نویسنده موضوع: درمان وسواس فکری وعملی بدون مصرف دارو  (دفعات بازدید: 4023 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

mani

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 13
  • امتیاز 8
من میخوام برای رهای ااز این وسواس فکری وعملی شدید خود م....

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 567
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
پاسخ : درمان وسواس فکری وعملی بدون مصرف دارو
« پاسخ #1 : آوریل 06, 2015, 05:43:46 pm »
متاسفم احساس خوبی نداری کلا یه کم بیشتر از خودت بگو چند سالته؟ و خیلی چیزهای دیگه که دوست داری در موردش حرف بزنی

سارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 351
  • امتیاز 108
« پاسخ #2 : آوریل 06, 2015, 10:51:09 pm »
چرا این فکرو میکنی؟ حس بدیه، وقتی راهی برای درمان هست چرا این فکرو میکنی؟ شما الان دارو میخوری؟

mani

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 8
« پاسخ #3 : آوریل 07, 2015, 05:18:45 pm »
سلام دوست عزیزم که بنده را قابل دانستی که جمله های من را بخوانی
من 34 سالمه اهل شمال ایران محمود اباد هستم  از زمانی که دچار درد معده شدم و با بی محلی ÷درم روبرو شدم با خودم و ذهنم کلنجار می رفتم که اگه کار روزهای که دچار درد معده شدم انجام بدم دوبار بیماری بر میگردد این تکرارها انجام شد تا این چند سال اخیر که تکرارها زیاد و زیادتر شد و ذهنم به همراه بدنم مشغول تر ( وسواس فکری و عمل با هم) وزمانی که همسم گفت که هیچ وقت برای زندگی به شمال نمی اید احساس کردم دیگر امیدی به زندگی کردن در شمال را نخواهم داشت و می ترسیدم ک به سبب یک بیماری یا علتهای خاصی از این دنیا خواهم رفت و ارزوی زندگی در وطنم را نخواهم داشت وهر روز یک حرکت وفکری جدید تر برای تکرا داشتم و وقتی از داروهای روان ÷زشک مصرف می کرد دچار حساسیت به داروها شدم ودچار سرگیجه و واکنش به بوی ادکلن واتر و نور زیاد ÷یدا کردم وغریزه جنسیم خیلی ÷ایین امد  و در کل داروها را دیگر مصرف نکردم وهر جوری که سعی میکردم که با تلقین وحرکات یا فکرهای مثبت انجام ندهم متاسفانه اون نیروی منفی درونم یک راه کار جدید یا به اصطلاح گیر جدیدی را انجام میداد دیگر تاب تحمل را نداشتم همه وقت فکرو ذهنم درگیر انجام دادن این حرکات و سخنان و گفته ها شده ودیگر فکری جز کشتن خود را در ذهنم ندارم ...؟؟؟
از این که وقت شما را گرفتم بنده حقیر را ببخشید با تشکر از همه شما.

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 567
  • امتیاز 36
« پاسخ #4 : آوریل 07, 2015, 05:31:54 pm »
سلام آقا مانی زندگی همه فراز و نشیب داره و شما تنها نیستی وسواس همگی اذیت می کنه اتفاقا پدرم خیلی دوست داره توی شمال زندگی کنه اما بابت مشکلات هنوز نتونسته به این هدفش برسه و همیشه از این مسئله ناراحته خوب هدف برگشتن را خیلی ها دوست دارن و اتفاقا بعضی ها بعد از چند سال دوباره برمی گردن و به زندگیشان توی جاهایی که دوست دارن ادامه می دن حالا الان شاید فرصتش پیش نیاد اما شما می توانی آخر به این هدف خوبت برسی البته می دونم وقتی به چیزی که می خوای نمی رسی خیلی ذهنت را درگیر خودش می کنه ولی خوب اینکه برای داشتن وسواس و افسردگی و مشکلات بخواهی راحت شی این راه حلش نیست این سختی هایی که داری تحمل می کنی مثل همیشه برای یه مدته مشتاقم بیشتر در مورد نگرانیهات با همدیگه حرف بزنیم

مسعود

• کاربرفعال
  • ارسال: 103
  • امتیاز 53
« پاسخ #5 : آوریل 07, 2015, 05:43:49 pm »
سلام آقا مانی.من عاشق شمال هستم.هرموقع میام سمت شما انگار کلا مشکل وسواس فکریم رُ یادم میره.
آقا مانی همه ی ما که اینجا هستیم به نحوی زیر بار این مشکل ها اذیت میشیم.هرکسی به نحو و اندازه خودش.اما باید پذیرفت.همونجوری که چهره ی همه ی ادما یکجور نیست.روان ادم ها هم با یکدیگر متفاوته.خیلی ها هم هستن که مشکل وسواس و اضطراب رُ ندارن و وقتی ما در مورد فکرهامون بهشون بگیم به ما بخندن.
اما باید بپذیریم که این مشکل با ما هست و جزوی از زندگی ما هستش.باید واسش همه کار بکنیم.خیلی باید زحمت بکشیم.متاسفانه اضطراب روی یکی از مهم ترین چیزهایی که تاثیر میذاره میل جنسی هستش که صد درصد افرادی که بهش دچار هستن تجربه کردن.نمیدونم چند ساله که به وسواس دچار هستید.اما من از 18 سالگی به وسواس دچار هستم و الان که در سن 24 سالگی هستم واسه منم سخته که تو این سن اوج جوانی و وقت لذت بردن از زندگی تو این حالت ها باشم.حرفتون رُ واقعا میفهمم و درک میکنم.اما خاتمه دادن به زندگی توی حرف ساده اس.وقتی باهاش روبرو بشین میبینین که خیلی چیز سختیه.چون شما هرکاری هم بکنین توی ضمیر ناخود اگاهت خودتو دوست داری و حاضری هرکاری برای خودت و خوب بودنت بکنی.به قول اقا حمید صبر و حوصله خیلی چیزا رو درست میکنه...اینو بدونید من بعنوان دوست و یکی از دیگر اعضای این انجمن تا اندازه ای شما رُ درک میکنم...

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 311
  • امتیاز 81
« پاسخ #6 : آوریل 07, 2015, 08:10:58 pm »
سلام آقا مانی.اینو بدونین که تنها نیستین ما هم دچار این مشکلیم و بعنوان یه دوست هر کمکی از دستمون بربیاد انجام میدیم. شما میتونستید همراه داروهاتون قرصهای کمکی که باعث جلوگیری از سرگیجه میشه استفاده کنین اگه به یک روانپزشک خوب مراجعه کنید حتما اینکارو میکنه، روزهای خوب فرا میرسه، هممون بعضی مواقع روزهای خیلی سختی رو سپری میکنیم،به خدا توکل کنین

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #7 : آوریل 08, 2015, 12:26:46 am »
اقا مانی من کاملا حال شما رو درک میکنم اینکه احساس کنید اخر خطه و هیچ انگیزه ای ندارید اما اینو یادتون باشه این به خاطر شرایط نیست به خاطر روحیتونه،پس نزارید بهتون قلبه کنه، شاید زندگی به نظر خودتون در يه چیز خلاصه بشه که چون نمیشه پس دلیلی برای زندگی نیست، اما این درسته؟ شاید شما به چیز دیگه احساس تعلق نکنید اما خانواده دوستاتون حتی همکاراتون به همه تعلق دارید وجودتون لازمه ، دور شدن از خانواده یا محل زندگی باعث افسردگی میشه، شما حق دارید، ما در کنارتون هستیم ، دوست داریم بیشتر از شما و شرایط زندگیتون بدونیم، شما الان با همسرتون شهر دیگه زندگی میکنید؟ همسرتون از این حالت روحی شما باخبرن؟

mani

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 8
« پاسخ #8 : آوریل 08, 2015, 12:32:20 am »
سلام دوست عزیز همسرم اهل تهران است و الان هم در تهران زندگی می کنیم ولی چون همسر و بچه ام را دوست دارم نمی خوام با نا رضایتی به شهر من بیان و با من زندگی کنند همسم دوست دارد در شهر خودش ودر نزدیکی خانوادهاش باشد

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #9 : آوریل 08, 2015, 01:52:39 am »
شما فكر ميكنيد علت وضعيت روحي و فكراتون اينه كه شمال زندگی نمیکنید؟

farzami

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 18
  • امتیاز 9
« پاسخ #10 : آوریل 10, 2015, 12:41:58 pm »
سلام آ ق مانی یه چیز عجیب من اهل کرمانشاه هستم و6 ساله تهران به خاطر کارم زندگی میکنم ودچار وسواس واضطراب شدید شدم وحالا کار به جایی میکشه که منم معده درد شدیدی میگیرم به طوری که شب وروز خواب ندارم البته سر کار هم با مردم جنگ اعصاب زیادی دارم واسترسم رو بدتر میکنه منم بعضی وقتا  جدا میخوام خودمو راحت کنم ولی به نظرم این اضطرابها مال قربته مال زندگی ماشینی و سرد و بی عاطفه تهران هست منم خیلی دلم میخاد از تهران فرار کنم اینجا گیر افتادم این معده درد هم مال اضطرابه وهم مال وسواسه اگه برگردیم شهر خودمون اضطراب ازبین میره

مسعود

• کاربرفعال
  • ارسال: 103
  • امتیاز 53
« پاسخ #11 : آوریل 10, 2015, 01:33:47 pm »
سلام آقای فرضامی.میفهمم چقدر سخته این مشکلات.چه برسه که تو غربت باشه.
محیط و آدمای اطراف خیلی رو این مشکلات تاثیر دارن و صد درصد درسته.اما  بنظرم خیلی وقت ها تا مشکلتو از درون و ریشه حلش نکنی با عوض کردن مکان و محیط هم نمیتونه راضی کنه ادمو.بلکه شاید فقط مشکل از یه شکل به شکل دیگه تغییر کنه.راست گفتن که درونت را تغییر بده تا دنیایت دگرگون شود.
ما قبل از هرچیزی باید رو این کار کنیم

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #12 : آوریل 10, 2015, 02:09:15 pm »
اقاي فرضامي و اقا ماني درباره اين مةضوع من از دكتر شنيدم مشكل تعيير مكان نيست بلكه روحيه فرد هست، مثلا اينكه محله اي زندگی میکنی و تغییر بدی کسی که زمینه اضطراب و داره ممكنه باعث افسردگی بشه، من از دکتر پرسیدم میخوام خارم کشور برم گفت باعث تشديد افسردگیت ممکنه بشه، یکی از اشناها خونشون و فروختن رفت خونه جدید افسردگی شدید گرفت ، به دکتر گفت برگردم اونجا حالم خوب میشه، این خونه جدید و نمیتونم تحمل کنم،دکتر جواب داد اینجوری فکر میکنی مشکل تو این خونه نیست شما تهرانم میرفتی باز همینجوری میشد

ارش

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 4
  • امتیاز 4
« پاسخ #13 : آوریل 24, 2015, 12:42:09 am »
اگه شمال هم بروید مشکلات دیگه ای میات سراغتون که همین حالتی که الان دارید به شما دست میده باید مشکل اصلی پیدا شه

Javad

• کاربرفعال
  • ارسال: 199
  • امتیاز 53
« پاسخ #14 : آوریل 20, 2016, 11:53:30 am »
سلام اقا ماني
با توجه به اينكه من جديداً عضو انجمن شدم بنابراين بتازگي مطالب شمارو مطالعه كردم اولاً ميخواستم بگم شما تنها نيستيد و همه ما كه اين بيماري رو داريم همه حالات شما رو تجربه كرديم و دقيقاً درك ميكنم كه چي ميگي ولي يه تجربه ام رو ميخوام باهات درميون بذارم منم چند سال تو تهرون ساكن بودم كه پس از چند سال ارامش نسبي  دچار حمله پانيك شدم و همش فكر ميكردم اين حالات مربوط به تنهايي و فاصله گرفتن از فاميله و بعد فكر ميكردم اگه اين چند سال عمر رو تو غربت بگذرونم از اين حداقل لذتي هم كه در كنار فاميل متونم داشته باشم خودمو محروم كردم و يا اينكه يكي از اعضاء فاميل اگه فوت كنه و من در كنارش نبودم هميشه حسرت بدل خواهم بود و هزارتا فكر ديگه كه نهايتاً با هزار مشكل و ضرر برگشتم از روز دوم برگشتن پشيماني شديدي بهم دست داد و با فكر ميكردم چه امكانتي داشتم كه با برگشتنم از دست دادم و اينقدر اين فكر ذهنم اشغال كرد توانمو از دست داده بودم ولي با اين حال ٣ سال ماندم و به يه ارامش نسبي رسيدم و ديدم بنا بدلايل منطقي زندگي در محل زادگاهم باعث ميشه علاوه بر اينكه چقدر از لحاظ كاري و درامد خودم عقب ماندم ، بچه ها نيز بمراتب متضرر شده اند و بالاخره برگشتيم و حالا هم كه وقتي دچار اين حالات ميشم فكر بدون با فاميل بسراغم مياد ولي چون تجربش كردم زياد بهش اهميت نميدم و فكرم اروم ميگيرم البته بگم خيلي ساده نيست  و بازم بگم هيچ وقت بر اساس وسوس هاي فكريت تصميم نگير چون به دلخواه اونها عمل كني نتنها به ارامش نميرسي بلكه قويتر و شديدتر حمله ميكنند و در ادامه يه توصيه برادرانن دارم كه داروهايت را مصرف كن ولي فقط دارو بتنهايي معجزه نميكنه خودت هم بايد بخواي و كمك كني كه به ارامش بررسي و تقريباً همه انواع داروهاي اين بيماري باعث كاهش ميل جنسي و اختلالات مربوطه ميشوند و اگه با دكترت مشورت كني همراه اين داروها قرصي رو بهت ميده كه عوارض اختلالات جنسي تا حد زيادي برطرف ميكنه
به خدا نگوييد مشكلات بزرگي دارم - به مشكلات بگوييد خداي بزرگي دارم