نویسنده موضوع: چند نکته مفید برای درمان وسواس فکری و عملی  (دفعات بازدید: 9958 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 312
  • امتیاز 82
سلام دوستای خوبم:) ریحانه جون افکارت افکار وسواسی هستن.هر فکری که سمج باشه و زیاد ذهنتو مشغول کنه و نسبت بهش شک و تردید داشته باشی و سعی و تلاش زیاد و بیش از حد برای حل کردنش داشته باشی فکر وسواسی هست!نمیگم حل نکن،تو کاغذ بنویس و در مقابلش افکار منطقی و مثبت بنویس و حلش بکن اتفاقا خیلیم خوبه ولی این کارو زیاد و بیش از حد انجام نده!یه بار که حل کردی دیگه کافیه:) به نظرم با یه مشاور خوب هم صحبت کنی خیلی کمکت میکنه:) بازم هر سوالی داری بپرس خواهر گلم:) سارا جون منم مثل تو هنوز بعضی افکارم با روشهایی که مشاورم گفته حل نشده علتشم اینه که تنبلی میکنیم و روشهارو اونقد که لازمه انجام نمیدیم و بطور صحیح انجام نمیدیم!وسواس مشکلی هست که هم به دارو درمانی و هم روان درمانی نیاز داره،مطمئن باش در کنار دارو که کمکت میکنه اگه روشهای رواندرمانی رو هم درست بکار ببریم نتیجه بهتری میگیریم:)

محمد

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 22
  • امتیاز 12
سلام تارا خانوم
ميشه چند تا از تكنيك ها رو  بگيد ؟

تارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 82
آقا محمد بالا توضیح دادم دیگه،یه کتاب خوب هم معرفی میکنم هر کی خواست بخره،کتاب از حال بد به حال خوب از دیوید برنز البته نکاتی که تو بالا گفتم از این کتاب نیست مشاور گفته

reyhaneh

• کاربرفعال
  • ارسال: 105
  • امتیاز 48
آره پیش مشاور میرم اما بین جلساتم فاصله افتاده چون تو ایام نوروز نیستش مشاورم.منتظرم تا جلستامو بعد از تعطیلات ادامه بدم.گاهی وقتا بعضی فکرا وسواس اندر وسواسه !!! و متاسفانه هی تلاش ب حلش میکنم.مثلا وسواس در مورد روشایی ک مشاور بهم یاد داده سوالاتی رو مطرح میکنه ک اون روشو رد کنه و زیر سوال ببره.

reyhaneh

• کاربرفعال
  • امتیاز 48
سلام، روشای تارا خانوم درسته، منم قبلا پبشنهادشو دادم، به خودم درباره افکار خرافاتی کمک کرد، اما وسواس عملی نه، البته به خاطر استرس شاید نتونستم، اما با خوردن دارو تونستم تا حدودی بهتر بشم، ریحانه عزیز منم این افکار و داشتم البته قبل از وسواس ، چندسال پیش درباره تصمیمگیری ، به نظر من يه مشاور خوب ميتونه كمكت كنه، درکل در برابر افکارت سعی نکن خودت و قانع کنی، فقط بهش فکرکن، فکر کردن به این معنا نیست که به نتیجه ای برسی یا خودتو قانع کنی، فقط بهش فکرکن فکرایی که میاد جلوشونو نگیر بزار بیان بزار مثل رودخونه جريان پیدا کنه و بره، ولی اگه یه سد جلوش بسازی اونقدر اب پشتش جمع میشه که سرریز میکنه، جلو فکرکردنتو با فرار از اون یا سعی بر قانع کردنش نگیر، بزار فکرت بیاد :)
یک روشی ک مشاورم میگفت این بود که باهاش درگیر شم بهش فحش بدم بگم ب تو چه این مسئله وازاینا چند روزی این روش خوب کارکرد برام اما روزای بعد میگفت از کجا میدونی من وسواسم ک میگی ب توچه؟ یا میپرسید ازم :به نظرت وسواس جدا از تو هست که میگی به توچه؟و طرح سوالاتی دیگه که خیلی منو گیج میکنه! وقتی دچار استرس میشم ب خودم میگم  الان باید چکارکنم؟ اگه استرس و تحمل کنم معلوم نیست خوب بشم و معلوم نیست این استرس ؛ استرس ناشی از روبرو شدن با وسواس باشه و اگرم برم بنویسم فکرامو میگم شاید بااینکار دارم عملی خنثی کننده انجام میدم و به وسواس کمک میکنم ...خیلی سخته ..میفهمین که!!؟:( بیشتر وقتا به تناقض در تکنیکای حل وسواس برمیخورم ک این باز خودش چقدر منو درگیر میکنه
« آخرين ويرايش: مارس 31, 2015, 07:53:34 pm توسط reyhaneh »

تارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 82
خواهر گلم همه ی اینایی رو که میگی مشابهشونو منم تجربه کردم به مرور زمان که سطح آگاهی و اطلاعاتت بالا میره و تجربه بیشتری کسب میکنی راحتتر با این مشکلها کنار میای، من کاملا درکت میکنم چی میگی کااااااملا!خواهر خوبم دارو هم میخوری یا نه؟به نظرم کنار رواندرمانی از دارو درمانی هم استفاده کن،راستی چند سالته؟وضعیت درس و تحصیلت چه جوریه؟در این مورد هم سوالی داشتی دوست دارم کمکت کنم،ریحانه جون ریشه ی وسواس اضطراب هست،یکی از ویژگیهای اضطراب هم اینه که تو رو از کاری که داری انجام میدی منصرف میکنه،مثلا تو کنار مشاور میری و اون ب تو تکنیکهایی یاد میده ولی چون نسبت به اینکه آیا این روشها موثر هستن یا نه حساسیت نشون میدی و استرس داری این اضطراب تو رو از انجام این اقدام مثبت یعنی مشاوره گرفتن باز میداره!مثلا ذهنت فکرهایی میسازه که تو رو بازداره!اضطراب فریبنده هست!نباید نا امید بشی و نذار این فکرها بهت غلبه کنن،یکیم سعی کن زیاد به موضوعی حساسیت نشون ندی! اگه دقت کنی ماها بیشتر نسبت به موضوعهایی که زیادی برامون مهمن و حساسیت نشون میدیم وسواس فکری میگیریم

reyhaneh

• کاربرفعال
  • امتیاز 48
آره دوماهه که دارو میخورم؛خیلی تاثیر و حس خوبی بود از اینکه گفتی مشابه حالتای منو داشتی....من 18 سالمه.وضعیت درسی خوبه اما برای اینکه استرسم کم بشه مشاورم بهم گفته ک توقع بالایی از خودم نداشته باشم چون درمورد درس هم وسواس داشتم رشتم ریاضیه و دیگه همینا و ممنون که کمکم میکنی ودوست داری کمک کنی ایشالا به هرچی میخوای برسی و باکمک هم هردو حالمون خوبتر بشه.خوشحالم از آشناییت بسی.در مورد حساسیت سر شبی امتحان کردم اتفاقا ؛گفتم اصلا من نمیخام وسواسم خوب بشه ؛ اصلا خوب نشه چی میشه .من اصلا این کارایی ک میکنم برای خوب شدن وسواس نیس اصلا مهم نیس اگه نتیجه ی دلخواهمو نگیرم! برای لحظاتی آرامش خوبی داشتم وانگار ک وسواس رفت
« آخرين ويرايش: آوریل 01, 2015, 01:16:55 am توسط reyhaneh »

تارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 82
خواهش میکنم ریحانه جون،خوشحال شدم حس آرامش داشتی:) مشاورت راس میگه توقع زیادی نباید داشت،ماها زیادی کمالگراییم براهمین اینو گفته،ایشالا که حال هممون هر روز بهتر و بهتر بشه:)

reyhaneh

• کاربرفعال
  • امتیاز 48
راستی شما چندسالتونه تارا جون؟

تارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 82
من 22 سالمه تقریبا از هفده سالگی وسواس فکری گرفتم!

reyhaneh

• کاربرفعال
  • امتیاز 48
من از 10 سالگی داشتمش اما درمورد موضوعات دیگه بود

تارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 82
متاسفانه هممون از یه سنی درگیر بودیم ولی خب رفته رفته آگاهی آدم بیشتر میشه،دلم آرامش مطلق میخواد دلم میخواد یه روز فقط یه روز ذهنم درگیر چیزی نشه آروم باشم مضطرب نباشم،دلم ذهن آروم میخواد، دوست دارم یه روزی باشه که مجبور نباشم چیزیو حل یا تجزیه تحلیل کنم،بچه ها امیدوارم و برا هممون دعا میکنم که همچین روزی برسه

مسعود

• کاربرفعال
  • ارسال: 103
  • امتیاز 53
ان شاا.. تارا خانوم.همه ما بیشتر از هرکسی به آرامش نیاز داریم.خود من به شدت :(

mani

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 13
  • امتیاز 8
دوستان میشه شکل ارامش را به من نشون بدین چون منهنوز رنگ ارامش و راحتی درست و حسابی درک نکردم

سارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 351
  • امتیاز 108
چیزي كه فكر ميكني نيست و دنبالش ميگردی به سختی پیدا میشه، درصورتی که ارامش درهرشرایطی میتونی داشته باشی، وقتی واقعا نمیتونی مشکل و حل کنی و نمیتونی باهاشم کنار بیای، به روانشناس احتیاج داری، و اونم کمکی نکرد به روانپزشک، شما کدومشون و انجام دادی اقا مانی؟