نویسنده موضوع: تکنیک برخورد مناسب با افکار وسواسی!  (دفعات بازدید: 1822 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

بابك

• بابك
  • کاربرفعال
  • ارسال: 231
  • امتیاز 31
  • جنسيت : پسر
  • روزای خوب نزدیک است اندکی صبر!
تکنیک برخورد مناسب با افکار وسواسی!
« : ژانویه 07, 2017, 01:54:13 am »
سلام دوستان عزیز
در این پست میخوام تجربیات و اطلاعات خودم رو به صورت منظم و منسجم در اختیار شما قرار بدم. به امید روزی که شما هم از دست وسواس فکری راحت بشین، انشااالله.
اسم یا عنوان روش مورد نظر من ،(تکنیک برخورد مناسب با افکار وسواسی) هستش
وقتی وسواس فکری میاد سراغ ما معمولا برخورد مناسبی در مقابل افکار وسواسیمون نداریم، شماتیک کلی از برخورد ما در مقابل وسواس فکری رو براتون آوردم
آرامش حق ماست

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 65
  • امتیاز 10
پاسخ : تکنیک برخورد مناسب با افکار وسواسی!
« پاسخ #1 : ژانویه 08, 2017, 12:54:08 am »
سلام دوستان عزیز
در این پست میخوام تجربیات و اطلاعات خودم رو به صورت منظم و منسجم در اختیار شما قرار بدم. به امید روزی که شما هم از دست وسواس فکری راحت بشین، انشااالله.
اسم یا عنوان روش مورد نظر من ،(تکنیک برخورد مناسب با افکار وسواسی) هستش
وقتی وسواس فکری میاد سراغ ما معمولا برخورد مناسبی در مقابل افکار وسواسیمون نداریم، شماتیک کلی از برخورد ما در مقابل وسواس فکری رو براتون آوردم

سلام بابك عزيز ممنون از اينكه تجربياتتو داري در اختيار ديگران ميزاري چرخه رو درست نوشتي ولي به نظرم بعد از استرسو ترس و اضطراب  و مقابله بعدش شدت افكار هست مقابله با افكار استرس شخص رو بالاتر ميبره كه به نظرم گير كار هم همينجاست تكنيكهاي  كنترل افكاري بايد باشه كه در موقع هجوم افكار بتوني نظارگر باشي چون هر فكري كه براي مقابله ذهن بياد نميتونه تاثيري درتوقف اون داشته باشه شايد يه فكر رو عوض كنه يا يه درو ببنده ولي يه فكرو يه در ديگه رو باز ميكنه يه جايي بايد اين رشته افكار بريده بشه به مرور زمان طبق چرخه اي كه نشون دادي ارامش بلاخره به دست مياد ولي موقتي و دوباره اين سيكل ميچرخه به نظرم نبايد با افكار به جنگ وسواس فكري رفت يه مبارز از پيش بازنده اي  بايد با انجام دادن يه سري كارها ( حواس پرتي ) در لحظه جلوي ادامه اونو گرفت كه اينم كار اسوني نيست با كمك مشاور و قرص و .... ميشه  جلوشو گرفت

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • امتیاز 10
« پاسخ #2 : ژانویه 08, 2017, 01:06:28 am »
البته اينو بگم كه چرخه رو درست نوشتي مقابله جزئي از اين چرخه است كه ذهن به صورت طبيعي و نرمال در حالت استرس و ترس شروع ميكنه به انجام اون و منظوره من در كل اينه كه بايد سعي كنيم جلوي اين مقابله رو بگيريم يا يه جور ديگه اي جلوي افكار وسواسي رو بگيريم از سيد عزيز اگر امكانش هست امكان ويرايش پست هم فعال كن تا بشه نظرو ويرايش كرد ممنون

بابك

• بابك
  • کاربرفعال
  • ارسال: 231
  • امتیاز 31
  • جنسيت : پسر
  • روزای خوب نزدیک است اندکی صبر!
« پاسخ #3 : ژانویه 08, 2017, 04:18:30 pm »
البته هنوز کامل نکردم جلوتر به چیزی که شما گفتید اشاره خواهم کرد. از طرفی این قسمت از جمله شما رو (با سري كارها حواس پرتي در لحظه جلوي ادامه اونو گرفت)تا حدی قبول دارم این حواس پرتی بیشتر جمبه تسکین داره باید به دنبال درمان ریشه ای بود جوری درمان کرد که تحت هر شرایطی تحت هر فکر وسواسی کم نیاورد و برای همیشه از دستش راحت شد
الان جلو تر بیشتر توضیح میدم

آرامش حق ماست

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • امتیاز 10
« پاسخ #4 : ژانویه 08, 2017, 07:57:53 pm »
البته هنوز کامل نکردم جلوتر به چیزی که شما گفتید اشاره خواهم کرد. از طرفی این قسمت از جمله شما رو (با سري كارها حواس پرتي در لحظه جلوي ادامه اونو گرفت)تا حدی قبول دارم این حواس پرتی بیشتر جمبه تسکین داره باید به دنبال درمان ریشه ای بود جوری درمان کرد که تحت هر شرایطی تحت هر فکر وسواسی کم نیاورد و برای همیشه از دستش راحت شد
الان جلو تر بیشتر توضیح میدم

سلام ممنون داش بابك بي صبرانه منتظر جمع بندي و تكميل مطالبتيم خيلي ميتونه بحث مفيدي باشه شناخت اين بيماري به درمانو اون خيلي كمك ميكنه

Arezoo

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 72
  • امتیاز 15
« پاسخ #5 : ژانویه 10, 2017, 04:18:10 am »
سلامجدد به دوستان بابت تکنیکتون ممنون و همچنان منتظرم تا تکمیل ان
در مورد خودم زیاد گفتم و تقریبا من رو میشناسید و راهکارهای زیادی هم بهم گفتید میدونید که دوران بدی رو گذروندم و همچنان هم دارم دست و پنجنه نرم میکتم با مشکلاتم  الان یه مساله ی جدید پیدا کردم که خارج از پنیک و وسواس و...  هست  تازگی ها هفته ای یک بار دچار یه حالتی میشم اونم شبها که به رغم خستگی نمیتونم بخوابم و اونم اینه که با بستن چشمم احساس لرز و تپش قلب درد تمام بدن و گاهی ترس هم میشم با حالت پنسکی که به صورت متداول تجربه کردم فرق داره انگار این بدتر ازونه یه حس بدی بهم ست میده که انگار هر ان میخوان خودمو از جایی پرت کنم پایین و میخوام پاشم فرار کنم و درد دست و پا و بدنم هم به کنار  و ضعف و گرسنگی گه میل به خوردن ندارم فقط ضعف دارم خلاصه این حس با بستن چشمام در طی شب شدت پیدا میکنهو با باز کردنشون اروم میشم و تا صبح همینطور بیدار مثل الان لطفا اگر دراین مورد مطلبی دارید بهم بگید

Arezoo

• کاربر عادی
  • **
  • امتیاز 15
« پاسخ #6 : ژانویه 10, 2017, 04:47:13 am »
اینم اضافه کنم که دکتر بهم الپرازولام داده ولی نمیخوام بخورم چون با خوردن دارو حسمیکنم بهش وابسته میشم و بدنم شرطی میشه......  الان دقیقا همین حالتهارو دارم که براتون گفتم ساعت نزدیک 5 صبح و من هنوز نخوابیدم با توجه به روز خسته کننده نتونستم بخوابم و بدترازون حالتهای تلخی که تجربه کردم  با خودم گقتم ازین به بعد وقتی شبا بیدار میمونم به این صورت تا صبح به جای قرص خوردن بلند میشم کارامو انجام میدم درس میخونم و خیلی کار دیگه تا محتاج دارو نباشم....  و به زودی خوب بشم نظرتون چیه دوستان؟

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 319
  • امتیاز 83
« پاسخ #7 : ژانویه 10, 2017, 10:06:30 am »
آرزو جان اشتباه میکنی...شب برا خوابیدنه نه درس خوندن و...خاب شب خیلی مهمه...خواب شب برای طول روز نقش یه آرامبخش قوی رو ایفا میکنه...شما اگه در مورد داروها خودت اطلاعات کسب کنی وابسته نمیشی و مشکلیم پیش نمیاد...تو کتاب از حال بد به حال خوب-از دکتر دیوید برنز- ک کلا کتاب خوبیم هست یه فصلی هست که کامل در مورد داروها توضیح داده...شما زیر نظر یک پزشک خوب و باتجربه دارو مصرف کنی مشکلی پیش نمیاد...با توجه به حالتهایی که میگی بنظرم شما دارو هم باید مصرف کنی...اصلا فرضو بر این بذار که به دارو وابسته شی...اینکه یه زندکی با آرامش داشته باشی شبا رو راحت بخابی این خوبه یا اینکه اذیت بکشی درد بکشی؟!!!!

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • امتیاز 10
« پاسخ #8 : ژانویه 10, 2017, 04:34:57 pm »
اینم اضافه کنم که دکتر بهم الپرازولام داده ولی نمیخوام بخورم چون با خوردن دارو حسمیکنم بهش وابسته میشم و بدنم شرطی میشه......  الان دقیقا همین حالتهارو دارم که براتون گفتم ساعت نزدیک 5 صبح و من هنوز نخوابیدم با توجه به روز خسته کننده نتونستم بخوابم و بدترازون حالتهای تلخی که تجربه کردم  با خودم گقتم ازین به بعد وقتی شبا بیدار میمونم به این صورت تا صبح به جای قرص خوردن بلند میشم کارامو انجام میدم درس میخونم و خیلی کار دیگه تا محتاج دارو نباشم....  و به زودی خوب بشم نظرتون چیه دوستان؟
سلام اين اشتباه رو انجام نديد داروهاتونو مصرف كنيد دارو جزئي از روند درمان شماست مثل استخوني كه شكسته باشه به تنهايي جوش نميخوره بايد كچو اتل گرفته بشه كچ مسلما محدوديت هايي براي شخص ايجاد ميكنه ولي براي درمان لازمه قرصم همينه شما قطعا با مرور زمان بهتر ميشين ولي اين وسط هم زمان رو از دست ميدين و هم اينكه كامل بهبود پيدا نميكنين دوباره زماني كه اصلا انتظارشو ندارين مياد سراغتونو اذيتتون ميكنه پس يكم اراده كنيني و اصولي به فكر درمان باشين و دست از اين بازيهاي ذهني كه نمي زاره كارايي كه بايد انجام بدين و انجام بدين بر دارين ميدونم اصلا اسون نيست و تو اين وضعيتي كه دارين سخته ولي خب حال خوب بدست اوردنيه فعاليتتون و بالا ببرين در طول روز تا شب راحت خوابتون ببره شب بيداري لذت بخشه ولي اثرات خيلي بدي روي ذهن و روحيه ادم  ميزاره نگذارين تبديل به عادت بشه براتون

Arezoo

• کاربر عادی
  • **
  • امتیاز 15
« پاسخ #9 : ژانویه 12, 2017, 12:17:57 am »
تعریفشو میکنن بنا به شرایطم که تشخیص اضطراب و وسواس رو دادن برام اسنترا و الپرازولام نوشتن که بنده اسنترا رو نخوردم ولی الپرازولامو هر زمان که حالم بد میشد بنا به تجویز خوردم البته اونم سعی میکردم خیلی کم بخورم و دکتراون زمان گفت یک ماه دیگه بیا پیشم به نظر شما لازمه که برم اصلا تا کی باید ارتباطمونو با روانپزشکمون حفظ کنیم با توجه به اطلاعی که از وضعیتم دارید. ممنون از محبت تک تکتون

Arezoo

• کاربر عادی
  • **
  • امتیاز 15
« پاسخ #10 : ژانویه 12, 2017, 12:21:39 am »
جمله بالا ناقص لود شد عذرخواهی میکنم
ابتدای صبحت هام این بود که گفتم خرداد ماه بود که رفتم پیش دکتر حاجیان در کرج ایشون روانپزشک هستن و کلی تعرفشو میکنن بنا به تشخیصشون اسنترا و الپرازولام بهم دادن ولی من اسنترا رو نخوردم و فقط در مواقع حملات اضطرابی الپرازولام رو میخوردم و بقیه ماوقع رو در پست قبلی فرستادم‌‌ ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • امتیاز 10
« پاسخ #11 : ژانویه 12, 2017, 03:31:19 am »
جمله بالا ناقص لود شد عذرخواهی میکنم
ابتدای صبحت هام این بود که گفتم خرداد ماه بود که رفتم پیش دکتر حاجیان در کرج ایشون روانپزشک هستن و کلی تعرفشو میکنن بنا به تشخیصشون اسنترا و الپرازولام بهم دادن ولی من اسنترا رو نخوردم و فقط در مواقع حملات اضطرابی الپرازولام رو میخوردم و بقیه ماوقع رو در پست قبلی فرستادم‌‌ ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید
بله دكتر حاجيان دكتر خيلي خوبين منم زماني پيششون رفتم خب معمولا دكتر به همه دارو ميده بر اساس مشكلشون ١ ماهم وقت ميده تا دارو ها اثر كنه و عوارض اونارو رو بيمار ببينه و كمو زيادشون كنه خب شما بايد دارو مصرف كنين ترستون از مصرف نكردن  چيه !! چه اتفاقي قراره بيافته يكم عوارض دارن ولي اونقدرا نيست كه مشكل ساز باشه به شما قبلا هم گقتم گذشت زمان اضطرابتونو كم ميكنه ولي احتمال عود وسواس و افسردگي در شما بالا هست به نظر من كه درمانو تا جايي كه ميتونيد و لازمه ادامه بدين تو مطب دكتر حاجيان يك خانم روانشناس هم هستن كه ٢ روز در هفته مثل اينكه مطب ان اگر بتونيد پيش ايشونم بريد خيلي  خوبه خيلي كمكتون ميكنه دوره هايي هست زير نظر ايشون مثل گروه درماني و رفتار درماني كه خيلي ميتونه به شما كمك كنه