نویسنده موضوع: مشكل خواب  (دفعات بازدید: 377 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

saberrr

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 4
  • امتیاز 0
مشكل خواب
« : سپتامبر 25, 2017, 01:04:13 am »
سلام
خوب هستيد؟
من مشكل خواب دررم
يعني وقتي كه ميخوام بخوابم
چشمام رو كه روي هم ميزارم
شروع ميشه كلي فكر مياد توي سرم
كه اينا هيچ ربطي به هم ندارن و حتي خودم هم نميدونم خيلي هاش اصن چي هستن و كي توسط من شنيده شدن با صورت يهسري آدما و اينا
كنترل اين فكرا هم قالبن دست خودم نيس و خودشون زنجير وار و بي ربط شروع ميشن
هرچقد هم سعي ميكنم كنترلشون كنم نميتونم و دوباره خودشون شروع به كار ميكنن و اين باعث يه استرس توي سينم ميشه
و نميزاره بخوابم تا وقتي كه انقدر خسته بشم كه ديگه خوابم ببره
همين امر كيفيت خوابم رو پايين اورده
ممنون ميشم راهنمايي كنيد و بگيد چكار ميشه كرد

saberrr

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 0
پاسخ : مشكل خواب
« پاسخ #1 : اكتبر 15, 2017, 10:37:31 pm »
سلام
خوب هستيد؟
من مشكل خواب دررم
يعني وقتي كه ميخوام بخوابم
چشمام رو كه روي هم ميزارم
شروع ميشه كلي فكر مياد توي سرم
كه اينا هيچ ربطي به هم ندارن و حتي خودم هم نميدونم خيلي هاش اصن چي هستن و كي توسط من شنيده شدن با صورت يهسري آدما و اينا
كنترل اين فكرا هم قالبن دست خودم نيس و خودشون زنجير وار و بي ربط شروع ميشن
هرچقد هم سعي ميكنم كنترلشون كنم نميتونم و دوباره خودشون شروع به كار ميكنن و اين باعث يه استرس توي سينم ميشه
و نميزاره بخوابم تا وقتي كه انقدر خسته بشم كه ديگه خوابم ببره
همين امر كيفيت خوابم رو پايين اورده
ممنون ميشم راهنمايي كنيد و بگيد چكار ميشه كرد

این همه مشاهده و صفر پاسخ ... ممنون دوستان

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 143
  • امتیاز 11
« پاسخ #2 : اكتبر 17, 2017, 02:13:12 am »
سلام
منم یه مدت همینجوری بودم
خودم هم نفهمیدم چی شد خوب شدم
البته تو چند تا پست گفتم که یوگا و قرآن شدیدا بهم کمک کرد
یوگا به مرور ذهن آدم رو از فکرای الکی و بی نظم رها می کنه.
من قرآن کلاس حفظ رفتم. حفظ چون تمرکز بالا می خواد توی طول روز نمی ذاره فکرم جاها الکی بره.
از طرفی جدیدا وقت خواب مخصوصا وقتی فکرم خیلی درگیره شروع می کنم همه حفظیات قرآنم رو تو ذهنم مرور می کنم که اصلا نمی فهمم کی خوابم می بره و خواب آرامی هم پیدا می کنم اکثر اوقات با این روش.

به نظرم چند تا کار خوبه انجام بدید البته من به این نتیجه رسیدم که تو اینجور مشکلات باید صبور بود تا به تدریج راه حل ها اثر کنه:
می تونید شب برید چرخه سواری و خودتون رو خسته کنید. هر شب قبل از خواب یه سیب بخورید. توی اتاق تنها نخوابید. قبل از خواب سوره های 4 قل رو بخونید و با خدا حرف بزنید. غذاهای پر چرب و سنگین و همچنین کافئین دار مثل چایی و قهوه که برای وسواس هم مضر هستند نخورید به خصوص قبل خواب. یه دستمال آغشته به گلاب کنار بالشتون بذارید و یه ذره گلاب هر شب و هر وقت دیگه که مضطرب هستید بو کنید. قبل از خواب اگه حوصله داشته باشید از ریلکسیشن های یوگا به همراه نفس های عمیق با تمرکز استفاده کنید خیلی اثر داره البته اگه بتونید یه مدت کلاس یوگا برید و تحت نظر مربی این کار رو یاد بگیرید عالی میشه.
همه این چیزایی که گفتم به مرور اثر می کنن. از همه مهم تر اینه که خسته نشید و کم نیارید و همیشه امیدوار باشید. وقی خدا هست یعنی هیچ بن بستی نیست. شما به هم مشکلی فکر کنید خدا ازون مشکل بزرگ تره و دستتون رو میگیره شک نکنید.

الان شکر خدا برای من از 100 درصد خواب آشفته و فکر و خیال شاید 2 درصد مونده باشه

saberrr

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 0
« پاسخ #3 : اكتبر 19, 2017, 01:24:20 am »
ممنون دوست عزیز
حتما از راهکارهاتون استفاده میکنم
❤️❤️

شاهین

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 24
  • امتیاز 5
« پاسخ #4 : اكتبر 19, 2017, 05:14:00 pm »
 اصلاچرا میخوای کنترلش کنی و باهاش مقابله کنی .شاید بقول اشو عارف هندی فقط تماشاش کنی هیچ کاری نکنی خود بخود ازبین برن
شاید اصلا به ناخوداگاهت مرتبط شدی ؟! :D