نویسنده موضوع: اثر الکل روی اضطراب  (دفعات بازدید: 706 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

سیدحمید

  • مدیرسایت
  • *****
  • ارسال: 573
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
اثر الکل روی اضطراب
« : ژانویه 07, 2015, 01:10:56 am »
سلام

تحقیقات مختلفی از اثر الکل بر روی اضطراب انجام شده است و همگی اشاره دارند افراد با اختلال اضطرابی نباید الکل مصرف کنند که موارد زیر به عنوان عوامل رایج در افزایش اضطراب در اثر مصرف الکل می باشد:

1- تغییر روحیه
الکل روی سروتونین مغز اثر می گذارد به طور کلی اشاره می شود در اثر کمبود سروتونین افراد دچار اضطراب و افسردگی می شود که الکل می تواند اثر دوسویه در این زمینه داشته باشد که برای مدت زمان کوتاهی باعث افزایش سروتونین و روحیه گرفتن فرد و یا اثر ناراحت کننده ای داشته باشد.

2- افت قند خون
الکل باعث کاهش قند خون می شود که نتیجه ی آن سرگیجه ، گیجی ، ضعف , لرزش که همگی محرک اضطراب می باشند.

3- کم آبی بدن
الکل باعث کاهش آب بدن و در نتیجه احساس استفراغ ، گیجی ، خستگی می شود که این موارد هم به طور کلی باعث افزایش اضطراب می شود.

4- سیستم عصبی
به علت آرام کردن و کاهش ریتم فعالیت ذهنی، سیستم عصبی باعث فعالیت بش از حد بدن می شود. این فعالیت اثراتی همچون لرزش ، مشکل خواب و موارد دیگر می شود.

5- افزایش ضربان قلب
به علت ایجاد سوخت و ساز بالاتر توسط الکل، فرد دچار تپش و افزایش ضربان قلب می شود که به همین علت اضطراب را بسیار تحریک می کند و فرد را باترس بسیاری از حمله قلبی نگران می کند.

6- عدم تمرکز
مصرف الکل باعث عدم تمرکز و احساس عدم واقعیت برای فرد می شود. البته افرادی که برای فرار از نگرانی ها از الکل استفاده می کنند بعد از مدتی دچار افراط در مصرف الکل می شوند و دچار اعتیاد به آن می شوند، که در نتیجه سطح اضطرابشان بسیار بالاتر می رود و فرد را در انجام بسیاری از کارها ناتوان می کند.