نویسنده موضوع: خدا  (دفعات بازدید: 4647 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

مسعود

• کاربرفعال
  • ارسال: 103
  • امتیاز 53
خدا
« : ژانویه 31, 2015, 01:04:02 am »
در هیاهوی زندگی دریافتم
چه دویدن هایی که فقط پاهایم را از من گرفت

در حالی که گویی ایستاده بودم

و چه غصه هایی که سپیدی موهایم را حاصل شد

در حالی که قصه ای کودکانه بیش نبود

دریافتم کسی هست

که

اگر بخواهد می شود

و

اگر نه نمی شود

به همین سادگی…

سارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 351
  • امتیاز 108
پاسخ : خدا
« پاسخ #1 : ژانویه 31, 2015, 12:31:05 pm »
سوال اينجاست چرا هیچوقت نمیخواد :(

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 574
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
« پاسخ #2 : ژانویه 31, 2015, 12:54:56 pm »
سلام
بعضی از وقتها خیلی چیزها دست خودمون نیست اما با تمام سختی ها باید ادامه داد خیلی سخت هست در این مواقع در این نگرانی ها بتونی کسی را آرام کنی فقط می خواهم به شما بگویم من شما را درک می کنم و شما تنها نیستید و این شرایط همیشه به این صورت نخواهد بود.

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #3 : ژانویه 31, 2015, 01:45:07 pm »
مرسی، اما منم همیشه همین فکرو میکردم همه سختیا و شکستارو به امید یه روز بهتر پشت سرگذاشتم، اما هیچوقت بهتر نشد ، میدونم درست نیست این حرفی که میگم اما دیگه از خداهم هیچی نمیخوام اونوقتا از همه جا ناامید میشدم فقط فکر به اینکه خدا هوامو داره ارومم میکرد، ولی الان دیگه...

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 36
« پاسخ #4 : ژانویه 31, 2015, 01:50:57 pm »
الان بهت حق می دم زمان افسردگی خیلی آدم اذیت می شود افسردگی و ناامیدی دنیای آدم را سیاه می کند و روح آدم را می رنجونه هیچی بدتر از افسردگی و غم نیست حال و حوصله هیشکی را شاید نداشته باشی شاید هیشکی درکت نکنه اما این دوران می گذره و هیشکی همیشه توی غم و افسردگی نمی مونه خودت می دونی این حس تنها بابت این مشکل برات پیش اومده شاید نا امیدت کرده باشه اما تسلیم نشو مطمئن باش تو خوبی به خودت اعتماد داشته باش همیشه کوتاه آمدن راحته اما شما هنوز خیلی چیزها را تجربه نکردی باید به تلاشت ادامه بدی پس کوتاه نیا ادامه بده و امید داشته باش

reyhaneh

• کاربرفعال
  • ارسال: 105
  • امتیاز 48
« پاسخ #5 : ژانویه 31, 2015, 02:35:18 pm »
من اومدم امید بدم یخرده هم ب خودم هم به همه
همیشه برای مشکلات راهی وجود داره.
من در باورام یک مشکلی دارم که باعث این اختلال درمن شده.خدا ب من عقل داده پس باید خودم برای خودم کافی باشم و در اضطراب نباشم اما متاسفانه راهشو بلد نیستم .اما میدونم راهی هست چون دوسه بار حسش کردم که دنیا میتونه برام بی هیچ ترسی باشه و ب امید رسیدن به اون حالت ادامه میدم وهر کار ازدستم بر بیاد انجام میدم
سارا جون اونروز خوب میاد......
خدا همه ی حرفاتو میشنوه شاید میخاد بهش نزدیکتر بشی بعد هرچی میخای بهت بده ...
ماتو سختیا یاد خدا میفتیم شاید میخاد ی کاری کنه همیشه به یادش باشیم ...اما مطمئن باش کم کم خدابهمون کمک میکنه و اونروز خوب میاد میدونم سخته لحظاتی ک نمیدونی آینده قراره چی بشه و نمیدونی چیکار کنی اما همین امیدی که داری و دارم خیلی باارزشه
اما قرص خوردن هم خوبه برای ی مدت
امیدوارم زود به طور کامل خوب بشی
« آخرين ويرايش: ژانویه 31, 2015, 02:41:02 pm توسط reyhaneh »

مسعود

• کاربرفعال
  • امتیاز 53
« پاسخ #6 : ژانویه 31, 2015, 03:28:59 pm »
سلام.سارا خانوم امید همیشه تو هر شرایطی هست.حتی واسه کسی که هزار بار همه راه رو رفته و جوابی نگرفته.اما موضوع اینه که وقتی بحث منفی گرایی و آشوب فکری میاد وسط اون نقطه امید دیده نمیشه و هیچ چیز هم بدتر از ناامیدی نیست.پس همه ما که این مشکل رُ داریم باید سعی کنیم اون نقطه رُ پیدا کنیم

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #7 : ژانویه 31, 2015, 07:10:30 pm »
حرفای همتونو خوندم، درسته منم این حس شمارو داشتم، امیدوارم هیچوقت به اینجایی از روحیه واعتقاد که من رسیدم نرسید، وهیچوقت نفهمید که من چی میگم، من همیشه خدارو کنارم خیلی خیلی نزدیکتر از اون چیزی که فکرمیکنید حس کردم، شاید از حق خودم گذشته باشم به خاطر اینکه خدا ازم نرنجه، و همیشه فکرمیکردم ادم یه روزی جواب خوبیاشو میبینه، اما الان فهمیدم این دنیا متل جنگل میمونه بخور تا خورده نشی، به جز خودتم نباید به هیچکی فکرکنی، اینا تجربه من از زندگیه که به بهای خیلی زیادی به دست اوردم به بهای از دست دادن زندگی و موقعیت و جوونی، تو این دنیا اگه به خاطر کسی از چیزی گذشتی اگه به خاطر کسی حتی نزدیکترینها بهت از خودت گذشتی مطمعن باش پاش بیوفته میگن میخواستی نکنی از بیعرضه گیت بود، حتی کسی که به حرفش گوش دادی، شما راه رفته منو نرید، فقط به خودتون فکرکنید چون ویزگی وسواس اینه وقتی یه کاری میخوای بکنی حتی روحیات و تاثيرشو بر ديگران هم درنظر ميگیری، ولی هیچوقت این کارو نکنید، روزی میرسه که میبینی چی از دست دادی و هیچکس حتی حاظر نيست دركت كنه و مسيوليت همه ي كارايي كه به خاطر حتي خونوادت نكردي روي دوش خودته و فقط خودت، اونوقت به هيچی میرسی که حس وحشتناکیه

مسعود

• کاربرفعال
  • امتیاز 53
« پاسخ #8 : فوریه 01, 2015, 01:11:03 am »
متاسفانه دنیای امروز دنیای نامردیه و واقعا هرکی که دل سنگ تر و.خودخواه تره ظاهرا موفق تر بنظر میرسه...
اما بُعد دیگه قضیه رو بخوایم نگاه کنیم من شخصا گاهی اوقات یک کار خوب که برای کسی انجام میدم.بخاطر خودم انجام میدم.شاید واسه اینه که یه حس خوب توش هست.در ظاهر به کس دیگه ای کمک کردم اما در اصل بازم بخاطر خودم اون کارو.انجام دادم.گاهی اوقات این کارا باعث میشه به خودت به یه چیز خوب تو اون لحظه برسی.یجایی خوندم که نوشته بود انرژی مثبت و محبت تنها چیزیه که وقتی با کسی تقسیمش میکنی بجای اینکه نصف بشه چند برابر میشه...

حامدخان

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 323
  • امتیاز 68
« پاسخ #9 : فوریه 01, 2015, 09:36:08 am »
تنها راه رسیدن به آرامش در دنیا امروز پیروی از دین اسلام و به عبارتی کاملترین ادیان هست . شما فلسفه تمامی ادیان را مطالعه کنید هیچکدام به کاملی دین اسلام برای آدم آرامش نمیاره .ادیان حالت تکاملی دارند از دوگانگی در دین زرتشت بگیر تا رسیدن به تثلیث دین مسیح ولی تنها دینی که فاعل واقعی را یکی میداند  و از وحدانیت حرف میزند دین مبین اسلام است . وقتی که دین اسلام میاریم ما یک جمله میگیم لا اله الا الله . یعنی نیست خدائی به غیر از خدای واحد این خودش یک عالم سر و داستان داخلش هست این قسمت زبان است که برای اسلام آوردن ابتدائی است ولی وقتی دینت را کاملتر کردی اون موقع است که به وحدت میرسی این یعنی یک فاعل در کل جهان بیش نیست وان هم خدا احد واحد است که اگر این برای ما درک بشود کلی استرس از روی دوش ما برداشته میشود . بله دوستان این استرس مدام ما بدلیل این است که مسلمان نیستیم (ناراحت نشید) اگر مسلمان بودیم به خدا اعتقاد داشتیم و واقعا بهش اعتماد میکردیم دیگر ترسی نداشتیم که بخواهیم بهش فکر کنیم . تو گزینش برای استخدامم ازم پرسیدند تعریفت از دین چی هست گفتم هر تولید کننده ای برای استفاده بهینه از وسیله تولید شده اش بعد از تولید یک دفترچه میزاره که از این وسیله بهتر استفاده بشود تا سالم بماند حالا خدا هم ما را خلق کرده و دوست نداشته بهمان بد بگذره برامون دفترچه راهنما فرستاده تا ما اذیت نشیم به این میگن دین . دین عقایدی هست که باعث میشود آدم بهتر زندگی کند . هیچ جبری هم در کار نیست هدف خدا راحت زندگی کردن ما هست و به عبارتی معنی بخشیدن به بودن ما ....
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست ***
عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #10 : فوریه 01, 2015, 03:52:56 pm »
اقامسعود منم. اينجوري بودم، الان باوجود اينكه نميخوام ولي بازم هستم، اما وقتي اينجور ادمي هستي بايد امادگی اینو داشته باشی که از هیچ شکستی ناراحت نشی از هیچکی حتی اگه بهت توهین کرد ناراحت نشی هرچند ناحق باشه، و وقتی اینجوری باشی یه روز کم میاری، از من به شما نصیحت راهیه که من رفتم وپیشنهاد میکنم شما نرید، وگرنه همیشه عقب میمونی،انتظار ندارم حرفامو قبول كني، ولي يه روز به حرفم ميرسي، موفق باشي

ali

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 41
  • امتیاز 22
« پاسخ #11 : مارس 24, 2015, 02:17:39 am »
سلام
حميد خان لذت بردم از خوندن متن قشنگت عقيده منم همينه البته متاسفانه ما فقط وقتي ياد اين چيزا ميوفتيم كه حالمون بد ميشه يا يه مشكلي تو زندگي برامون پيش مياد
در مورد صحبت سارا خانوم من نظرم اينه كه آدم وقتي ميخواد براي كسي كاري انجام بده نبايد توقع تلافي داشته باشه چون اينجوري ميشه يجور معامله وقتي هم كه از معامله سود نبري خودت اسيب ميبيني.اينم بگم كه منم يه مدت مثل سارا فكر ميكردم و توي همون يه مدت هر كاري كه دلم خواست كردم ولي اخرش لصلا حس خوبي نداره

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #12 : مارس 25, 2015, 09:13:35 pm »
اقاحميد منم يادم رفت به خاطر حرفاي قشنگتون تشکر کنم، واقعا مرسی که درک میکنید، همین که حس میکنم درکم میکنید خیلی ارومم میکنه، مرسی :)

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 36
« پاسخ #13 : مارس 25, 2015, 11:32:49 pm »
سارا خانم همیشه براتون آرزوی آرامش و خوشحالی دارم

masi1998

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 7