نویسنده موضوع: شادی دور نیست  (دفعات بازدید: 7288 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

reyhaneh

• کاربرفعال
  • ارسال: 105
  • امتیاز 48
پاسخ : شادی دور نیست
« پاسخ #15 : ژانویه 07, 2015, 08:46:57 pm »
ساراجون کمال گرایی مثبت خوبه اما من که کمال گرای منفی ام چطوری میتونم مثبتش کنم

reyhaneh

• کاربرفعال
  • امتیاز 48
« پاسخ #16 : ژانویه 07, 2015, 09:13:05 pm »
اقا حمید من کلا حس میکنم تلاش هام مثمر ثمر واقع نمیشه که تلاش بیشترکنم حس میکنم توانایی حل مشکلو ندارم
به نظرتون این حس ناشی از چیه؟

سارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 351
  • امتیاز 108
« پاسخ #17 : ژانویه 07, 2015, 09:41:14 pm »
مثلا چه کمالگرایی منفیی؟ منفی نیستن شما منفی میدونیشون احتمالا، مشاور میدونید چه خوبی داره اینه که کمکتون میکنه به کارهاتون ارزش بدید، کمالگرایی با منفی نگری فرق داره، شما شاید منفی نگر هستید یا بی ارزش میدونید کارایی که انجام میدید

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #18 : ژانویه 09, 2015, 01:40:18 pm »
یه کاری که برای وسواس خرافاتی میکنم و خیلی کمکم میکنه و میگم شاید به شما هم کمک کنه، من اینو ملکه ذهنم کردم که هیچ چیز نشونه چیزی نیست، هروقت یه چیزی میبینم یا چیزی میشنوم یا چیزی باشه که افکار خرافاتی میاد تو ذهنم فقط همین و  چند بار تکرار میکنم و میگم که هیچ چیز نشونه هیچی نیست.
البته قبلا درباره این وسواس با مشاور صحبت کردم و زمینه برای این جمله فراهم شد.
سوالی بود درخدمتم :)

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #19 : ژانویه 13, 2015, 12:04:38 am »
با سلام، امیدوارم حال همتون خوبه خوب باشه، من خداروشکر وسواسم خیلی خیلی بهتر شده، هیچ دارویی برای وسواس مثل اشتغال و پر کردن وقت نیست، واقعا تو این مدت اینو تجربه کردم، دوستای خوبم تا اونجا که میتونید خودتون و سرگرم کنید هرچی بیشتر بهتر، حتی اگه امکانش هست اصلا وقت ازاد برا خودتون نزارید، اینارو از روانشناسا شنیدم، الان خودم تجربه کردم، من الان از صبح تا عصر فقط دوساعت وقت استراحت دارم شبام ذهنم پیش کارمه. روحیم و وسواسم خیلی بهتر شده، شمام حتما اینکارو بکنید حتی اگه سود زیادی براتون نداره به خاطر وسواستون اینکارو بکنید، موفق باشید :)

محمد

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 22
  • امتیاز 12
« پاسخ #20 : ژانویه 13, 2015, 04:36:09 pm »
سارا خانوم منظورتون چه کارایی  هست ؟
کاری که فکر و درگیر کنه ؟

reyhaneh

• کاربرفعال
  • امتیاز 48
« پاسخ #21 : ژانویه 13, 2015, 07:42:46 pm »
سلام به نظرم این راهم خوبه
به این فکرکنید که دیگران تموم فکرای مارو داشته باشن ایا فکرمیکنید ذهن ما واقعا فرق داره?نه فقط واکنش ما فرق داره. ادمای اطرافمون هم توی هر انتخابی گیج میشن اما فرقشون اینه حساسیت ندارن. اگه درک کنیم که دیگران هم همین شرایط و فکرا میاد سراغشون خیلی کمک میکنه تا حساسیتمون کم بشه
ویه درد دل ازخودم
من خیلی تونستم موفق بشم توی همین یکی دوروز باین راهی که گفتم اما یه لحظه هایی یک فکرای جزیی اومد سراغم ونآامیدم کرد همش میگم من که تلاشمو کردم دیگه چیکار کنم چرا بازسختترشد داشت خوب پیش میرفت که میگم دیگه این قسمتشو من نمیتونم
ولی فکرمیکنم این نشونه ی اینه که هنوز باید تلاش کنم تا خوب بشه
شاید برای اینکه بیشترتلاش کنم تا کاملا خوب بشم
شایدم نیاز به حل نداره و باید ولش کرد
ارامش مطلق که جایی نیست

گاهی وقتا واقعا باید ولش کرد

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #22 : ژانویه 13, 2015, 08:33:50 pm »
ریحانه جون وسواس یه شبه خوب نمیشه مثل عادت كردن که زمان میبره ، الان داری ترک میکنی عادت به افکار و کارای وسواسی و پس بازم زمان میخواد، این خیلی خیلی خوبه که داری به سمت بهتر شدن میری، منم الان که میگم خوبم این فکرا میاد سراغم، حتی همون فکرای وسواسی اما دیگه درگیرشون نمیشم ، خوب تا این مرحله یعنی تونسته بهتر بشه وسواسم، پس بهتر از اینم میشه، شمام بهت تبریک میگم ، واقعا اراده خوبی داری، انتظار نداشته باشه يه شبه صد درصد چیزی عوض بشه كه مدتهاست  باهاش زندگی کردی، طول میکشه ، همینجوری پیش برو و هرکاری که میتونی برای بهتر شدن انجام بده :)

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #23 : ژانویه 13, 2015, 08:40:04 pm »
سلام اقا محمد، هرکاری که بتونی ، فقط بیکار نباشی، بهتره تو محیط بسته و تنها هم نباشی، چون وقتی تنهایی و کاری برای انجام دادن نداری فکر میاد سراغت و توم وقت داری که بهش فکرکنی و بهش اهمیت بدی، و اینجوری کارایی انجام میدی که فکرت اروم بشه و این میشه کارای وسواسی یا میشینی همش فکرمیکنی که اینم میشه اهمیت دادن به افکار وسواسی، که هردو یعنی کمک کردن به وسواس، وقتی مشغول باشی اصلا فرصت فکر کردن نداری :)

reyhaneh

• کاربرفعال
  • امتیاز 48
« پاسخ #24 : ژانویه 13, 2015, 10:23:45 pm »
مرسی از امیدواریت سارا جون
من نمیتونم وقتی فکرامیاد سراغم بشینم مشغول کاری بشم واگرم همون لحظه برم مشغول شم ناخوآگاه چون دارم مقاومت میکنم سرم درد میگیره و تا ته دلی آروم نشم سردردم ول نمیکنه عین اینکه یکی داره بهت فشار وارد میکنه و ب محض رها شدن از فکر درددل و سرمم آروم میشه واسه همین من هروقت فکر میاد میخام همون لحظه متوقفش کنم  که گاهی اوقات نمیشه . یوختی میرم تو اتاق میشینم و مینویسم تا یجوری آرومش کنم .. بعضی وقتا میگم نکنه اشتباه کنم تواین مسیر...نمیدونم اما باید متعادل بود ی وقتایی بیشتر مشغول شد یه وقتایی همون موقع متوقفش کرد .درنهايت میخام جایی برسم که بشه عادت برام که بهشون اهمیت ندم..
« آخرين ويرايش: ژانویه 13, 2015, 10:27:54 pm توسط reyhaneh »

محمد

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 22
  • امتیاز 12
« پاسخ #25 : ژانویه 13, 2015, 11:45:37 pm »
من میشه مثلا یک هفته خوب خوبم .به فکرام که فکر میکنم خندم میگیره .
اما وقتی میاد ،انگار همه چی عوض میشه

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 574
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
« پاسخ #26 : ژانویه 13, 2015, 11:54:43 pm »
سلام
آقا محمد همگی روزهای خوب و بدی را دارند شاید یک هفته خوب باشد و یک روز بد بابت همان روز تمام آن روزهای خوب را فراموش می کنیم و دل گیر می شویم اما حقیقتا حتی روزهایی که حالمان شاید بد باشد و شاید به خوب شدن هم در نظرمان کاهش یابد و حسابی احساس شکست کنیم اما حقیقتا آن روزهایی هم که خوشحال و خوب هستند را نباید با نگرانی و تردید نگاهشان کنیم آن روز را باید قدر بدانیم و برای لذت بردمان باید وقت بگذاریم.

reyhaneh

• کاربرفعال
  • امتیاز 48
« پاسخ #27 : ژانویه 13, 2015, 11:58:22 pm »
آره محمد اقا درواقع هیچکدومش ارزش نگرانی رو نداره بعدا ک میبینی
برای بهبودی به تدریج
1 باید قبول کنیم کنترلش دست خودمونه .فعلا باید تمرین کنیم تا وقتی برامون طبیعی بشه
2 دیگران هم این نگرانی ها براشون پیش میاد. باید یادبگیریم ازشون
3 دعا کنیم و ازخدابخایم که هیچ لحظه مارابه خودمون واگذارنکنه حتی اگه ما نفهمیم مواظبمون باشه  که هست
باارزوی لحظات آرامش بیشتر برای فردای هممون

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #28 : ژانویه 14, 2015, 12:16:33 am »
اقا محمد میدونید چه وقتایی فکر میاد سراغتون؟ ببینید تو اون هفته چه فرقی با هفته قبل داشته، علت اصلی وسواس اضطراب و استرسه، وقتي استرس داشته باشي ممكنه وسواس فعال بشه ، به تفاوت اين دوهفته باهم فكر كن هرچند جزیی، و ا
البته این کاملا طبیعیه ، منم يه مدت اينجوري بودم

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #29 : ژانویه 14, 2015, 12:25:09 am »
ريحانه خانوم منظورت از كاري كه مشغول ميشي چیه؟ منم مثلا اگه میخواستم درس بخونم فکرای وسواسی نمیزاشت یا میخواستم خودم و با کارای خونه مشغول کنم، منظور اينا نيست، البته اينام خوبه اكه روحيه انجام دادنشو داشته باشي، منظور از اشتغال يه كاريه كه كمكت كنه از اون وضعيت بياي بيرون، مثلا من همش خونه بودم، الان تو اجتماع هستم با مردم برخورد دارم مشغول كار هستم ، اين خيلي تاثير داشت، روانشانسه تو تلويزيون ميگفت درمان وسواس اشتغال اشتغال و اشتغال، اونقدر که وقتت پر باشه :)