نویسنده موضوع: وسواس حسی حرکتی  (دفعات بازدید: 2158 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

ali_57701

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 2
  • امتیاز 2
وسواس حسی حرکتی
« : فوریه 10, 2015, 04:50:21 pm »
با سلام خدمت دوستان
راستش من دچار مشکلی هستم که اصلا نمونشو تو اینترنت پیدا نکردم.
من از وسواس فکری رنج می برم ولی وسواسم به گونه ایست که به حس های بدنم گیر می دم . مثلا تنفسم .خیلی وقت ها که نفس می کشم ورود هوا رو در گلویم حس می کنم
و گاهی موجب سوزش گلویم می شود . 10 سال درگیر این مسله هستم و تازه به دکنر روانشناس مراجعه کردم ولی هنوز هیچ کمکی به هم نشده
سوزش در بینی در گلو زمانی که به نفس کشیدنم فکر می کنم ایجاد می شه . کلا خسته شدم از این که راه درمانشو هیچ کس بهم نشون نداده. و البته می دونم این مشکل روانی هست
و تمام آزمایشهای پزشکیم سالم بوده

مسعود

• کاربرفعال
  • ارسال: 103
  • امتیاز 53
پاسخ : وسواس حسی حرکتی
« پاسخ #1 : فوریه 10, 2015, 08:49:30 pm »
سلام علی جان.منم این مشکلو دارم.وقتی روی نفس کشیدنم تمرکز میکنم و بهش فکر میکنم تنفسم سخت میشه و انگار احساس تتگی میکنم و این فقط مال وقتایی هستش که بهش فکر میکنم.وقتای دیگه مشکلی نیستش.منم مشکلی ندارم و میدونم که این مشکل کاملا فکریه..

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 567
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
« پاسخ #2 : فوریه 10, 2015, 08:58:52 pm »
سلام
آقا علی به انجمن ما خوش آمدید. همانطوری هم که خودتان گفتید می دانید که شما سالم هستید و تنها حساسیت شما به بدنتان باعث نگرانی شما می شود خوب توی وسواس هرکسی به چیزی حساسیت پیدا می کند و باعث ناراحتی و نگرانی او می شود اما مسئله حساسیت به بدن را همه تجربه کرده ایم هرکسی به نوعی حسهای شما را درک کرده ایم اما شما سالم هستید شاید حسایی شما را این افکار نگران و ناراحت کنند اما شما باید داشتن این جنس افکار را قبول کنید که این افکار همراه افراد است البته این حساسیت می تواند روی سلامتی بدن هم ایجاد شد که همان اضطراب از سلامتی است و باعث نگرانی و وحشت از سلامتی و کارکرد بدن می شود این نوع حساسیت خیلی رایج است کلا وسواس فکری روی سلامتی متمرکز است ترس از مریضی خاصی می تواند افراد را بسیار درگیر خودش کند. آقا علی این انجمن برای همفکری و گرفتن مشاوره از اعضا ایجاد شده است که امیدوارم شما احساس نکنید که تنها هستید و از مشورت دوستان هم در این زمینه استفاده کنید.

با آرزوی موفقیت شما

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 311
  • امتیاز 81
« پاسخ #3 : فوریه 10, 2015, 09:18:42 pm »
سلام آقا علی همونطور که آقا حمید اشاره کردن و همچنین به گفته مشاوری که من رفتم منشا و ریشه وسواس اضطرابه که باید درمان شه امیدوارم همگی بکمک هم روز به روز بهتر و بهتر شیم:)

mehdi

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 20
  • امتیاز 16
« پاسخ #4 : فوریه 12, 2015, 01:25:49 pm »
سلام خدا خیرت بده من تقریبا ۸سالی میشد که از فکر تمرکز رو تنفس خارج شده بودم دیروز یادم آوردی و الان دوباره برا منم داره اتفاق میفته ولی باید فکرتو منحرف کنی منم دارم همین کارو میکنم خودتو با یه کار مشغول کن که فکرتو درگیر کنه یه شبه اتفاق نمیفته ولی به مرور زمان از فکرت میان بیرون خیلی سخته این که میگی چند ساله یه جور شرطی شده برات ولی هیچی نشد نداره یکم اراده میخواد اقکار منفی ام باید بزاری کنار به هر حال اینم یکی از بدترین افکار وسواسی هست چون انسان به صورت غریزی تنفس میکنه ولی وقتی وسواس پیدا کتی فکر کنی هر دم و بازدم اذیتت میکنه باید با حواس پرتی کاری کنی که دیگه بهش فکر نکنی قرصم خیلی خوبه بری پیش دکتر برات تجویز کنه

ali_57701

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 2
  • امتیاز 2
« پاسخ #5 : فوریه 13, 2015, 02:36:31 pm »
سلام مجدد
دوستان خیلی ممنونم که پاسخ دادید
جالب است تجربه خودمو هم خدمتتون عرض کنم
اون هم این که وقتی به خودم تلقین می کنم که همه این ها ترس هست گاهی این مشکلم خوب می شه. اما در حد نیم ساعت.
همیشه برام سوال بوده که آیا ترس از سوزش می تونه باعث سوزش گلو وبینی من بشه؟
هنوز درگیر این مسله هستم گاهی جواب می ده گاهی جواب نمی ده. ولی به طرز شگفت انگیزی وقتی حالم خوب هست و اتفاق خوبی میوفته برام این حس در من کمتر می شه حتی زمانی که بهش فکر می کنم. بنظر من هسته اصلی این مشکل ترس هست. دوستان اگر نظر دیگه ای دارن خوشحال می شم کمکم کنن.
خدمت دوست مون که گفتم مشکل تنگ نفس داشتن عرض کنم من هم دچار این مشکل بودم و همیشه دنبال راه اتوماتیک کردنش بودم و به این مسله رسیدم که اگرخونسرد باشید و مضظرب نباشید هر گز تنگ نفس رو احساس نمی کنید. وقتی این ترس از فکر خارج بشه حتی اگر باز هم فکرتون متمرکز بر نفستون بشه براتون بی اهمیت می شه چون می دونید تنگ نفس نمی گیرید. و مشکلتون کاملا رفع می شه و وقتی مغز متوجه می شه شما از چیزی نمی ترسید دیگر روی اون مطلب متمرکز نمی شه یا اگر هم متمرکزبشود برای مدت کوتاهی خواهد بود.

naomid-nasho

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 12
  • امتیاز 12
« پاسخ #6 : فوریه 13, 2015, 05:33:17 pm »
توجه بیش از حد به این مساله باعث شده ذهنتون جای بیشتری براش باز کنه.
شما در زمان خوشحالی حواستون به اون موضوع هست و جای کمتری برای این وسواستون قرار دادین
در حقیقت این رو برای خودتون مساله کردید.
با فکر و تمرکز روی این مساله شما کاری میکنید که دم و بازدمتون از حالت و زمان عادی خارج بشه و هم به ریه ها و هم قلبتون اثر بزاره به این صورت نفستون غیر عادی داخلو خارج میشه و چون تمرکزتون روی مجاری تنفسی رشته های عصبی بیش از پیش درگیر میشن و برای همین یه جورایی شبیه به ورم کردن عمل میکنن در این شرایط با عبور هوا شما دچار مشکل میشید و بیشتر حسش میکنید.
در صورتی که شما اگر فکرشو نکنید, خیلی تنفستون بهتر و روی طبیعیه خودش رو میبینه.و شما با این وسواستون کار رو بدتر میکنید یعنی سلامتتون رو خودتون به خطر میندازید.
حالا اگه میخواین در آینده دچار مشکلات تنفسی نشید و بیماریهای مربوط به این مساله باید این عمل رو به بدنتون بسپرید تا عمل طبیعیشو انجام بده.
شما احتمالا یک بار به علتی گلوتون عفونتی داشته و متورم شده بوده و از همین جهت اون دوران فکرتون رو بهش متمرکز کردید و این رو برای خودتون مساله کردید.
هر وقت درگیرش شدین فقط کافیه کمی نفستون رو حبس کنید بعد چند بار نفس عمیق بکشید وقتی دیدین با نفس عمیق هوا (بدون توجه به هر سوزشی) راحت ورودو خروج میکنه پس نفستون مشکل نداره و سوزشیم اگه هست واسه وسواستونه پس به راحتی به کارتون برسید
موفق باشید
« آخرين ويرايش: فوریه 13, 2015, 05:36:18 pm توسط naomid-nasho »

tina

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 1
  • امتیاز 0
« پاسخ #7 : اوت 30, 2018, 12:39:45 pm »
سلام امیدوارم هرچه سریع تر مشکلی که دارید حل بشه من هیچ وقت فکرنمیکردم کسی پیداشه که مشکل منو داشته باشه همیشه فکرمیکردم چندسالیه که استثنایی شدم توروخدا کمکم کنید منم همین مشکل تنفسی رو نزدیک۴سال دارم و واقعا نمیدونم باهاش چیکارکنم  بخصوص تو اجتماع احساس خفگی و تنگی نفس بهم دست میده وواقعا برام ازاردهندس از نگاه مردم خسته شدم ازین تنفس تندو نامنظم همیشگی خسته شدم بهم بگین چیکارکنم حتی نمیتونم بهش ی ثانیه فکرنکنم همش تو مخم دکتر روانپزشکم رفتم داروهایی که داد همش باعث خواب الودگی مفرط شد و هیچ اثری ندیدم ازشون اکثراوقات چون تنفس عادی ندارم دچارسردرد سرگیجه هستم گاهی هم قفسه سینم به شدت دچار درد میشه و من بخاطر این مشکلم دچارافسردگی شدم لطفا راهنماییم کنید چطور به نفس کشیدنم فکرنکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟