نویسنده موضوع: دلشوره بی دلیل  (دفعات بازدید: 764 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

sara1388

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 1
  • امتیاز 0
دلشوره بی دلیل
« : ژوئن 23, 2017, 12:56:13 am »
سلام دوستان ،من سوم دبیرستان بودم سر یه امتحان دچار دلشوره عجیبی شدم هیچ وقت این طور نشده بودم تمرکز رو از دست دادم و از اون موقع به بعد که شاید ۱۵ سال گذشته هنوز هم هروقت به اون دلشوره فکر می کنم دوباره دلشوره میاد سراغم ،هیچ توان مقابله با این حالت رو ندارم وبه قولی تسلیم تسلیمم دلشوره ام متاسفانه به این شکله که بی دلیل دلهره می گیرم ،استرس دارم کاملا بی دلیل و تمرکز رو از دست می دم و اعصابم به هم میریزد و همش فکریه علایم جسمانی ندارم موقعی مشغولم و سرکارم این حالت کمتره. ولی بیکار باشم یه دفعی پیامی به ذهنم میاد الان استرس می گیری ودیگه. باید عذاب بکشی شاید روزها و ماه ها تا زمانی که ذهنم جدی به یه موضوعی منحرف بشه ادامه داره و البته شاید ماه ها مشکلی نداشته. باشم مشاور زیاد رفتم فایده زیادی نداشت ،،از دوستان سوال دارم که تا حالا با همچین موردی برخورد کردن دیگه اینکه آیا استفاده دارو می تونه مشکلم راحل کنه درضمن زندگی پر استرس متاسفانه دارم ،ممنون میشم کمکم کنید

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 177
  • امتیاز 16
پاسخ : دلشوره بی دلیل
« پاسخ #1 : ژوئن 23, 2017, 02:21:51 am »
سلام عزیزم

منم سال گذشته به خاطر دفاع سمینار به شدت مضطرب میشدم در حدی کهثانیه ای بدون اضطراب نبودم. اون موقع نوشتن فوق العاده بهم کمک می کرد. هر بار که مضطرب می شدم در حد 2-3 صفحه شاید هم بیشتر می نوشتم. توی نوشته هام تمام نکات ریزی که مضطربم میکرد می نوشتم. مثلا اینکه از استاد میترسیدم چون بداخلاق بود، یا اینکه متن سمینارم ناقصه یا اینکه وقت کم دارم. بعد توی همون نوشته هر موضوع رو با دلیل برای خودم کوچیک می کردم. مثلا می نوشتم: " بدترین اتفاق ممکن اینه که من سمینار پاس نشم و بیفتم بعد می نوشتم من که دارم نهایت تلاشم رو می کنم و چیزی دریغ نکردم بعد می نوشتم سمینار فقط دو واحده، نمی ارزه من انقدر خودم رو اذیت کنم.و....."
بیشتر وقتا توی نوشته هام مخاطبم خدا بود. یا اینکه خطاب به خودم می نوشتم و خودم رو دلداری می دادم توی نوشته ها.
برای من فوق العاده اثر داشت.

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 16
« پاسخ #2 : ژوئن 23, 2017, 02:29:56 am »
بو کردن عمیق عطرهای خوب به خصوص " گلاب"
دم کرده زعفرون و هل و چوب دارچین با یه قاشق گلاب
فالوده سیب به همراه زعفرون و گلاب و بیدمشک ( اگه بتونی هر روز)
دم کرده "به لیمو"
دم کرده " بهارنارنج"

اینا به من خیلی خیلی تو اون برهه کمک کرد(البته من هر بار یکیشو می خوردم. مداومت روی هیچ کدوم نداشتم، چون زیاده روی توی یک دم نوش هم خوب نیست). البته کلا آدم مضطربیم ولی سال گذشته که میگم وحشتناک بود. حتی دچار دردهای جسمی و تپش قلب اضطرابی هم میشدم.

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 16
« پاسخ #3 : ژوئن 23, 2017, 02:35:10 am »
یه چیزی یادم اومد. کم بود آهن هم میتونه عامل دلشوره بی دلیل باشه