آخرین ارسالها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
سلام ببخشیدآقاحمیداگه من نظری اینجامیزارم چون خودم چندسالی درگیراین مسایل بودم خیلی وقت هاواقعابرام سخت بودکه فکرکنم یه روزواقعاحال دلم خوب بشه وسلامتی کاملم روبدست بیارم منظورم ازسلامتی آرامش ذهنم هست دوست عزیزمن افکارهایی دقیقامثل خودت روتجربه کردم چندسال درگیرشون بودم افکارهای بیشماری درموردآسیب زدن به خودم اطرافیانم افکارهایی درموردتوهین به مقدسات افکارهایی درموردهزاران چیزدیگرباتصویرسازی های وحشتناک داشتم بزارخیالتون روراحت کنم هیچ اتفاقی قرارنیست برای شمااتفاق بیفته یاواسه اطرافیانتون به قول آقاحمیدشماذهنت نسبت به این افکارحساس شده خوب بهتون این رومیگم که یکی ازکارهایی که میتونیدحساسیت روکم کنیدداستان سازی باوحشتناکترین اتفاقات(چیزی راکه ازآن میترسی خودرادرآن قراربده بهترین راه مبارزه باترس روبروشدن باآن) جملات داستان هاروبه زبان حال بنویسیدبه طورمثال چاقوروجلوخودم میبینم دستام کنترل خودشون روازدست میدن اونوبرمیدارم باشدت زیادواردبدنم میکنم خون به همه طرف پاشیده میشه همینطورجمله بندی کنیدداستان روتاجایی که میتونیدوحشتناک کنید به طوری که اضطرابتون بره بالاهرچی اضطرابتون بره بالابهتره ایناروضبط کنیدبعدبهشون گوش بدین هرجمله رومیتونیدچندبارتکراروضبط کنیدتمام چیزهایی که ذهنتون نسبت به اون حساس یابراتون ترس ایجادمیکنه روضبط وگوش کنیداون میتونه یه کلمه باشه یایک تصویرذهنی یامیتونیدچشمهاتون روببندیدواین تصویرسازی های رودرذهن مجسم کنیدتصویرسازی ذهنی فیلم ذهنی بسازیدیااینکه اگه کسی درکنارتون هست که ازمسایلتون درجریان هست ومیتونه کمکتون کنه ازاین حرکت هاباگوشی فیلم تهیه کنیدبه طورمثال بگیدازتون فیلم بگیره وشماچیزایی که میترسین روبه شکل فیلم بازی کنیداون داره فیلم میگیره وشماچاقوروبرمیدارین دستتون میلرزه وبه صورت نمادین واردشکم میکنیدبعدبشینیدوفیلم هارونگاه کنید تمام حرکت هایی که ذهنتون نسبت بهش ترس داره روتوفیلم انجام بدیندوست عزیزیه چیزروبهتون بگم این هاهمش فکرهست ذهن داره تولیدمیکنه به خداهمه آدم هادارن منتهامافکرمیکنیم فقط ماهستیم اینطوری هستیم یامشکل داریم این افکارازبین نمیره نبایدتلاش کنیم که این افکاررونداشته باشیم فقط رفته رفته حساسیتت به اونهاکم میشه الان ذهن من هم گاهی این افکارروتولیدمیکنه ولی آگاهم ازاین که اینهاکارذهنم هست داره فکرتولیدمیکنه دیگه میدونم این افکارهیچ آسیبی به من نمیزنه کتاب سیلی واقعیت ودرجستجوی شادی دکترراس هریس روحتمابخون وقتی ازذهنت آگاهی کسب کنی میدونی که کارذهن چی هست  یه تغذیه خوب  داشته باش موادغذایی حاوی کافیین نخورورزش هایی مثل کوهنوردی روامتحان کن زیادتوطبیعت برو نگران چیزی نباش اینجاݐرازدوستانی هست که تجربه هایی مثل خودت داشتن مادرکنارشماهستیم ازخدامیخوام هرچه زودترحال دلتون خوب خوب بشه وآرامش خودتون رودوباره به دست بیارین  .
2
سلام
راه های متعددی برای غلبه بر ترسهای خاص وجود دارد. اکنون حساسیتتان روی این مورد بالا رفته و ترس چاشنی این مورد برای شما شده است. در ابتدا همانطوری که شما هم می دانید هیچگونه قصدی برای آن وجود ندارد و ترس شما در لحظات آرامش کاملا غیرمنطقی می باشد اما چاشنی ترس و اضطراب برای شما در مواقعی آن را پررنگ می کند. اما یکی از راه های غلبه تصویرسازی ذهنی می باشد ترس شما حالت خاصی را به شما نشان می دهد اما اگر در این مواقع خودتان داستان ترسناکتری و بعضا خنده دارتری با آن بسازید که حساسیتتان را به این مورد بی اهمیت کمتر کند و خودتان هم در ساختن انواع این فکرها به آن کمک کنید به مرور حساسیت شما کمتر می شود اما گفتن این روش در ابتدا برای خود فرد ناراحت کننده و غیرقابل قبول می باشد اما برای این فکر بی اهمیت و بی ارزش شما هم روشی متفاوت تر از نشان دادن اضطراب و بی قراری خود به آن نشان دهید.
3
سلام
دوستان تو رو خدا منم راهنمایی کنید از چاقو میترسم و فک میکنم به کسی یا خودم اسیبی میزنم من پیش روانشناس و رونپزشک هم رفته اولش قرص اسنترا مصرف میکردم اما الان ی ماهی سترالین رو مصرف میکنم به خاطر هزینه بالا قرص اسنترا
خواهش بهم بگید چطوری من با این ترسم رو برو بشم درحالی که من بیست وچهار ساعت تو خونه مشغول غذا درست کردن و دارم با چاقوها کارهای روز مره ام رو انجام میدم ولی با این وجود که میدونم وسواس فکری ولی اضطراب دارم
4
خودتان را معرفی کنید / پاسخ : وسواس فکر اضطراب
« آخرين ارسال توسط هیمن فوریه 08, 2019, 11:52:38 pm »
سلام
دوست عزیز ازت واقعا ممنونم که جواب دادی من افکار من در مورد صدمه زدن به خود و دیگران بود که الان شکر خدا بهتر شدم البته با مصرف دارو و رفتن پیش روانشانس بالینی ولی بعضی وقتا حسهای بدی دارم میگم الان خود به خود دستام کنترلشون رو از دست میدن و ی کار خطرناکی میکنم مثل از چاقو میترسم و وقتی کاری باهاش میکنم تو اشپزخونه میگم الان نره تو شکمم یا نکنه به کسی اسیبی برسون البته بهتر شدم ولی باز اذیتم میکنه راست دوست عزیز من اسنترا مصرف میکردم ولی چون خیلی گرون بود سترالین ایرانی خریدم
5
خودتان را معرفی کنید / پاسخ : وسواس فکر اضطراب
« آخرين ارسال توسط مسلم فوریه 07, 2019, 12:03:38 am »
سلام به نظرمن چون رواین افکارحساس شدی باعث میشن مضطرب بشی نمیدونم افکارت درموردچی هست ولی برامن هم قبلااتفاق افتاده  سعی نکن ازافکارت فرارکنی یااونهارونادیده بگیری فقط این کارذهن هست که افکارتولیدمیکنه درموردهمه چیزوقتی کارذهنت روبدونی دیگه هرفکری که تولیدکنه مضطربت نمیکنه فقط میدونی که توهم مثل همه مردم دنیاذهنت داره کارخودش رومیکنه توکاملاسالمی من هم قبلانمیخواستم یه سری افکارروداشته باشم یاقبولشون کنم ولی الان حتی ازاینکه ذهنم داره کارخودش رودرست انجام میده لذت میبرم هرفکری هم بیادتوذهنم به عنوان چیزی که ذهن تولیدکرده درنظرمیگیرم صرفافکریه مثال براتون میزنم یادتونه تومدرسه یه دانش آموزوقتی درموردیه حرف یایه کلمه حساس بودبیشتراذیتش میکردن روش اسم میذاشتن واون سریع واکنش نشون میدادکارذهن هم همینه وقتی درموردیه فکرحساس بشیم وجدیش بگیریم باعث حساسیتمون نسبت به اون میشه
6
سلام به مهربانان

منم ی روانشناس خوب تو تبریز می شناسم. در مورد کودک کار نمی کنن گویا . من خودم رفتم عالی بود. بعد خواستم دخترمم ببرم پیشش قبول نکرد. گفتن با زیر 18 سال مشاوره نمی کنن مگر به صورت گروهی
واقعا ازشون راضیم. در عرض دوماه خیلی حالم خوب شده و با زندگی آشتی شدم . جالبه همسرمم خیلی از رفتارهاش تغییر کرده. خانم دکتر میگن طبیعیه . به همه توصیه میکنم.
خدا ازشون راضی باشه.
خانم هانیه سهرابی : مطبشونم شریعتی جنوبی تقاطع پاستور هست. اسم ساختمون یادم نیست. مرکز مشاوره مبین
7
خودتان را معرفی کنید / وسواس فکر اضطراب
« آخرين ارسال توسط هیمن فوریه 02, 2019, 04:06:50 pm »
سلام
دوستان ازتون ممنونم که در هر لحظه به پیامهای که همه میذارن و خودم یکی ازاونهای هستم که زیاد ازتون کمک میگیرم
دوستان الان من واقعا با درک و فهم و اگاهی کاملی میدونم که اینها فقط وفقط افکار هستن و میان فقط وقتی میاد اضطرابم زیاد میشه و کامل هم میدونم که چیزی نیست ولی اضطراب دارم چطور میتوانم این اضطراب رو کم کنم
8
داستانهای موفقیت آمیز شخصی (PSS) / پایان شب سیه سپیداست...
« آخرين ارسال توسط مسلم ژانویه 29, 2019, 10:46:11 pm »
دوستان گلم سلام خداقوت به همتون امیدوارم حال دلتون خوب باشه آرزوم براهمتون احساس آرامش وسرزندگی هست نگران چیزی نباشین همه چی واقعادرست میشه اولین گام واسه خودم این بودکه من درموردمسیله خودم شناخت نداشتم ازسال 86تاپارسال درگیراین مسایل بودم پس اولین ومهمترین مسیله اینه که شناخت کافی از مسایلمون داشته باشیم من دربدترین وضعیت هابسرمیبردم جوری که دیگه دکتری نبودنرفته باشم ودارویی نبود که نخورده باشم ومشاوری نبودکه سراغش نرفته باشم دایماتوسایت ها وکتاب هاسرک میکشیدم مطالب هایی که میخوندم باعث میشد ترسم توبعضی مواقع بیشتربشه خوب دکترها براخودشون حرف هایی داشتن تومبتلابه اختلال وسواس فکری هستی تومبتلابه اختلال اضطراب هستی توافسرده هستی یااختلالهایی که اونااسم میذاشتن به نظرم این هاباعث میشه آدم فکرکنه که مسیلش خیلی جدی هست خوب من چیزایی میخوندم درموردژنتیک این اختلال به قول دکترها ارثی هست وتوبایدتاآخرعمردارومصرف کنی این اختلال ممکنه بعدازقطع داروهادوباره برگرده من باخوردن دارومخالف نیستم یانمیگم بهتون که داروتون روقطع کنیدمیگم همتون میتونیدبااین افکارکناربیاین مثل من که باهاشون کناراومدم بعداز10سال خوب چی باعث شدکه به این وضعیت دچارشدم این که درموردذهنم شناخت نداشتم دوستان خداوندتووجودهمه ماچیزی قرارداده به اسم ذهن 24ساعت درحال تولیدفکرهست ذهن روزی تقریبا 60هزارتافکرتولیدمیکنه مثل یک چشمه درحال جوش وخروش هست مانمیتونیم کاری کنیم که فکرتولیدنشه این افکارگاهی بی معنی هست گاهی درموردقضاوت گاهی درموردمرگ گاهی درمورداعتقادات وهزاران چیزدیگه چی باعث میشه به دردسربیفتیم این که افکارمون روباورکنیم. (جدیشون بگیریم) اینکه چیزی که ذهنت تولیدمیکنه روعین واقعیت بدونی منم همین شدکه به دام ذهنم گرفتارشدم اماالان هرفکری روتولیدکنه میدونم که فقط فکرهست واقعیت نداره ممکنه ذهنم درمورد مرگ خانوادم به بدترین وضعیت افکاریاتصاویرتولیدکنه یادرمورداینکه فلانی چه فکری درموردمن میکنه یادرموردخیلی چیزهای دیگه ولی اجازه میدم تولیدکنه کارذهن تولیدفکرهست نسبت به افکارم حساس نیستم من وشمایه آدم کاملامعمولی هستیم مثل همه ی مردم دنیا هیچ اختلالی نداریم فقط توی یه سری افکارگیرکردیم .دوستان کتاب رهایی اززندان ذهن نویسنده ماتیومک کی وکتاب درجستجوی شادی راس هریس خیلی بهم کمک کرد تمام چیزایی که بهتون گفتم تواین کتاب هانوشته حتمابخونید من آروم آروم داروهام روبانظردکترقطع کردم بعد ازقطع داروها ازطب سنتی کمک گرفتم کاروورزش مخصوصاکوهنوردی ودوچرخه سواری بهم خیلی کمک کرد عزیزان اصلانگران نباشیدکه چرااین مسیله براشماپیش اومده ولی الان طعم داشتن آرامش وسلامتی واسم خیلی شیرین هست چیزی که قبلا برام عادی بودبه قولاتاچیزی روازدست ندیم قدرش رونمیدونیم الان من آرامشم روبه دست آوردم برام زندگی شیرین شده آرزوم هم برای تک تکتون همینه کلام آخراین که( همه چیزدرست میشه...... )
9
سلام دوست عزیز. چون آزمون دارین طبعیه که افکار و خیالبافیتون بیشتر شده. چون یه آزمون مهم هم یکی از عوامل بیرونی هست ک در تشدید افکار نقش داره. بنظرم پیش روانپزشک تون برید شاید نیاز باشه داروی دیگه ای اضافه شه تا تمرکزتون بهتر شه. اگه مطالعه میکنید با صدای بلند مطالعه کنید و دور کلمات مهم خط بکشید و هنگام خوندن انگشتتون یا خودکار روی خطوط باشه.و اینکه ورزش رو فراموش نکنید. داستان های موفقیت آمیز شخصی در این فروم رو مطالعه کنید.
10
پانیک ، وسواس فکری و ترس از بیرون آمدن از خانه (PDAA) / واسوس فکری
« آخرين ارسال توسط هیمن ژانویه 26, 2019, 07:28:52 pm »
سلام دوستان تو تلگرام ی کانال هستش به اسم تحریک مغناطیسی مغز یا TMS دوستان تا حالا کسی استفاده کرده
صفحه: [1] 2 3 ... 10