نویسنده موضوع: حمله چنگیز  (دفعات بازدید: 392 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

hamed

  • تازه وارد
  • *
  • ارسال: 40
  • امتیاز 11
حمله چنگیز
« : مه 09, 2016, 07:56:36 pm »
حمله چنگیز
 چند شب  پسر همکارم متاسفانه نفت را به جای آب خورده بود بردیم بیمارستان یه مرکز تخصصی درمان مسمومیت دارویی است. متاسفانه در حدور 7 الی 8 ساعت که تو بیمارستان بودیم 2 مورد دختر خانم با خوردن قرص اقدام به خ و د ک .... کرده بودند به اوراژانس بیمارستان  با رزیدنت بخش صبحت می کردم می گفت که از سال 90 رشد زیادی در آمار خود.... افزایش پیدا کرده که خیلی نگران کننده است. صبح امروز تیتر روزنامه آرمان از اعلام خطر وزیر بهداشت در مورد افزایش میزان خودک....  که به نوعی هشدار بود نشان دهنده خطر افزایش خودکش.. در ایران هست. رزیدنت بخش با تشبیه قشنگی افزایش میزان اقدامات به خود .... را به حمله چنگیز مقایسه  کرد. اینو به خاطر افزایش افسردگی و دیگر اختلالت روانی تو کشور می دونست. به من گفتش حتی اگر کسی به شوخی هم بگه قصد افدام به خود.... عمل داره باید بلافاصله به روانپزشک ارجاع بشه بعد یه جزوه بهم داد پروتکل کشوری مقابله با خود.... لطفا اگر اینو نشانه ها تو خودتون یا دیگران دید به سادگی  از کنارش نگذرید. چون یه تهدید واقعی و شوخی. با توجه آیه قران کریم که نجات یک انسان را نجات کل بشریت دونسته  شاید شما هم تونستید جون یک انسان را نجات بدید.
1: آیا در بیشتر روزهای 2 هفته گذشته تا حالا (حداقل 4 روز در هفته)، احساس می کردید که کارهای عادی و روزمره زندگی خود را با دشواری و سختی انجام می دهید؟ حس وحال انجام آنها را ندارید؟ خسته هستید؟ جون انجام کارهایتان را ندارید؟
2: آیا زود عصبانی می شوید؟ فوری از کوره در می روید؟ شما را در منزل و خانواده فردی عصبی و پرخاشگر  می شناسند؟ آیا شده در زمان عصبانیت به خود آسیب برسانید؟ مثلا با چاقو روی پوست خود خط بیندازید؟
سوال 3: آیا مواد مخدر یا محرک مانند تریاک، شیره، شیشه، حشیش، کراک، و غیره در طول عمر خود مصرف داشته اید؟
4: آیا در بیشتر روزهای 2 هفته گذشته تا حالا (حداقل 4 روز در هفته)، احساس بی ارزشی/بیهودگی و بی کفایتی  می کردید؟ یعنی از خودتان بدتان می آمد؟ یا خود را فردی به درد نخور تلقی می کردید؟ مثلا مادر یا پدر یا ....... به درد بخور نیستید؟ یا این که اعتماد به نفس ضعیفی داشتید؟
5: آیا شده در زمان عصبانیت خود را کتک بزنید، یا به وسیله شیئ تیز مانند چاقو روی پوست خود خط بیندازید و به هر روش دیگر به جسم خود آسیب برسانید؟
سوال 6: آیا در بیشتر روزهای 2 هفته گذشته تا حالا (حداقل 4 روز در هفته)، احساس غم، اندوه و یا افسردگی می کردید؟ پکر شدید؟ دل و دماغ هیچی را نداشتید؟
7: آیا در طول عمر خود سابقه بیماری اعصاب و روان داشته اید؟ آیا به خاطر ابتلا به بیماری عصبی تا کنون داروی اعصاب مصرف نموده اید؟
8: آیا در بیشتر روزهای 2 هفته گذشته تا حالا (حداقل 4 روز در هفته)، دلتان شاد نیست، چیزی یا کسی و یا حادثه ای شما را خوشحال نمی کند؟ یا این که در طی هفته گذشته تا حالا احساس نشاط و شادی نداشتید؟ از ته دل شاد نمی شدید؟
9: آیا در بیشتر روزهای 2 هفته گذشته تا حالا (حداقل 4 روز در هفته)، در برابر مسائل روزمره زندگی احساس درماندگی، ناتوانی، عجز و یا ضعف می کردید؟ آیا احساس نومیدی داشتید؟ آیا احساس می کنید که مانند گذشته از پس انجام کارهایتان بر نمی آیید؟
10: آیا آرزوی مرگ می کنید؟ از زندگی خسته شده اید؟ دلتان می خواهد بمیرید و از زندگی خلاص شوید؟
11: آیا آنقدر از زندگی خسته شده اید که می خواهید خود را بکش...؟ آیا به فکر ...خود هستید تا از فشار زندگی راحت شوید؟
12: آیا از ابتدای زندگی تاکنون اقدامی که خود را بک... انجام داده اید؟ مثلا با خوردن سم، قرص یا هر روش دیگر
*** شرط ارجاع به پزشک  6 نمره از 12 نمره و یا وجود پاسخ مثبت به یکی از سه سوال 10 تا 12 می باشد.
*** شرط ارجاع فوری به پزشک وجود پاسخ مثبت به یکی از سه سوال 10 تا 12 و شرط ارجاع غیر فوری به پزشک وجود پاسخ مثبت به یکی از 9 سؤال اول (سؤال 1 تا 9) می باشد.