نویسنده موضوع: افسردگی ( علائم ، درمان و غیره)  (دفعات بازدید: 1111 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

سیدحمید

  • مدیرسایت
  • *****
  • ارسال: 573
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
افسردگی ( علائم ، درمان و غیره)
« : دسامبر 29, 2014, 06:32:39 pm »
سلام
در این پست می خواهیم به افسردگی شدید اشاره کنیم :

نشانه های افسردگی عبارتند از :

غمگین بودن ، از دست دادن علاقه به انجام فعالیت هایی که قبلا به آنها علاقه داشته اید، تغییر در اشتها و یا وزن، مشکل در خوابیدن و یا بیش از حد خوابیدن ، کند شدن بدن و یا تحریک پذیرتر شدن ، از دست دادن انرژی ، احساس پوچی و یا احساس گناه بی مورد ، مشکل در تمرکز ، تکرار افکار در مورد مرگ و ****. افسردگی شدید زمانی در فردی تشخیص داده می شود که حداقل 5 و یا بیشتر از موارد اشاره شده را به صورت معمول در دو هفته مرتبا با آن روبرو باشند. افسردگی شدید از سن 15 تا 30 سالگی شروع می شود اما این نوع افسردگی در کودکان هم اتفاق می افتد. که به صورت سریالی در مواقع مختلف دوباره عود می کند.

بعضی از افراد با حالت مزمن اما خفیف آن روبرو هستند که به آن اختلال افسرده خویی می گویند. و زمانی قابل تشخیص است که فرد روحیه اتات افسردگی را برای 2 سال به همراه داشته باشد ( برای کودکان 1 سال است) که برای این اختلال معمولا 2 مورد از شرایط اختلال افسردگی شدید را داشته باشند. افراد با اختلال افسرده خویی معمولا به صورت قطع و وصلی به سمت افسردگی شدید کشیده می شوند.

تکرار افسردگی شدید معمولا برای افراد با اختلال دو قطبی هم مرتبا تکرار می شود. در اختلال دو قطبی ، افسردگی و شیدایی مرتبا جایشان را به همدیگر می دهند ، که  شخصیتی غیر عادی و تغییرات مداوم روحیه و یا تحریک پذیری بالا می شود و یا نشانه های دیگری همچون افزایش بیش از حد اعتماد به نفس ، بی نیازی به خوابیدن ، افزایش حرف زدن ، افکار سریع و زیاد ، حواس پرتی ، تحریک پذیری بدن و افزایش خطر و ریسک کردن. چون افراد با اختلال دو قطبی نیاز به درمانهای متفاوت تر از افسردگی شدید و یا اختلال افسرده خویی دارند ، تشخیص صحیح این اختلال بسیار مهم است.

حقایقی در مورد افسردگی

* افسردگی شدید در دنیا به عنوان ناتوانی شمرده می شود.
* در هر سال خانم ها تقریبا دو برابر از آقایان با اختلال افسردگی شدید روبرو می شوند.

افسردگی می تواند باعث تخریب روابط خانوادگی ، دوستی شود و یا بر روی توانایی برای کار و رفتن به مدرسه اثر بگذارد. خیلی از افراد همچنان معتقدند که نشانه های احساسی ایجاد شده توسط اختلال افسردگی شدید " واقعی نیستند" و آن فرد حتما توانایی از بین بردن آن حالات را دارد. به علت این باور غلط ، افراد با این اختلال فکر نمی کنند که اختلالشان قابل درمان باشد و حتی می تواند باعث شود که به دنبال درمان و یا ادامه دادن درمان به علت خجالت و ننگ نباشند. اگر این اختلال درمان نشود و یا درمان صحیحی را طی نکند بسیار رایج است که فرد دست به **** بزند.

درمان

دارو های ضد افسردگی معمولا برای آن تجویز می شوند، که بسیار برای درمان افسردگی موثر می باشند. وجود قرص های ضد افسردگی باعث تغییرات خاصی در مواد شیمیایی مغز به نام انتقال دهنده های عصبی می شوند. داروهای جدید ، خانواده مهار کننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI) اثرات جانبی کمتری نسبت به داروهای گذشته دارند ، که شامل داروهای ضد افسردگی در سه چرخه (TACS) و یا مهار کننده های مونوآمینواکسیداز (MAOIs) می باشند. باز با این وجود دو نسل از دارو های ضد افسردگی موثر هستند. بعضی از افراد به یک دارو بهتر جواب می گیرند اما افراد دیگر با ترکیب چند دارو. نسل جدید داروهای ضد افسردگی هم اکنون در حال توسعه می باشند.

مقداری از روشهای مختلف روانشناسی از جمله شناخت رفتاری (CBT) و درمانهای فردی (IPT) در درمان افسردگی مناسب تشخیص داده شده است. نتایج تحقیقات نشان داده است که افسردگی خفیف تا متوسط را می توان تنها با مشاوره درمان کرد اما برای افسردگی شدید باید از دو روش دارو درمانی و مشاوره استفاده نمود. 80 درصد از افراد با اختلال افسردگی با درمان مناسب بهبود می یابند.

در مواقعی که دارو و یا مشاوره و یا ترکیب هر دو جواب مناسبی نمی دهد و یا نتیجه خفیفی می دهد زمانهایی است که فرد دچار جنون شده باشد ( به طور مثال افکار توهم زا داشته باشد ) و یا دست به اعمال آسیب زدن به خود بکند در این مواقع از شوک الکتریکی (ECT) استفاده می شود. ECT در درمان افسردگی شدید با تکرار زیاد بسیار موثر می باشد. احتمال از دست دادن حافظه بلند مدت که در گذشته باعث نگرانی بود با شوک الکتریکی جدید به صورت قابل توجه ای کاهش یافته است. با وجود مزایا و ریسک شوک الکتریکی باید در این مورد به  فرد ، خانواده و یا دوستان توضیح داده شود.

البته مکمل گیاهی ، که معرف به علف چای و یا مخمر سنت جان است برای اثرات ضد افسردگی توسعه یافته است. تحقیقات گسترده ای روی تعداد بسیاری از افراد با اختلال افسردگی شدید برای امتحان این مکمل انجام شده است که توسط  NIMTH و یا سازمان ملی بیماری های ذهنی صورت گرفته است که مفید یافته شده است. دقت شود : مخمر سنت جان می تواند اثرات مثبت دارویی را کاهش دهد. استفاده از مکمل و یا مکمل های گیاهی باید همیشه قبل از استفاده با دکتر معالجتان بحث شود.

همچنین تحقیقات نشان داده اند که :

* ژنتیک می تواند عامل مهمی در اختلال افسردگی شدید باشد.
* استرس های ناشی از وقایع زندگی از جمله از دست دادن عزیزی می تواند محرک اختلال افسردگی شدید شود.
« آخرين ويرايش: دسامبر 29, 2014, 06:48:25 pm توسط سیدحمید »