون هر چی بلدی شمارش معکوس کن سوت بزن مسخره بازی دربیار  برای خودت ولی با تمرکز روی اینا که هی فکر نسازه برای خوش.
منم نسبت به خودم از همه چیز میترسیدم