آخرین ارسالها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
صندلی راحتی / شروع سال 98
« آخرين ارسال توسط سیدحمید مارس 21, 2019, 06:20:28 pm »
سلام خدمت تمامی اعضای انجمن

سال 97 هم با فراز و فرودهای مختلف پشت سرگذاشتیم و به امید سالی بهتر و آرام تر و با انگیزه ی بیشتری شروع می کنیم. انسانها با انگیزه و امید و بعضا صبر از پس هرسختی برمی آیند و روزهای متفاوتی رو تجربه می کنند  سال جدید با بهار و تغییر فصل شروع می شود و به همه ما یادآوری می کند همه چیز در حال تغییر است و چیزی ثابت نیست. امیدوارم سالی سرشار از موفقیت و پیشرفت در انتظار اعضای خوب و مهربان ما باشد.

2
بیماری های ذهنی دیگر (OMHI) / پرش ذهن
« آخرين ارسال توسط Jalal مارس 13, 2019, 08:35:20 pm »
دوستان اگه کسی کتاب یا درمانی در خصوص پرش ذهن در هنگام مطالعه داره راهنمایی کنه.البته به جز نوشتن افکار و با صدای بلند خوندن که افاقه نکرد.با تشکر
3
ممنون.این روشها رو امتحان کردم فایده نداشته.متوجه شدم که اسم مشکل من پرش ذهنه که متاسفانه کسی هم نتونسته راهنمایی کنه
4
بیماری های ذهنی دیگر (OMHI) / پرش ذهن
« آخرين ارسال توسط Jalal مارس 13, 2019, 08:03:45 pm »
سلام.دوستان کسی اطلاعی در خصوص پرش ذهن داره؟چه راهکاری واسه درمان هست.بلند خوندن رو امتحان کردم جواب نداد
5
🌸🍃 *( البيان مترجمٌ للغة الفارسيّة )*
- *ردّ الإمام المهديّ على السائلين ..*

Fa : https://www.nasser-yamani.com/showthread.php?t=17506
Ar : https://www.nasser-yamani.com/showthread.php?t=17491
🍃🍃🍃

*الإِمَامُ ناصِرُ مُحَمَّدٍ اليَمَانِيُّ*
22 - 05 - 1435 هـ
23 - 03 - 2014 مـ
06:04 صباحاً
__________

*ردّ الإمام المهديّ على السائلين..*

بسم الله الرحمن الرحيم، والصلاة والسلام على جدّي محمدٍ رسول الله وآله الأطهار، أمّا بعد..پیش از این به حق فتوا داده بودیم که علم اختصاص به انبیاء ندارد و صالحان نیز می توانند از آن بهره مند باشند تا به این ترتیب فتوای خداوند در آیات محکم کتابش که در داستان کلیم الله موسی علیه الصلاة والسلام وبنده ای از بندگان صالح خداوند آمده است را نقض نکرده باشید. موسی کلیم الله به بنده ای از بندگان صالح خداوند می گوید:
{قَالَ لَهُ مُوسَى هَلْ أَتَّبِعُكَ عَلَى أَن تُعَلِّمَنِ مِمَّا عُلِّمْتَ رُشْدًا (66) قَالَ إِنَّكَ لَن تَسْتَطِيعَ مَعِيَ صَبْرًا (67) وَكَيْفَ تَصْبِرُ عَلَى مَا لَمْ تُحِطْ بِهِ خُبْرًا (68) قَالَ سَتَجِدُنِي إِن شَاء اللَّهُ صَابِرًا وَلا أَعْصِي لَكَ أَمْرًا (69) قَالَ فَإِنِ اتَّبَعْتَنِي فَلا تَسْأَلْنِي عَن شَيْءٍ حَتَّى أُحْدِثَ لَكَ مِنْهُ ذِكْرًا (70)} صدق الله العظيم [الكهف]
{موسی به او(بنده صالح) گفت: «آیا از تو پیروی کنم تا از آنچه به تو تعلیم داده شده و مایه رشد و صلاح است، به من بیاموزی؟» (۶۶) گفت: «تو هرگز نمی‌توانی با من شکیبایی کنی! (۶۷) و چگونه می‌توانی در برابر چیزی که از رموزش آگاه نیستی شکیبا باشی؟! (۶۸) (موسی) گفت: «به خواست خدا مرا شکیبا خواهی یافت؛ و در هیچ کاری مخالفت فرمان تو نخواهم کرد!» (۶۹) (بنده صالح) گفت: «پس اگر می‌خواهی بدنبال من بیایی، از هیچ چیز مپرس تا خودم (به موقع) آن را برای تو بازگو کنم.» (۷۰)}
ای مرد! آیا نمی دانی فرماندهی و امامت بر حسب سطح درجات علمی است؟ آیا نمی بینی کلیم خداوند موسی علیه الصلاة و السلام به بنده ای از بندگان صالح خداوند می گوید:
{هَلْ أَتَّبِعُكَ عَلَى أَن تُعَلِّمَنِ مِمَّا عُلِّمْتَ رُشْدًا (66) قَالَ إِنَّكَ لَن تَسْتَطِيعَ مَعِيَ صَبْرًا (67) وَكَيْفَ تَصْبِرُ عَلَى مَا لَمْ تُحِطْ بِهِ خُبْرًا (68) قَالَ سَتَجِدُنِي إِن شَاء اللَّهُ صَابِرًا وَلا أَعْصِي لَكَ أَمْرًا (69) قَالَ فَإِنِ اتَّبَعْتَنِي فَلا تَسْأَلْنِي عَن شَيْءٍ حَتَّى أُحْدِثَ لَكَ مِنْهُ ذِكْرًا (70)}
صدق الله العظيم [ الکهف]
{آیا راز تو پیروی کنم تا از آنچه به تو تعلیم داده شده و مایه رشد و صلاح است، به من بیاموزی؟» (۶۶) گفت: «تو هرگز نمی‌توانی با من شکیبایی کنی! (۶۷) و چگونه می‌توانی در برابر چیزی که از رموزش آگاه نیستی شکیبا باشی؟! (۶۸) (موسی) گفت: «به خواست خدا مرا شکیبا خواهی یافت؛ و در هیچ کاری مخالفت فرمان تو نخواهم کرد!» (۶۹) (بنده صالح) گفت: «پس اگر می‌خواهی بدنبال من بیایی، از هیچ چیز مپرس تا خودم (به موقع)
پس گفته كليم خدا موسي به آن مرد صالح را ببين موسي به او مي گويد كه به همه دستوراتش گردن مي نهد و از او پيروي مي كند تا از علمش بياموزد بنابراين موسي رسول خداوند به آن مرد صالح گفت:
{قَالَ سَتَجِدُنِي إِن شَاء اللَّهُ صَابِرًا وَلا أَعْصِي لَكَ أَمْرًا (69) قَالَ فَإِنِ اتَّبَعْتَنِي فَلا تَسْأَلْنِي عَن شَيْءٍ حَتَّى أُحْدِثَ لَكَ مِنْهُ ذِكْرًا (70)}صدق الله العظيم.
{(موسی) گفت: «به خواست خدا مرا شکیبا خواهی یافت؛ و در هیچ کاری مخالفت فرمان تو نخواهم کرد!» (۶۹) ((بنده صالح)) گفت: «پس اگر می‌خواهی بدنبال من بیایی، از هیچ چیز مپرس تا خودم (به موقع) آن را برای تو بازگو کنم.» (۷۰)}

به تمام آنان که ( در این باره ) سؤال می کنند اعلام می کنم ، به خداوندی که جز او معبود و خدایی نیست سوگند هر کسی علم را تنها منحصر به انبیاء بداند و برای صالحان سهمی قائل نباشد مبالغه نادرستی در حق انبیاء کرده است و به دنبال این مبالغه حاضر نمی شود که برای رسیدن به حب و قرب خداوند با آنها رقابت کند و کارش به شرک کشیده و از مشرکان خواهد بود .
ای مرد، به درستی که قرآن کلام خداوند است که بر آخرین نبی و رسول خداوند محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم نازل شده است و آنچه را که رسول الله وظیفه داشته است تا در حد عقل مردم هم عصرش به آنها ابلاغ کند را جبریل برایش بیان نموده است .گواه آن فرموده خداوند تعالی است که:
{وَأَنزَلْنَا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَلَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ} صدق الله العظيم [النحل:44].
{و ما این ذکر [= قرآن‌] را بر تو نازل کردیم، تا آنچه به سوی مردم نازل شده است برای آنها روشن سازی؛ و شاید اندیشه کنند!}
خداوند مردم را از سؤال کردن درباره آیاتی از قرآن عظیم که جبریل برای نبی تشریح و بیان نکرده بود ؛ منع فرموده اند چون اگر جبریل آنها را به نبی که سلام و صلوات خداوند بر او باد بیاموزد؛ او نیز آنها را به مردم خواهد آموخت و این امر منجر به کافر شدن مردم نسبت به حق خواهد شد چرا که عقل آنها توان تحمل آن بیانات را نداردو به همین دلیل است که خداوند تعالی می فرماید:
{يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَسْأَلُوا عَنْ أَشْيَاءَ إِن تُبْدَ لَكُمْ تَسُؤْكُمْ وَإِن تَسْأَلُوا عَنْهَا حِينَ يُنَزَّلُ الْقُرْآنُ تُبْدَ لَكُمْ عَفَا اللَّـهُ عَنْهَا ۗ وَاللَّـهُ غَفُورٌ حَلِيمٌ ﴿١٠١﴾قَدْ سَأَلَهَا قَوْمٌ مِّن قَبْلِكُمْ ثُمَّ أَصْبَحُوا بِهَا كَافِرِينَ ﴿١٠٢﴾} صدق الله العظيم [المائدة:101].
{ ای کسانی که ایمان آورده‌اید! از چیزهایی نپرسید که اگر برای شما آشکار گردد، شما را ناراحت می‌کند! و اگر به هنگام نزول قرآن، از آنها سؤال کنید، برای شما آشکار می‌شود؛ خداوند آنها را بخشیده (و نادیده گرفته) است. و خداوند، آمرزنده و بردبار است.}
و هم چنین خداوند تعالی می فرماید:
وَمَا آَتَاكُمُ الرَّسُولُ فَخُذُوهُ وَمَا نَهَاكُمْ عَنْهُ فَانْتَهُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ} صدق الله العظيم [الحشر:7].
{آنچه را رسول خدا برای شما آورده بگیرید (و اجرا کنید)، و از آنچه نهی کرده خودداری نمایید؛ و از خدا بپرهیزید که خداوند کیفرش شدید است!}
درهر حال به خداوند که جز او خدایی نیست قسم؛ برای امام مهدی اثبات درجه علمیش اهمیتی ندارد ولی آنچه که مرا مجبور کرد تا این بیان را عنوان کنم ؛ شکستن مبالغه در حق رسولان و انبیاء خداوند است چرا که شما خداوند را تنها مختص آنها دانسته و خود را محروم می دانید. شما رقابت در راه حب و قرب خداوند را به انبیاء و رسولان خداوند منحصر کرده اید گویا که آنها فرزندان خداوند سبحان هستند!شما این رقابت را برای صالحان حرام می دانید .چنین نیست انبیاء و مهدی منتظر ، بندگانی همانند شما هستند و شما نیز مانند انبیاء و رسولان پروردگار نسبت به ذات خداوند حق دارید .
عزیز من "الباحث المنصف" فتوای امام ناصر محمد یمانی درباره اینکه صالحانی هستند که از رسولان خداوند عالم تر باشند برایت سنگین است وازخلال اینکه این فتوا برایت سنگین تمام شده ، روشن است که تو در آرزوی این نیستی که در راه حب و قرب خداوند با محمد رسول الله -صلّى الله عليه وآله وسلّم- رقابت کنی و تا زمانی که در این رقابت برای حب و قرب خداوند با محمدرسول الله -صلّى الله عليه وآله وسلّم- برای خود حقی قائل نشوی از مشرکانی شده ای که در حق انبیاء و رسولان خداوند مبالغه می کنند. رسولان خداوند از شما نخواسته اند که بناحق وبیش از بندگان خدا در مورد آنها مبالغه کنید بلکه سخن آنان این است که : ما نیز انسان هایی مانند شما هستیم، به رسولان خداوند افترا نزنید .آنها شما را تنها به عبادت خداوندی که شریکی ندارد و رقابت در حب و قرب اودعوت کرده اند . دعوت مهدی منتظر نیز همین است او از شما دعوت میکند تا در "دوران گفتگو پیش از ظهور " و بعد از ظهوردر راه حب و قرب خداوند به رقابت با مهدی منتظر و تمام انبیاء و رسولان خداوند بپردازیدو از بندگانی باشیدکه بدون آن که در حق یکدیگر بناحق مبالغه کنند ؛برای اینکه به بالاترین درجه حب و قرب خداوند برسند رقابت می کنند و هر یک در تلاشند که آن نزدیکترین و محبوب ترین بنده در پیشگاه خداوند باشند. گواه آن فرموده خداوند تعالی است که :
{يَبْتَغُونَ إِلَىٰ ربّهم الْوَسِيلَةَ أَيُّهُمْ أَقْرَبُ وَيَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَيَخَافُونَ عَذَابَهُ ۚ إِنَّ عَذَابَ رَبِّكَ كَانَ مَحْذُورًا} صدق الله العظيم [الإسراء:57].
{برای تقرب به پروردگارشان وسیله را می‌جویند، که کدام یک نزدیکترند؛ و به رحمت او امیدوارند؛ و از عذاب او می‌ترسند؛ چرا که عذاب پروردگارت، همواره در خور پرهیز و وحشت است! }
"باحث المنصف" همان گونه که محمد رسول خداوند و صحابه مکرمش در راه حب و قرب خداوند رقابت می کردند تو نیز در این راه با امام ناصر محمد یمانی رقابت کن و خداوند تعالی می فرماید:
{وَاصْبِرْ نَفْسَكَ مَعَ الَّذِينَ يَدْعُونَ ربّهم بِالْغَدَاةِ وَالْعَشِيِّ يُرِيدُونَ وَجْهَهُ وَلَا تَعْدُ عَيْنَاكَ عَنْهُمْ تُرِيدُ زِينَةَ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَلَا تُطِعْ مَنْ أَغْفَلْنَا قَلْبَهُ عَن ذِكْرِنَا وَاتَّبَعَ هَوَاهُ وَكَانَ أَمْرُهُ فُرُطاً } [الكهف:28] صدق الله العظيم
{با کسانی باش که پروردگار خود را صبح و عصر می‌خوانند، و تنها رضای او را می‌طلبند! و هرگز بخاطر زیورهای دنیا، چشمان خود را از آنها برمگیر! و از کسانی که قلبشان را از یاد خود غافل ساختیم اطاعت مکن! همانها که از هوای نفس پیروی کردند، و کارهایشان افراطی است.}
ای مرد شاکر باش که خداوند حیات ترا در بین مردمی قرار داده است که امام مهدی در میان شان برانگیخته شده است .و همچنین خدا را شکر کن کن در دوران گفتگو قبل از ظهور از دعوت مهدی منتظر آگاه شده ای تا مگر از انصار برگزیده و پیشتاز باشی ، از کسانی که اعلام کرده اند در راه حب و قرب خداوند با تمام بندگان پروردگار رقابت می کنند ، پس از مشرکان نباش. بدان که تو نیز مانند تمام انبیاء ور سولان خداوند و مهدی منتظر در ذات خداوند ( و رسیدن به اعلی ترین درجه حب و قرب او ) حق داری؛ ای امت اسلام ؛ شما کی می خواهید سخن درست و فصل الخطاب را درک کنید؟ دعوت جهانی مهدویت به دهمین سال خود رسیده است ولی از تمام این بیانات حق قرآن عظیم به جز تعداد کمی از خردمندان -که در بیانات حق قرآن تدبر و تفکر می کنند -پند و تذکری نگرفته اید و کسی جز خردمندان متذکر آن نخواهند شد.

وسلامٌ على المرسلين، والحمد لله ربّ العالمين..
أخوكم الإمام المهديّ ناصر محمد اليماني
ـــــــــــــــــــــــــــ
6
خودتان را معرفی کنید / وسواس شما هم به اين ترتيبه؟
« آخرين ارسال توسط Mahyar فوریه 17, 2019, 11:07:43 pm »
دوستان عزيزم سلام
لطفا منو راهنمايي كنيد!
من بعضي وقتها حس ميكنم حالم خيلي خوبه و وسواس از بين رفته ولي مثلا توي یك متن تو تلگرام میخونم که بعضی افراد یه اخلاق خاصی رو دارن بعد من خودم رو با اون فرد مقایسه می کنم و میبینم من با اون فرق دارم و میگم من صد در صد مشکل دارم که با اون فرق دارم,  این وسواس نیست و حقیقته,  ایا شما هم اینطور هستید؟؟؟
این دور باطل باعث میشه من به شرایط استیبل نرمال نرسم.  چه میشه کرد! 
راستی کسی یک رواندرمانگر حرفه ای در زمینهوسواس در تهران میشناسه؟؟؟
7
سلام ببخشیدآقاحمیداگه من نظری اینجامیزارم چون خودم چندسالی درگیراین مسایل بودم خیلی وقت هاواقعابرام سخت بودکه فکرکنم یه روزواقعاحال دلم خوب بشه وسلامتی کاملم روبدست بیارم منظورم ازسلامتی آرامش ذهنم هست دوست عزیزمن افکارهایی دقیقامثل خودت روتجربه کردم چندسال درگیرشون بودم افکارهای بیشماری درموردآسیب زدن به خودم اطرافیانم افکارهایی درموردتوهین به مقدسات افکارهایی درموردهزاران چیزدیگرباتصویرسازی های وحشتناک داشتم بزارخیالتون روراحت کنم هیچ اتفاقی قرارنیست برای شمااتفاق بیفته یاواسه اطرافیانتون به قول آقاحمیدشماذهنت نسبت به این افکارحساس شده خوب بهتون این رومیگم که یکی ازکارهایی که میتونیدحساسیت روکم کنیدداستان سازی باوحشتناکترین اتفاقات(چیزی راکه ازآن میترسی خودرادرآن قراربده بهترین راه مبارزه باترس روبروشدن باآن) جملات داستان هاروبه زبان حال بنویسیدبه طورمثال چاقوروجلوخودم میبینم دستام کنترل خودشون روازدست میدن اونوبرمیدارم باشدت زیادواردبدنم میکنم خون به همه طرف پاشیده میشه همینطورجمله بندی کنیدداستان روتاجایی که میتونیدوحشتناک کنید به طوری که اضطرابتون بره بالاهرچی اضطرابتون بره بالابهتره ایناروضبط کنیدبعدبهشون گوش بدین هرجمله رومیتونیدچندبارتکراروضبط کنیدتمام چیزهایی که ذهنتون نسبت به اون حساس یابراتون ترس ایجادمیکنه روضبط وگوش کنیداون میتونه یه کلمه باشه یایک تصویرذهنی یامیتونیدچشمهاتون روببندیدواین تصویرسازی های رودرذهن مجسم کنیدتصویرسازی ذهنی فیلم ذهنی بسازیدیااینکه اگه کسی درکنارتون هست که ازمسایلتون درجریان هست ومیتونه کمکتون کنه ازاین حرکت هاباگوشی فیلم تهیه کنیدبه طورمثال بگیدازتون فیلم بگیره وشماچیزایی که میترسین روبه شکل فیلم بازی کنیداون داره فیلم میگیره وشماچاقوروبرمیدارین دستتون میلرزه وبه صورت نمادین واردشکم میکنیدبعدبشینیدوفیلم هارونگاه کنید تمام حرکت هایی که ذهنتون نسبت بهش ترس داره روتوفیلم انجام بدیندوست عزیزیه چیزروبهتون بگم این هاهمش فکرهست ذهن داره تولیدمیکنه به خداهمه آدم هادارن منتهامافکرمیکنیم فقط ماهستیم اینطوری هستیم یامشکل داریم این افکارازبین نمیره نبایدتلاش کنیم که این افکاررونداشته باشیم فقط رفته رفته حساسیتت به اونهاکم میشه الان ذهن من هم گاهی این افکارروتولیدمیکنه ولی آگاهم ازاین که اینهاکارذهنم هست داره فکرتولیدمیکنه دیگه میدونم این افکارهیچ آسیبی به من نمیزنه کتاب سیلی واقعیت ودرجستجوی شادی دکترراس هریس روحتمابخون وقتی ازذهنت آگاهی کسب کنی میدونی که کارذهن چی هست  یه تغذیه خوب  داشته باش موادغذایی حاوی کافیین نخورورزش هایی مثل کوهنوردی روامتحان کن زیادتوطبیعت برو نگران چیزی نباش اینجاݐرازدوستانی هست که تجربه هایی مثل خودت داشتن مادرکنارشماهستیم ازخدامیخوام هرچه زودترحال دلتون خوب خوب بشه وآرامش خودتون رودوباره به دست بیارین  .
8
سلام
راه های متعددی برای غلبه بر ترسهای خاص وجود دارد. اکنون حساسیتتان روی این مورد بالا رفته و ترس چاشنی این مورد برای شما شده است. در ابتدا همانطوری که شما هم می دانید هیچگونه قصدی برای آن وجود ندارد و ترس شما در لحظات آرامش کاملا غیرمنطقی می باشد اما چاشنی ترس و اضطراب برای شما در مواقعی آن را پررنگ می کند. اما یکی از راه های غلبه تصویرسازی ذهنی می باشد ترس شما حالت خاصی را به شما نشان می دهد اما اگر در این مواقع خودتان داستان ترسناکتری و بعضا خنده دارتری با آن بسازید که حساسیتتان را به این مورد بی اهمیت کمتر کند و خودتان هم در ساختن انواع این فکرها به آن کمک کنید به مرور حساسیت شما کمتر می شود اما گفتن این روش در ابتدا برای خود فرد ناراحت کننده و غیرقابل قبول می باشد اما برای این فکر بی اهمیت و بی ارزش شما هم روشی متفاوت تر از نشان دادن اضطراب و بی قراری خود به آن نشان دهید.
9
سلام
دوستان تو رو خدا منم راهنمایی کنید از چاقو میترسم و فک میکنم به کسی یا خودم اسیبی میزنم من پیش روانشناس و رونپزشک هم رفته اولش قرص اسنترا مصرف میکردم اما الان ی ماهی سترالین رو مصرف میکنم به خاطر هزینه بالا قرص اسنترا
خواهش بهم بگید چطوری من با این ترسم رو برو بشم درحالی که من بیست وچهار ساعت تو خونه مشغول غذا درست کردن و دارم با چاقوها کارهای روز مره ام رو انجام میدم ولی با این وجود که میدونم وسواس فکری ولی اضطراب دارم
10
خودتان را معرفی کنید / پاسخ : وسواس فکر اضطراب
« آخرين ارسال توسط هیمن فوریه 08, 2019, 11:52:38 pm »
سلام
دوست عزیز ازت واقعا ممنونم که جواب دادی من افکار من در مورد صدمه زدن به خود و دیگران بود که الان شکر خدا بهتر شدم البته با مصرف دارو و رفتن پیش روانشانس بالینی ولی بعضی وقتا حسهای بدی دارم میگم الان خود به خود دستام کنترلشون رو از دست میدن و ی کار خطرناکی میکنم مثل از چاقو میترسم و وقتی کاری باهاش میکنم تو اشپزخونه میگم الان نره تو شکمم یا نکنه به کسی اسیبی برسون البته بهتر شدم ولی باز اذیتم میکنه راست دوست عزیز من اسنترا مصرف میکردم ولی چون خیلی گرون بود سترالین ایرانی خریدم
صفحه: [1] 2 3 ... 10