نویسنده موضوع: 4 راه حل برای دوری از مواد  (دفعات بازدید: 2299 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 573
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
4 راه حل برای دوری از مواد
« : ژانویه 21, 2015, 10:31:24 pm »
سلام

اولا بگم می دونم بعضی ها ترسهایی نسبت به مواد دارند که اصطلاحا بهش می گن فوبیای مواد. فرد هیچ قصدی ندارد اما فکرش حسابی او را به وحشت می اندازد. البته بعضی از افراد در مواقعی برای مصرف تحریک می شوند که 4 راه حل مفید در این زمینه توسط خانم کن سیلی پیشنهاد شده که عبارتند از :

1- یک راه حل سالم برای روبرو شدن با فشار برای خودتان پیدا کنید

خوب همیشه بحثی که بعضی از افراد مطرح می کنند  این است که فشارها و استرسهای زندگی علت اصلی آن است. حال در مورد مواد اثبات شده است که شاید به صورت موقت باعث آرامش فرد شود اما در نهایت اضطرابها و فشارها برای فرد بیشتر می شود پس همیشه این مسئله یادتان باشد مواد باعث آرامش و رهایی شما از فشارها نمی شود. و ورزش و تمرینات هوازی جایگزین بسیار خوبی برای تنشهای مختلف است.

2- استفاده از روانشناس و مشاوره
خوب اضطراب و افسردگی حسهای غیرعادی نیستند. همه در طول زندگیشان پستی و بلندی هایی را تجربه می کنند که واقعا مدیریت آنها برایشان سخت است.  استفاده از روانشناس و مشاوره خیلی از فشارها و حالات روحی را برای فرد تغییر می دهد که باعث تقویت روحیه او می شود.

3- سعی کنید سبک زندگیتان را تغییر دهید و موارد خوشحالی را به آن اضافه نمائید.
 مواقعی می شود که واقعا اعتماد به نفس افراد پائین می آید و دچار غم و افسردگی می شود. بسیاری از این موارد ذهنی است که حتما باید در زندگی تغییرات ایجاد شود و موارد و انگیزه های خوشحالی فرد لحاظ شود. باید بین فعالیت های ذهنی و جسمی تعادلی برقرار شود در این مواقع بیشتر فعالیت فرد ذهنی است که با افزودن فعالیت جسمی زندگی برای او تغییر بسیاری می کند.

4- سعی کنید برای خود چیزهای مهمی که بسیار برای شما باارزش هستند را در نظر بگیرید
که می تواند ورزش ، کارهای هنری ، روابط شخصی و مواردی که باعث انگیزه گرفتن شما می شود استفاده کنید. با اهمیت زیاد به روابط و فعالیتتان باعث می شود که بهتر از پس مشکلاتتان برآیید.

زمانی که صبحی بلند می شویم و احساس سرزندگی می کنیم بسیار باارزشتر و شیرین تر از همه خوشی های کوتاه مدت و ساختگی است. مشکلات وجود دارد اما این اراده انسانها است که به آنها ارزش می دهد.

دریا

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 2
  • امتیاز 1
  • جنسيت : دختر
  • هی روزگار
پاسخ : 4 راه حل برای دوری از مواد
« پاسخ #1 : آوریل 22, 2015, 10:49:11 pm »
سلام شما روانشناس هستید؟
این سایت چت رومه؟

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 36
« پاسخ #2 : آوریل 23, 2015, 11:10:13 am »
سلام
خیر من روانشناس نیستم. قسمت چت روم سایت هنوز راه نیافتاده است

mbahrami

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 1
  • امتیاز 0
« پاسخ #3 : مه 28, 2015, 12:11:55 pm »
مرسی. حمید جان- تو ترک سیگار هستم امیدوارم موفق بشم

کریمی

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 4
  • امتیاز 2
« پاسخ #4 : مارس 22, 2016, 11:47:40 pm »
سلام.
من کریمی هستم.خوشحالم از اینکه در این انجمن عضو شدم.
سید جان مبحث مصرف مواد مخدر متاسفانه خیلی پیچیده هست.
یه روزگاری انواع مخدرها را مصرف میکردم.ولی الان که دارم اینا را مینویسم هفت سال و دو ماه هست که پاکم.
محیط و اطرافیان و ناتوانی در روبه رو شدن با احساسات و ژنتیک و دوری از خداوند و شکست های عشقی ناشی از روابط عاطفی شدیدو.....
همه این موارد تاثیر گذار هستن.
سید جان من 4 ماه پیش دچار حمله پانیک شدم که متاسفانه بعضی وقتها دیگه زیره احساساتش و حالتش کم میارم.اون شک اولیه که با احساس مرگ و دیوانگی وخفگی همراه است به یک طرف.و تاثیرات اون شوک که چند روز طول میکشه مثل درد در قفسه سینه و ضعف و تهوع به یک طرفه دیگه.
بدبختانه هیچ داروی اعصابی هم مثل سیتولپرام یا امی پرامین نمیتونم مصرف کنم.وقتی این نوع را میخورم اذیت میشم بدتر بیقرارم میکنن.

ولی آرام بخشها برام خوبن و اذیت نمیشم.مثه الپروزلام و کلرودیاز پوکساید و دیازپام.که اینها هم متاسفانه شدیدا اعتیاد اور هستن.

واقعا گیر افتادم نمیدونم چه کنم.؟دوست دارم دلسوزانه کمکم کنید.

بعضی وقتا انگار از دست خدا دلگیر میشم.من واقعا در زندگی شرایط سخت و بدی را گذروندم.به خیلیا کمک کردم که از منجلاب مصرف مواد در امدن.توقع از هیچکس هم ندارم جز خداوند.
با این پانیک انگار خیلی از نظر روحی و روانی تضعیف شدم.واقعا دیگه بریدم.

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 36
« پاسخ #5 : مارس 23, 2016, 01:02:21 am »
سلام آقای کریمی
در ابتدا خوشحالیم که به انجمن ما ملحق شدید و همچنین از اراده ی قوی تان که تونستید از دام اعتیاد خارج شوید این تجربه از پانیک و اضطراب فراگیر بعد از ترک اتفاق می افتد و این علائم بسیار رایج هست این تجربه برای هرکسی متفاوت است و مطمئنا دوره ی راحتی برای هیچکس نبوده و چیزی که این مواقع وجود داره اینه که حسابی از همه چیز خسته و عصبانی می شوی و شاید باورتان نشود که دوباره به زندگی عادی و به دور از پانیک باز خواهید گشت.
داروهای متفاوت بسیاری در این زمینه وجود دارد که زیر نظر دکتر متخصص در این زمینه می توانید استفاده کنید شما الان اضطراب بالاتری را تجربه می کنید که در کنار مصرف دارو باید زیر نظر روانشناس و گروه های حامی قرار بگیرید تا اعتماد به نفستان را از دست ندهید و همچنین عوامل محیطی بسیار ی می تواند شرایط روحیتان را عوض کند از جمله ورزش،تغذیه،ارتباطات قوی تر و شما باید برای بهبودتان مصمم تر باشید و امیدتان را از دست ندهید

کریمی

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 2
« پاسخ #6 : مارس 23, 2016, 06:55:27 am »
ممنونم.
تا الان چند بار دکتر رفتم.هر نوع داروی اعصابی که برام مینویسن با خوردنشون اذیت میشم.
مگر داروهای آرام بخش که انها هم اعتیاد اور هستند.
مخصوصا بعد از حمله پانیک تا چند روز درد در قفسه سینه دارم که خیلی اذیتم میکنه.
توی این چهار ماه نزدیک به 10 بار دچار این حمله شدم.
دیگه نمیدونم پیش کدوم دکتر برم؟

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 36
« پاسخ #7 : مارس 23, 2016, 12:56:42 pm »
تکرار حملات پانیک برای افراد دیگر با تعداد بیشتری اتفاق می افتد قرص های ضد افسردگی تا دو هفته اول اضطراب و حملات را بیشتر می کند و بعد از آن به مرور اثر ات خود را نشان می دهد شاید الان خسته شده باشی اما بدون این دوره هم پشت سر خواهی گذاشت آیا تا الان از روانشناس هم استفاده کرده ای؟ و آیا در این زمینه با دکتری که روی مسئله ی اضطراب و اعتیاد کار کرده باشد استفاده کرده ای؟

کریمی

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 2
« پاسخ #8 : مارس 23, 2016, 02:49:17 pm »
پیش دکترای زیادی رفتم.ولی روانشناس نبودن.یعنی شهر ما روانشناس  خوب نداره.هیچ کدوم داروها را بیشتر از سه روز نمیتونم بخورم.یعنی اون سه روز را هم به زور تحمل میکنم.وقتی داروی اعصاب میخورم انگار دارم میمیرم..یعنی مثه پانیک دائمی میشم.خیلی حالم بد
.میشه.واقعا غیر قابل تحمله..نمییدونم چه کار کنم.

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 36
« پاسخ #9 : مارس 23, 2016, 03:10:18 pm »
آقای کریمی البته در کنار مصرف داروهای ضدافسردگی برای پانیک در کنارش برای کاهش عوارض اولیه داروهای ضداضطراب هم داده می شود تا عوارضش کمتر شود داروهای متنوعی برای پانیک هست مثلا دولکستین که در نظر سنجی ها رضایت زیادی ازش وجود داره که البته باید هر دارویی که آشنا می شوید با دستور پزشک مصرف کنید اما دارو مصرف کردن و یا بعضا استفاده نکردن از آن راه حل دائمی و صددرصد درمان این اختلال نیست آیا شما در این دوران ورزش می کنید؟ چه فعالیتهایی دیگه ای برای بهبود روحیه اتان انجام می دهید همین ورزش انرژی زیادی از شما می گیرد و اثرات مثبتی روی اضطرابتون می ذاره ساعات خواب و رابطه های اجتماعی هم اثرات مثبت زیادی دارد شما نباید با تجربه هر پانیکی ناامید و مستعصل شوید زندگی همیشه در جریان هست خود نگرانی از روبرو شدن با آن می تونه تکرارش رو بیشتر کنه و روبرو شدن باهاش را سخت تر کنه هرچقدر بتونید وجودش را قبول کنید و ازش نترسید تکرارش کمتر میشه و تحملتان را بیشتر می کنه ورزشهایی هم که بتونه تپش قلب رو بیشتر کنه و نفس زدنتان را تندتر کنه می تونه ظرفیت بدنتان با روبرو شدن با آن را بالاتر ببره و نگرانی نسبت به آن را کمتر کنه هرچقدر بتونید ترستان نسبت بهش کمتر شود به مرور کمتر و کمتر می شود واقعا درمان پانیک دو جز اساسی می تونه داشته باشه که یکی مصرف دارو در کنار کار مشاوره ای است تا بسیاری از نگرانی هایتان را کاهش دهد و دومی تغییر سبک زندگیتان است. درمان اختلالات اضطرابی شاید زمانبر باشد اما بسیار درمان پذیر است.

کریمی

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 2
« پاسخ #10 : مارس 23, 2016, 08:58:31 pm »
ممنون.سید جان داروی دولکستین با داروی فلوکسیتین فرق دارن؟

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 36
« پاسخ #11 : مارس 23, 2016, 09:25:49 pm »
بله دو دارو متفاوت است البته داروهای متنوع زیادی وجود دارد که با تشخیص مناسب دکتر متخصص مجرب داروی مناسبتان انتخاب می شود