نویسنده موضوع: شادی دور نیست  (دفعات بازدید: 7289 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

reyhaneh

• کاربرفعال
  • ارسال: 105
  • امتیاز 48
پاسخ : شادی دور نیست
« پاسخ #30 : ژانویه 14, 2015, 05:02:59 pm »
یعنی اشتغال باعث میشه که بعداز یه مدت از سرت بیفته؟

سارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 351
  • امتیاز 108
« پاسخ #31 : ژانویه 14, 2015, 07:52:55 pm »
خیلی بهت کمک میکنه، اره ، البته يه پیش زمینه شاید بمونه اما دیگه درگیرش نمیشی، به مرور زمان بهتر میشی

محمد

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 22
  • امتیاز 12
« پاسخ #32 : ژانویه 15, 2015, 12:08:01 pm »
در حیرتم از خلقت آب،اگر با درخت همنشین شود، آنرا شکوفا میکند.اگر با اتش تماس بگیرد، آنرا خاموش میکند.اگر با ناپاکی ها برخورد کند، آنرا تمیز میکند.اگر با آرد هم آغوش شود، آنرا اماده طبخ میکند.اگر با خورشید متفق شود، رنگین کمان ایجاد میشود.ولی اگر تنها بماند، رفته رفته گند اب میگردد.دل ما نیز بسان آب است، وقتی با دیگران است زنده و تاثیر پذیر است،و در تنهایی مرده وگرفته است.پس بیاییم با، "باهم" بودن دلهایمان را زنده و سرحال نگهداریم...

فروغ فرخزاد

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 574
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
« پاسخ #33 : ژانویه 15, 2015, 12:42:40 pm »
سلام

همیشه خوب است که همه ما خودمان را بیشتر دوست داشته باشیم و بیشتر قدر خودمان را بدانیم شاید بعضی از وقتها از خودمان راضی نباشیم اما حرف من این است که باید حتما من خودم را دوست داشته باشیم، وجودی منحصربه فرد که یک بار به دنیا آمده است بنابراین باید خودمان را دوست داشته باشیم و برای خودمان و آرامشمان باید حتما ارزش قائل شویم. یکی از بهترین مواردی که باعث می شود در سخت ترین مواقع هم بیشتر قدر خودمان را بدانیم استفاده از جملات و نکات مثبت در مورد خودمان است جملاتی که می تواند باعث شود که بیشتر به خودمان فکر کنیم و نخواهیم برای خودمان شرایط سختی بگذاریم اساس تغییر شناخت و علاقه به خودمان است.

توصیه من به همه دوستان استفاده از جملات مثبت و خوب برای خود است به طور مثال می توان جمله ی مثبتی حتی شده برای حساب کاربریتان در این انجمن تعریف کنید تا یادمان به خوبی ها و علاقه ها به خودمان بیافتد و ارزش خودمان را بیشتر بدانیم.

esnaashari1359

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 3
  • امتیاز 3
« پاسخ #34 : فوریه 23, 2015, 01:37:21 am »
دوستان من درگیر وسواس که میشم سردردو گردن درد و کمی تمرکز و از همه بدتر گرفتگی شدید فک ازیتم می کنه.لطفا راهنماییم کنید چطور از این حالات کم کنم؟

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 319
  • امتیاز 83
« پاسخ #35 : فوریه 23, 2015, 06:17:20 pm »
سلام دوست خوبم؟دارو مصرف میکنی یا نه؟اگه نه به نظرم مصرف کن.هر روز سه بار تمرین ریلکسیشن رو با تنفس عمیق شکمی انجام بده. و یه روش بارز دیگه اینه که باید رو افکارت کار کنی تا وسواست کمتر شه و علایمی که بهشون اشاره کردیم کمتر شن

سارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 351
  • امتیاز 108
« پاسخ #36 : مارس 07, 2015, 12:43:53 am »
سلام، ۱۳۵۹ شما دارو مصرف میکنید؟ اگه دکتر میرید با دکترتون مشورت کنید، درد فک به خاطر اعصاب و استرسه شما اگه استرس و وسواستون و درمان کنید خوب میشید

asma62

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 32
  • امتیاز 5
« پاسخ #37 : مه 19, 2016, 09:11:34 am »
باسلام
دوستان یکی از چیزایی که من رو خیلی اذیت میکنه مرور مکالمات روز قبله و اگه چه حرفی میزدم بهتربود چه حرفی نمی زدم بهتر بود!وقتی کلی زمانم از دست میره به خودم میگم دیروز دیگه برنمیگرده اما بازم تو فرصت دیگه افکار قبلی سراغم میان.در واقع از نقاط ضعفم ندادن جواب دندان شکنه!دیروز تو دانشگاه کارمند یکی از بخش ها برگشت و گفت:شما چه دانشجویی هستی که خودکار تو کیفت نیست!واقعا خودکار بود اما من نگشتم و باز اعصابم ریخت بهم.این یکی از هزار مورد است مادرم میگه تو خیلی سخت میگیری و اینا اصلا مهم نیست.به نظر شما چکار کنم حساس نشم؟

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 319
  • امتیاز 83
« پاسخ #38 : مه 19, 2016, 10:00:32 am »
آره اسما جان سخت میگیری!کارمنده دانشگاه چه ارزش و اهمیتی برات داره ک به حرفشم توجه کنی و ناراحت شی!ولی خب همه ی آدما اینجورین بعد مکالمه با یکی یا بحث با یکی میگن ای کاش فلان چیزو میگفتم.این طبیعیه ولی  اکه خیلی زمانتو بگیره و اذیتت کنه اون موقعس ک تبدیل ب وسواس فکری میشه.بنظرم یکم که رو این موضوع فکر کردی دیگه ادامه نده!به مرور زمان ک تجربت بیشتر میشه و وارد اجتماع میشی یاد میگیری که کی باید چی بگی و کی سکوت کنی.

بابك

• بابك
  • کاربرفعال
  • ارسال: 231
  • امتیاز 31
  • جنسيت : پسر
  • روزای خوب نزدیک است اندکی صبر!
« پاسخ #39 : مه 19, 2016, 05:22:49 pm »
دوست عزیز این که میگی چیزه طبیعی اما به قول تارا هر موقع دیدی خیلی حساس شدی یعنی تبدیل به وسواس شد سعی کن به برعکسش فکر کنی
مثلا با خودت بگو اصلا کار خوبی کرد بهم گفتش راس میگه من که دانشجوی واقعی نیستم خوب کاری کردم جوابشو ندادم کاشکی همه بهم اینطوری توهین کنن
با این جملات داری حساسیت زدای میکنی. درسته براتون سخته اما یکی از بهترین روشها هستش بعدش ی استرس شدید میاد سراغت ولی اگه تحمل کنی دیگه اذیت نمیشی
امتحان کن
آرامش حق ماست