نویسنده موضوع: درمان آسان وسواس  (دفعات بازدید: 1447 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

سیدمحمد

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 5
  • امتیاز 1
درمان آسان وسواس
« : ژانویه 13, 2016, 11:09:52 pm »
 :سلام برهمگی :)من هم به این بیماری مبتلا بودم ولی تونستم باراهنمایی روانپزشکان مجرب خودم خودمو درمان کنم!
آره چنین چیزی ممکنه با این روش که تو بدونی فکروسواسی باهرمحتوایی (جنسی،دینی٬و...) فکری اصراررگر وتسلطی است که نبایدازطریق گفتگو کردن با آن وابطال آن به آن اهمیت داد یاپاداش داد،اون فقط از ذهن شما درحال گذرورفتن است شما اون رو احضارواستدعانکنیدوبگذارید که برود اگر هم شدید بودمقاوت کنید اگرچه سخت باشدوبه طورکامل نادیده اش بگیریدتجربه کنید وببنید چه تأثیری خواهدداشت البته بایدبدونیداین فکر بیمعنی ویک فکرمنفی وغلطی است چرا که ازاختلال وبیماری ناشی میشه درنتیجه ارزشی ندارد به اون اهمیت بدید ووقتتون رو تلف کنید..درست است که بعضی اوقات فکروسواسی درانسان فضولش رابرای  گفتگو با آن برمی انگیزداماگفتگو وتجزیه وتحلیل فکروسواسی شرایط رو بدتر میکند اما نصایح مفید وواجب دیگراینکه هیچوقت بیکار نباشید،حداقل روزی نیم ساعت پیاده روی ،دوچرخه سواری،شنا،یوگاو...داشته باشید،کمترازتلفزیون موبایل استفاده کنید،همیشه بادیگران درارتباط باشیدوازتنهایی وگوشه‌ نشینی به شدت دوری کنید.گیاهان دارویی بسیارمفیدندگل گاو زبان،دارچین،زعفران،بابونه وبهارنارنج درنهایت برایتان آرزوی موفقیت وسربلندی میکنم موفق باشید

elham

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 18
  • امتیاز 3
پاسخ : درمان آسان وسواس
« پاسخ #1 : ژانویه 21, 2016, 01:59:19 am »
منظور شما از مقاومت کردن چیه؟ یعنی این که به فکرامون اهمیت ندیم و نسبت به اونا بی تفاوت باشیم؟

Sent from my SM-G530H using Tapatalk

بابك

• بابك
  • کاربرفعال
  • ارسال: 231
  • امتیاز 31
  • جنسيت : پسر
  • روزای خوب نزدیک است اندکی صبر!
« پاسخ #2 : ژانویه 21, 2016, 03:34:26 am »
سلام
منظور این که بهش اهمیت ندی بهش محل ندی
آرامش حق ماست

serentipitty

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 3
  • امتیاز 2
« پاسخ #3 : مارس 22, 2016, 02:17:11 pm »
بله بی توجهی به رفع این مشکل کمک می کنه
حتی میگن وقتی یه بچه کوچک یه حرف بدی زد نه خیلی تند باهاش برخورد کنید و نه ذوق کنید. چون هر دو این محرک ها باعث تقویت اون رفتار اشتباه میشه. میگن بهتره بی توجهی کنید انگار که اصلاً حرفی نزده یا اتفاقی نیفتاده

afsane

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 73
  • امتیاز 5
« پاسخ #4 : آوریل 22, 2016, 07:19:44 pm »
سلام من که مشاوره رفتم بهم پیشنهاد داد که تمام افکارمو حتی از اونایی ک خیلی میترسم روی کاغذ بنویسم اما نه فقط خود فکر رو بلکه ساعت و حتی روزشو ک ی فکر وسواسی میادتو ذهنم  یعنی چیزی ک باعث شده فکر بیاد سراغم چی بوده علت اون فکر چی بوده مثلا شاید با دیدن ی صحنه تو تلویزیون ی فکر بیاد سراغت و بعد از اینکه علتشو یادداشت میکردم  باید ی جایگزین مثبت برای اون فکر منفیم مینوشتم مثال ترس از بیماری سرطان  حالا جایگزین مثبتش اول اینکه ممکنه کسایی این بیماری بگیرن ک ارثی باشه یا کسایی ک سیگار زیاد مصرق میکنن و میگفتم من از سلامتی برخوردام و سالم هستم و دچار این بیماری نمیشم و اگر بشم درمان داره در هر صورت ترسو از خودم دور میکردم نوشتن خیلی تاثیر داره اینکه جرات داشته باشی و افکار ترستو بنویسی کمک میکنه .امیدوارم متوجه شده باشید :)

gha3dak

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 3
  • امتیاز 1
« پاسخ #5 : ژانویه 25, 2017, 01:42:51 pm »
:سلام برهمگی :)من هم به این بیماری مبتلا بودم ولی تونستم باراهنمایی روانپزشکان مجرب خودم خودمو درمان کنم!
آره چنین چیزی ممکنه با این روش که تو بدونی فکروسواسی باهرمحتوایی (جنسی،دینی٬و...) فکری اصراررگر وتسلطی است که نبایدازطریق گفتگو کردن با آن وابطال آن به آن اهمیت داد یاپاداش داد،اون فقط از ذهن شما درحال گذرورفتن است شما اون رو احضارواستدعانکنیدوبگذارید که برود اگر هم شدید بودمقاوت کنید اگرچه سخت باشدوبه طورکامل نادیده اش بگیریدتجربه کنید وببنید چه تأثیری خواهدداشت البته بایدبدونیداین فکر بیمعنی ویک فکرمنفی وغلطی است چرا که ازاختلال وبیماری ناشی میشه درنتیجه ارزشی ندارد به اون اهمیت بدید ووقتتون رو تلف کنید..درست است که بعضی اوقات فکروسواسی درانسان فضولش رابرای  گفتگو با آن برمی انگیزداماگفتگو وتجزیه وتحلیل فکروسواسی شرایط رو بدتر میکند اما نصایح مفید وواجب دیگراینکه هیچوقت بیکار نباشید،حداقل روزی نیم ساعت پیاده روی ،دوچرخه سواری،شنا،یوگاو...داشته باشید،کمترازتلفزیون موبایل استفاده کنید،همیشه بادیگران درارتباط باشیدوازتنهایی وگوشه‌ نشینی به شدت دوری کنید.گیاهان دارویی بسیارمفیدندگل گاو زبان،دارچین،زعفران،بابونه وبهارنارنج درنهایت برایتان آرزوی موفقیت وسربلندی میکنم موفق باشید

سلام.میشه لطفا دکتری که درمانتون کرد رو معرفی کنید.

Arezoo

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 72
  • امتیاز 15
« پاسخ #6 : ژانویه 25, 2017, 11:06:15 pm »

Arezoo

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 72
  • امتیاز 15
« پاسخ #7 : ژانویه 25, 2017, 11:07:41 pm »
سلام دوست گرامی محبت میکنید اسم و ادرس پزشکی در تهران مراجعه کردید رو بگذارید