نویسنده موضوع: ترس از جن را چه کنم؟  (دفعات بازدید: 871 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

فرخنده

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 14
  • امتیاز 6
ترس از جن را چه کنم؟
« : مارس 14, 2017, 07:48:56 pm »
من فرد اضطرابی بودم دچار حملات پانیک میشدم قبلش هم میگرن داشتم؛ سردرد شدید پشت سر داشتم؛ از وقتی شخصی جلویم گفت: جن ها موها سر رو می کشند و موجب سردرد میشوند. از اون زمان دچار مشکلات شدید اعصاب روان شدم؛ و فکرهای وسواسی شدید جنون آور ذهن من رو درگیر کرد. از اون زمان تا کنون نزدیک 7 سال بنده تحت نظر دکترهای روان پزشک قرار گرفتم؛ و چند جلسه مشاوره داشتم که برایم مفید نبود. دوستان شما راهنمایی ام کنید، ترس از جن و غیب گو را چگونه برای خودم منطقی کنم؟

امید

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 46
  • امتیاز 9
پاسخ : ترس از جن را چه کنم؟
« پاسخ #1 : مارس 15, 2017, 02:12:54 pm »
با سلام
همانطور که می دانی همه ما مشکلات مشترکی داریم. بله من هم از ترس های مثل ترسهای شما رنج برده ام شاید ظاهرا کمی فرق داشته ولی ما مشکلاتمان مشترک است. سه موضوع هست که من به کمک آنها توانسته ام به ترس هایم که مشابه ترسهای شماست غلبه کنم و الان شکر خدا حال خوبی دارم.
اول اینکه حتما از دارو و درمان استفاده کن و در این زمینه کوتاهی نکن. حتی اگر لازم است پزشک و مشاورت را را عوض کن. یک مرکز مشاوره در قم است به مرکز مشاوره امام خمینی شما می توانی تلفنی از آن مشاوره بگیری اگر خواستی در اینترنت سرچ کن راهش را پیدا می کنی اگر به مشکل خوردی پیام بگذار راهنمایی می کنم.
دوم اینکه ترس شما مثلا از جن یا هر چیز دیگر یک بیماری است به این موضوع فکر کن چرا هیچ کس دیگر از جن نمی ترسد چرا همه مردم دارند به راحتی زندگی می کنند و هیچ ترسی از جن ندارند و تو می ترسی. تو هم مثل همه زندگیت را کن
سوم و از همه مهمتر این است که تا جایی که می توانی خودت را سرگرم کن و تا جایی که می توانی زمانت را با کارهای مخلتف پر کن تا ترس به سراغت می آید به کاری که دوست داری بپرداز و از فکر خارج بعد از مدت کوتاهی خواهی دید که آهسته آهسته احساس آرامش می کنی.
به این سایت هم زیاد مراجعه کن از دیگران کمک بگیر و خودت را مشغول کن

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 312
  • امتیاز 82
« پاسخ #2 : مارس 16, 2017, 10:42:08 pm »
بهترین راه مقابله با ترس مواجهه با چیزیه که ازش میترسی نه فرار کردن از اون! از جن یا از چیزی که میترسی و اینکه چرا میترسی یعنی علت ترستو تو کاغذ بنویس و هر روز با صدای بلند بخون...چیزایی رو که میترسی تو ذهنت تصور کن...طوری که انگار داری یه فیلم یا داستانو مرور میکنی...این کار معمولا 45 دقیقه طول میکشه...یعنی اولش کلی استرس میگیری،درستشم اینه که باید بگیری،بعدش میزان استرست میاد پایین...هر روز اینکارو انجام بده تا وقتی که ترسو اضطرابت از بین بره... بعد سعی کن خودتو سرگرمو مشغول کنی...جن ترس نداره که اگه به همچین چیزایی اعتقاد داری اینم بدون که تو قرآن نوشته جن اجازه ی ورود به زندگی انسانو نداره... مثبت فکر کن منفی فکر نکن! باوره تو به فکرت باعث میشه که حس خوب یا بدی داشته باشی...واقعیت چیزی نیس جز فکر خودت

فرخنده

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 6
« پاسخ #3 : مارس 18, 2017, 09:20:33 pm »
به نام خدا
دوستان سلام
من خواهر فرخنده خانم هستم. این مطلب را من از زبان حال ایشون نوشتم. خودش به خوبی همکاری نمی کند از کسی راهنمایی بگیرد. هر چه تلاش می کنم فکرش را جمع کند ادامه این مطلب رو برای شما بنویسید و حالش را توضیح دهد دست به تایپ نمی برد. تنها چیزی که الان برای من می گوید این است که من اگر قبلا ترس از جن داشتم الان ندارم. وقتی دلیل این را می پرسم چرا اگر جلویت حرف غیب گو یا جن یا دعانویس می شود تو بهم میریزی و حرف ما را قطع می کنی! و دچار اضطراب می شوی؟! اگر ترس نداری چرا از این واژه ها دوری می کنی که به گوشت نرسند؟! چرا ریلکس برخورد نمی کنی؟ در جوابم می گوید: اضطراب من از این موضوعات به خاطر افکاری اذیت کننده ای بعد به سراغم می آید است. میگه با گفتگو درباره این موضوعات سررشته افکار قبلیم یادم میاد. برام مرور میشه. میگم ایا اگر این موضوعات برایت یادآوری نشوند و تو اصلا این واژه ها رو از زبان هیچ کسی نشنوی حالت بهتر میشه؟ این افکار وسواسی ات که تو رو از خواب و خوراک انداخته از بین میروند؟ جواب میده که کمی اره. ولی در حالی که من بهبودی در ایشون نمی بینم. میگم خواهر به من بگو قبلا از این موضوعات چه افکار ازار دهنده ای به تو القا شده که تو به اینجا و این شرایط روحی رسیدی؟ این سوال رو دقیق بهم جواب نمیده فقط میگه فکر میکردم غیب گوها موجب میشن اعتقادات من ضعیف بشه و من ادم بدی بشم. به خدا کفر بگم. میگه الان فهمیدم این فکرم غلط (الان که اصلا زیر بار نمیره فکرش اینه. میگه نه این فکر قبلا من بود) چیزی که من از رفتارش میفهمم اینه هنوز هم خطای فکری در این موضوعات داره و تنهایی میترسه، کلا دلیل این افکار وسواسی اش هم ترسه.
حالا من موندم این ادم غیر منطقی رو چطور منطقی کنم؟! خودشو ما رو درمانده کرده. یک ماه دیگه جشن عروسیشه ولی بخاطر این افکارش دایم در افسردگی و اضطراب بسر میبره. قرص هم میخوره فایده ای نداره. تا الان ( در این پنج شش سال) سه تا دکتر براش عوض کردیم. دوستان گرامی بنظرتون چطوری بهشون کمک کنم؟

فرخنده

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 6
نقطه آغاز..
« پاسخ #4 : مارس 19, 2017, 09:23:29 pm »
دوستان عزیز درک می کنم هر کسی که اینجا عضو هست بیشتر تلاش دارد برای کمک به خودش اطلاعات کسب کند. و در گفتگوهایی که نفعی برایش ندارد شریک نمی شود. من خواهشی از شماها دارم بیایید برای کمک به همدیگه در گفتگوها فعال تر باشیم. درست است هر گفتگویی نفعی برای ما ندارد اما این رو در نظر بگیریم که ممکن است با راهنمایی من یک نفر از استیصال در بیاد و خیر کمک به اون فرد شامل من شود.
من مشکلات وسواس ندارم اما تقریبا شرایط روحی شماها رو درک می کنم. برای کمک به خواهرم، ایشون رو عضو این سایت کردم، کسی بین شما بزرگوارن هست که شرایط خواهر من رو داشته و بتواند در این گفتگو مشارکت کند؟!
بسم الله..

فرخنده

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 6

فرخنده

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 6

afsane