نویسنده موضوع: ترس و اضطراب و استرس  (دفعات بازدید: 330 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

محمد چه

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 9
  • امتیاز 4
ترس و اضطراب و استرس
« : ژوئیه 11, 2017, 02:59:41 am »
سلام دوستان
تقریبا دو ماه پیش حشیش کشیدم و بعد چند دقیقه تپش قلب پیدا کردم و فکر میکردم مرگ نزدیکه و میمیرم . تا سه هفته بعدش نرمال بودم البته خواب های چرت و پرت می دیدم شب هاش ، و بعد سومین باری که تو دوباره ضربان قلبم بالا رفت از شبش احساس بد پیدا کردم و تا چند روز حالم خیلی خراب بود آهنگ فیلم اخبار به همشون حساس شده بودم و برای دو سه روز اشتها م رو از دست داده بودم اولش فکر کردم اختلال اضطراب گرفتم ولی بعد چت با یه روانشناس ، بهم گفت اختلال اضطراب نیست اثر موادیه که کشیدی . البته چند باری که بیمارستان بودم گفتن قلبت مشکلی نداره .
خلاصه روانپزشک رفتم قرص داده تا پریروز نسبتا آروم بودم که دیشب مسافتی با دوچرخه اومدم تو هوای تاریک و لای درختا خیلی ترسیدم و بعدش که با موبایل ضربان قلبمو چک کردم ۱۷۶ تا نشون میداد . الان هم استرس دارم و تا دوماه دیگه باید منتظر روانشناس بنشینم.
دوستان کسی تجربه داره یا میتونه قشنگ توضیح بده چه مرگمه ؟
از مردن و دیوونه شدن هم خیلی میترسم .

سیدحمید

• مدیرسایت
  • ارسال: 558
  • امتیاز 35
  • جنسيت : پسر
پاسخ : ترس و اضطراب و استرس
« پاسخ #1 : ژوئیه 11, 2017, 03:44:38 pm »
سلام
متاسفم که دارید این شرایط را تجربه می کنید اما به نظر بیشتر درگیر ترس و اضطراب های بیهوده شده اید و در این سیکل تمامی علائم حساسیت و پانیک را دارید تجربه می کنید. بیشتر افرادی که در این انجمن هستند این علائم را تجربه کرده اند مثلا اینکه تپش قلبتان زیاد باشد اما آزمایشات حاکی از سلامت قلبتان است، ترس از اینکه اختیار خود را از دست بدهید و یا بعضا احساس می کنید که دیوانه خواهید شد و تمامی نگرانی های دیگری از جمله اینکه این شرایط تا کی می تواند ادامه پیدا کند، می تواند باعث وحشت و استرس بیش از حد شما شود شما باید پیگیر کاهش این استرس و فشارهای بی منطق باشید و چون حساسیت شما در این دوران بیش از حد می باشد بایستی تحت درمان دارویی و بعضا روانشناسی ماهر و باتجربه قرار بگیرید که تمامی شرایط و نگرانی های موجودتان را پاسخی مناسب دهد توصیه دیگر من مطالعه کتاب های مفید در این زمینه هست تا بهتر متوجه شرایطتتان شوید و این مراحل را سریعتر پشت سربگذارید.

محمد چه

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 4
« پاسخ #2 : ژوئیه 11, 2017, 06:51:58 pm »
تشکر اقا حمید
من روانپزشک رفتم ، دفعه اول قرص  Doxepin 10 نوشت دوبار مصرف کردم حالم بدتر شد و دوباره قرصمو عوض کرد .
اینبار pipamperon 40 نوشت ، سه هفته اول رو یک چهارم تو سه وعده مصرف میکردم الان تقریبا یه هفته نیم شو
مصرف میکنم ولی گاهی اوقات اضطراب و استرس دارم . دکترم هم تقریبا مردی میانسالیه ولی سریع با آدم حرف میزنه و کلا یادم میره بهش بگم اضطراب و ... رو . روانشناس هم تاحالا نرفتم ولی وقت دارم برا دو ماه بعد . یکی دیگه هم میگفت برو گروه درمانی شو .
کتابی میتونین معرفی کنین خارج اینترنت ؟

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 35
« پاسخ #3 : ژوئیه 11, 2017, 09:03:25 pm »
آقا محمد تعداد دکترهای روانپزشکی که با مراجعه کننده خود در مورد احساسات و درگیری های ذهنی او حرف بزند متاسفانه کم است که ایرادی هست که بسیاری را ناچار می کند دکتر خود را عوض کنند شما نیاز دارید یک دکتر خوب و باحوصله برای خود انتخاب کنید و همین احساس راحتی باعث آرامش بیشتر شما می شود و انگیزه های آدم را افزایش می دهد. البته بایستی سبک زندگی خود را بهبود دهید، ورزش کنید توی جمع های خوب و مثبت خانواده قرار بگیرید روشهای آرامش بخشی که امروزه بسیار مطرح هستند مثلا یوگا ، ریلکسیشن و... برای خود انتخاب کنید و همچنین آگاهی خود را نسبت به علائم اضطراب بالا ببرید تا درگیر یکسری از نگرانی های رایج و غیرمنطقی وسواس نشوید و با این زمانی که برای خود می گذارید باعث می شوید که احساس بهتری کسب کنید و سریعتر از این مراحل بگذرید. در ضمن در مورد کتاب در انجمن می توانید جستجو کنید دوستان کتاب های خوب بسیاری معرفی کرده اند و همچنین بنده هم کتابی در این زمینه ترجمه کرده ام که این کتاب به خود من هم کمک بسیاری کرده است. 

محمد چه

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 4
« پاسخ #4 : ژوئیه 11, 2017, 09:25:00 pm »
باشه تشکر
درمورد عوض کردن دکتر که نمیدونم چکار کنم فکر کنم با همین دکتر الانم پیش برم بهتره چون تازه یه دارو شو دارم مصرف میکنم  تا پیش روانشناس برم .
میخواستم تای چی برم که تمام حرکاتش برای آرامش روحی هستند
ولی اگه فیتنس یا بدنسازی برم خوبه به نظرتان؟

سیدحمید

• مدیرسایت
  • امتیاز 35
« پاسخ #5 : ژوئیه 11, 2017, 11:33:26 pm »
ورزش خوبه و همین که توی جمع افراد دیگه باشی می تونه فکرتون رو با واقعیت بیشتر روبرو کنه و ذهنتون مرتبا داستانهای مختلف براتون تعریف نکنه

محمد چه

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 4
« پاسخ #6 : ژوئیه 17, 2017, 10:00:29 pm »
سلام آقا حمید
نگرانی و اضطرابم از پریروز شروع شده و امروز خیلی شده . همش نگران و مضطربم که نکنه زوال عقلی پیدا کنم دیوونه بشم درمان نشم و غیره .
زنگ زدم پزشکم و برای چند روز دیگه وقت گرفتم  .
به نظرتان این نگرانی و اضطراب و پریشانی عادی هست یا دکتر باید داروی دیگه ای هم بده ؟
فکر سوء مصرف حشیش عذابم میده همش هم یک بار کشیدم ولی بیقرار م و همش فکر میکنم نکنه بدتر بشم .
اگه لطف کنین یه کمک یا راهنمایی کنین با تشکر.

محمد چه

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 4
« پاسخ #7 : ژوئیه 17, 2017, 10:07:07 pm »
تو این هفته دوبار دوچرخه سواری کردم  ولی شاید سنگین .
یکبار شب یود ۸ کیلومتر یا کمتر رکاب زدم هم ترسیده بودم هوا تاریک بود هم ضربان قلبم بالا رفته بود و بعدش خیلی مضطرب شدم و دومین بار هم همینطور فاصله کمتر ولی باز خیلی مضطربم کرد . الان هم خیلی ترسو شدم یعنی صدای بلندی بشنوم احساس ترس میکنم . یکی میگفت بدنت ظعیف شده که این حالت ها پیش میاد البته با ارتباط اینترنتی مثل الان و میگفت اونطوری دوچرخه سواری فعلا برات سنگینه به خاطر همین .