نویسنده موضوع: ازدواج و واقعیت و صاحب بچه شدن  (دفعات بازدید: 6202 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

سارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 351
  • امتیاز 108
پاسخ : ازدواج و واقعیت و صاحب بچه شدن
« پاسخ #15 : مارس 11, 2015, 02:46:48 am »
سلام، من علاقه ای به ازدواج ندارم، به خاطرش همیشه از طرف اطرافیان سرزنش میشم، به خاطر گفتن وسواس نیست، نمیدونم شاید دنبال کسیم که واقعا دوسش داشته باشم و جز این ازدواج برام سخته، به نظر من دليلي به گفتن نیست، چون اونقدر مشکل بزرگی نیست که نقصی در زندگی به وجود بیاره، دليلي براي ازدواج نكردن نيست، ايا ادماي عصباني ازدواج نميكنن؟ ايا ادم خسيس ميگه من خصیصم بامن ازدواج میکنی؟ ایا ادم بدبین میگه من بدبینم با من ازدواج میکنی؟ اصلا دلیلی به گفتن نیست و هیچ بهانه ای برای ازدواج نکردنم نیست، دوران اشنایی خودش با خصوصیاتت اشنا میشه و به نظر من رودبايسي و سعي در كمتر نشون دادنش در اين دوران و احساس بهتري داشتن حتي باعث بهبود وسواس ميشه، حالا خيلي ديگه بخوای بگی بگو من ادم حساسیم، اگه گفت چی متلا بگو درباره مرتب بودن اتاقم یا هرچیزی که خیلی برات مهمه

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #16 : مارس 11, 2015, 02:53:04 am »
اقا محمدحسین چرا اینجوری فکرمیکنید؟ مگه وسواس چیه که کسی به خاطر اون زندگیش خراب بشه، خانما چیزای دیگه براشون مهمه مطمعن باشید، هیچ وقت نشنیدم دختری به خاطر وسواس خواستگار جواب رد بده، هرچند دلیلی نداره بگی، وهمچنین نشنیدم به خاطر وسواس زندگی بدی داشته باشه، اشناهای نزدیکمون شوهراشون وسواس دارن اما موقع خواستگاری چیزی نگفتن الانم بعد ازدواج هیچ مشکلی ندارن ، به خاطر این موضوع ازدواجتون و عقب نندازيد، هرچند علتش به نظر من اين كه گفتید نیست شاید اینم یه وسواس باشه که باید درمان بشه تا بتونید به ازدواج فکرکنید

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #17 : مارس 11, 2015, 02:55:17 am »
یه چیزدیگه یادم اومد دکترم گفت خیلیا اومدن وقتی وسواسشون درمان شده تازه فهمیدن میخوان ازدواج کنن، شمام وسواستون و درمان کنید میتونید به ازدواج بهتر و با اشتیاق تر فکر کنید، موفق باشید :)

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 569
  • امتیاز 36
  • جنسيت : پسر
« پاسخ #18 : مارس 11, 2015, 10:26:15 am »
سلام سارا خانم ممنون بابت حرفهای خوبتان امیدوارم توی زندگی موفق باشید

Mohamad

• Atila
  • کاربرفعال
  • ارسال: 103
  • امتیاز 34
« پاسخ #19 : مارس 11, 2015, 12:07:47 pm »
ممنون سارا خانم

حامدخان

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 323
  • امتیاز 68
« پاسخ #20 : مارس 12, 2015, 06:47:34 pm »
سلام
به نظر من داشتن وسواس فکری نمیتواند مانعی برای ازدواج ما ها باشد ولی نگفتن اون صلاح نیست چون بعدا چماق میشه و میخوره تو سر آدم ...من دارم عذاب این بیماری را میکشم ولی منت سر من میزارند که دارند ما را تحمل میکنند اگر این موضوع را روز اول بگید خیلی بهتره هر چی باشی بعضی اوقات لازمه قرص اعصاب مصرف کنیم این قابل کتمان نیست و قرص اعصاب برای جامعه زیاد توجیه پذیر نیست .
زندگی بالا و پائین زیاد داره تو زندگی آتو دست کسی ندهید .
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست ***
عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 36
« پاسخ #21 : مارس 12, 2015, 07:03:43 pm »
سلام
این یکی از نکات ظریف در مورد ازدواج است که آیا باید بگوییم که اضطراب و یا بعضا وسواس وجود دارد و یا نه خیلی سخت است که یک نسخه کلی برای آن پیچید اما نظر من هم این است که باید در مورد آن آگاهی داد این یک قسمتی از زندگی افراد است که باید اطرافیان آن را تا حدودی درک کنند و باعث نشود فکر کنند از آنها سوء استفاده شده است البته باز هم شاید در زندگی همه افراد نقاط تاریک و روشنی وجود داشته باشد که نخواهند در مورد آن حرف بزنند البته بهتر است از مشاوره های خانوادگی استفاده شود تا در انتها باعث باعث آرامش زندگی افراد شود و از تنشهای غیرضروری جلوگیری شود. چه قدر خوب است که در بحثهای پیش آمده افراد روی نقاط ضعف هم دست نگذارند این رفتاری ناپسند است.

حامدخان

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 68
« پاسخ #22 : مارس 12, 2015, 07:17:00 pm »
این یک اصل کلی است که در دعوا که حلوا خیر نمیکنند حرفهای نامربوط زیاد زده میشود . پس بهتره پیشگیری کنیم و بدانیم همه آدمها فرهیخته نیستند . پس دنبال نقاط ضعف هستند واین در مورد زنان بیشتر به چشم میخوره

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 312
  • امتیاز 82
« پاسخ #23 : مارس 12, 2015, 07:45:44 pm »
آقا حامد نمیشه گفت این بیشتر در مورد زنان به چشم میخوره.اگر هم این واقعیت داشته باشه حتما طرف مقابل باعث ناراحتیه همسرش شده در حدی که باعث شده اینجوری ناپسند رفتار کنه.

سارا

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 108
« پاسخ #24 : مارس 12, 2015, 11:03:26 pm »
مخالفم به نظرمن هيچ دلیلی نداره خواستگاری حرفی از وسواس بزنید، من که دخترم هیچوقت همچین انتظاري از طرف مقابلم ندارم، وسواس ضعف نيست يه ويزگیه ، چونکه دیدم دخترعموها و دوستام شوهرشون وسواس دارن و خواستگاریم هیچ حرفی نبوده دربارش، الانم که ازدواج کردن هیچوقت انتظار اينكه بايد ميگفتن وسواس دارن و ازشون نداشته ونداره، چون وسواس اختلالی در زندگی نیست، یه موضوع شخصيه اونقدرام اطرافيان درگیرش نمیشن

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 36
« پاسخ #25 : مارس 12, 2015, 11:40:31 pm »
البته متاسفانه بعضی از اوقات بیان بعضی از مسائل می توند باعث فشاری روی افراد شود و دیگران از این مسائل استفاده کنند واقعا اگر افراد از دارو و روانشناسی استفاده کنند و مشورتهای مناسبی از افراد دیگر با خصوصیات داشته باشند می توانند به خوبی مسائل را پشت سر بگذارند.

حامدخان

• کاربربسیار فعال
  • امتیاز 68
« پاسخ #26 : مارس 14, 2015, 11:17:42 pm »
یک واقعیتی هست که ما باید دارو مصرف کنیم و پیش مشاور بریم این چیزها تو جامعه ما پذیرفته نیست دور از جان اگر بگی میروم پیش روانپزشک میگن طرف دیوانه است در صورتی که یک اضطراب الکی داریم فقط

farzami

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 18
  • امتیاز 9
« پاسخ #27 : آوریل 10, 2015, 01:41:19 pm »
سلام
خدمت شما عرض کنم بنده یه خورده اطلاعات درمورد ژنتیک تو دانشگاه خوندم،  اگه شما با فردی که ژن وسواس رو داره وشما هم داشته باشین احتمال متولد شدن بچه ای بااین بیماری بالا میره ولی اگر شخص بیمار با فرد سالمی ازدواج کنه توزیع ژن با حالتهای متفاوتی روبرو میشه وپنجاه درصد احتمال داره بچه سالم باشد اما اگر حالت مغلوبیت برای ژن پیش بیاید احتمال سالم بودن بچه ها به صد در صد میرسه واین خیلی خوبه 

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 36
« پاسخ #28 : آوریل 10, 2015, 01:53:28 pm »
ممنون آقای فرضامی به علت توضیح علمیتان

farzami

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 18