نویسنده موضوع: وسواس فکر خواهشن جواب بدید فوری فوری  (دفعات بازدید: 270 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

اسو

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 34
  • امتیاز 0
سلام
دوستان اینکه میگن با ترساتون رو به رو شوید تا دیگه وسواس تون بر طرف بشه چگونه هستش مثلا خود من میترسم و این فکرهای نسبت به اسیب زدن به نزذیکام یا اینکه وقتی میرم بیرون احساس میکنم دارم به کسی که جلوی من میزنم اعصابم خوردش البته چند تا دکتر روانپزشک خوب هم رفتن همشون میگن وسواس فکری و قرص اسنترا بهم دادن
یا اینکه یکی اینجا نوشته بود که وقتی فکری میاد تو ذهنتون باهاش مقابل نکنید و بهش بگید اره برو من اینو انجام میدم نمیتوانم بگم اره من به شوهر عزیزم اسیب میرسون یا خواهرم احساس میکنم اگه اینو بگم بد میشه خواهشن راهنمایی کنید

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 150
  • امتیاز 13
پاسخ : وسواس فکر خواهشن جواب بدید فوری فوری
« پاسخ #1 : آوریل 10, 2018, 02:13:37 am »
منم مثل شما فکر می کردم
به خاطر همین اول کار نمی تونستم ین کار رو کنم
ولی وقتی که کم کم شروع کردم به باور اینکه این فکرا فقط یه بیماریه و هیچ کدوم مربوط به ذات و اعتقادات خودم نیست، این کار هم تونستم انجام بدم ولی لازمه ش همینه که بیمار بودنت رو بپذیری وشروع به انجام راه حل های ممکن برای درمانش کنی

اسو

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 0
« پاسخ #2 : آوریل 14, 2018, 09:59:40 am »
سلام
ممنونم الهام جون خیلی تشکر که بهم جاب دادید راستی گفته بود تو هم حتی از کارد میخوری وحشت داشتی منم اینطوری هستم واز چاقو های بزرگ هم کلا میترسم الهام چون تو روانشناست چه تکنیکهای برات گفت که از چاقو ترست بشکنه راستی این قرص اسنترا دکتر برای من نوشته وزنم رو اضافه کرده تو روز ی صدی میخورم تو شب هم ی صد و پنجاه ی سوال دیگه شما تا چند وقت قرص استفاده کردی ی سوال دیگه شما هم همینجوری این فکر اسیب زدن به نزدیکات امد تو ذهنت ممنونم اگه جواب بدی عزیزم

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #3 : آوریل 14, 2018, 11:27:53 pm »
سلام عزیزم
خواهش می کنم.
من از همه اینایی که میگی می ترسیدم. حتی خیلی فکرهای وحشتناک تر هم داشتم. در حدی بودم که حتی نمی تونستم یه فیلم که یه دعوای کوچیک داشت نگاه کنم.
زیاد توضیح نمیدم به خاطر اینه که اذیتت نکنم.
آره منم چاق شدم.
آسنترا خیلی قرص خوبیه
ببین دکتر اولین چیزی که به من گفت این بود که به خودم برسم. به خوابم(بتونی شب زود بخوابی و صبح زود بیدار بشی خوبه). تغذیم ورزشم. گفت تو مواظب جسمت نبودی چه انتظاری داری برات درست فکر تولید کنه.
به من راه حل اینو داد که هر فکری اومد بی اهمیت باشم یا با همین تکنیک شمارش که گفتم بهت ذهنم رو مشغول یه چیز دیگه کنم. چون ذهن همزمان به 2 تا چیز نمیتونه فکر کنه.
ببین من برای از بین رفتن ترسم از چاقو اینا هیچ کار مستقیمی نکردم فقط دکتر بهم گفت برای رهایی از این فکرا به هیچ وجه دوری نکن از این ابزار . مثلا گفت به هر کی که میترسی آسیب بزنی بهش چاقو بگیر دستت بشین کنارش گوشت تمیز کن یا سبزی پاک کن .
من مهم ترین چیزی که بهم کمک کرد مشغول کردن خودم بود. یا مثلا فکرا که میومد با آرامش می گفتم بهش نیم ساعت بعد بهت فکر می کنم. کم کم فراموش می شد.
توی جمع دوستای با هدف بودن خیلی خوب بود. یه سری کارایی انتخاب می کردم که مجبور باشم انجام بدم و نیاز به تمرکز داشته باشه مثلا این گروه دوستام تو کار گرافیک بودن من کار می گرفتم وچون مجبور بودم با تمرکز انجامش بدم فکرا کم کم کم رنگ می شد. یا ورزش یوگا رفتم . حفظ قرآن هم رفتم. همه ی این کارا رو خودم رو مجبور می کردم انجام بدم. چون از ته دل وا قعا بی انگیزه بودم.
مثلا حفظ قرآن خیلی خوب بود چون تمرکز و درگیری ذهنی بالایی نیاز داشت . بعد از اون هر وقت فکرا میومد شروع می کردم از حفظ و با توجه به معانی قرآن خوندن خیلی کمک بزرگی بود.

از غذاهای سردی هم تا یه مدت تا میتونی پرهیز کن. کافئین(قهوه-چای پررنگ) و غذاهای تند و تیز و غلیظ هم عامل تشدید وسواسن.
تو این راه باید صبرت زیاد باشه چن به مرور خوب میشی.

راجع به دارو هم دکتر از 50 شروع کرد گفت باید به 200 در روز برسه ولی من چون مشکل کبد داشتم همون روزی 50 می خوردم. شکر خدا خوب بود.
الانم قطعش کردم کامل.
شروع کردم رژیم لاغری
البته 4-5 کیلو اضافه کردم زیاد نبود. می ارزه آدم چند کیلو چاق بشه ولی در عوض خوب بشه.

یه کارای دیگه هم که می کردم طبیعت گردی بود با توجه کردن به قدرت بی انتهای خدا و هر وقت ناامید می شدم می گفتم با وجود خدایی با این عظمت و قدرت هیچ چیز نشدنی نیست.
مناجات شاکین هم از مجموعه دعاهای خمسه عشر تو مفاتیح خیلی خوبه سعی کن زیاد بخونیش.
یه دوستی داشتم با نماز شب خوندن افسردگیش درمان شده بود و به من نماز شب رو پیشنهاد داد.

تو این مدت درمانت سعی کن از تنش و استرس دور باشی خودت شرایط آرامش خودت رو فراهم کنی.
در کل عامل اصلی فکر بی کاریه.
سعی هم کن با اومدن فکر اصلا غمگین نشی. همش بگو خوب میشم حالا یه دو روز دو تا فکر الکی هم دارم.

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #4 : آوریل 14, 2018, 11:36:42 pm »
یادم رفت بگم. فکرای منم یهویی شروع شد و افتاد تالاپی تو ذهنم
قبل از شروع این فکرا یه ذره مشکلات و درگیری های ذهنیم زیاد شده بود. اضطرابم زیاد بود و برنامه خواب و خوراکم داغون بود.
که یهویی این فکرا اومد سراغم.

اسو

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 0
« پاسخ #5 : آوریل 15, 2018, 08:56:49 am »
الهام جون ازت ممنونم واقعا که خیلی جامع و کامل برام توضیح دادی انشالله خدای بزرگ هر ارزوی روکه داری براورده کنه عزیزم ببخشید خیلی ازت سوال پرسیدم راستی این قرص وابستگی نمیاره

اسو

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 0
« پاسخ #6 : آوریل 16, 2018, 12:31:22 am »
سلام الهام جان این داستان شروع فکرهای وسواسی من بود من الان ۳۲ سال دارم تقربیا ۱۷سال
داشتم پیش دادشم بیمارستان میلاد عملش کردن بودم شب
داشتم میوه میخورد کارد میوه خوری که دستم بود ی لحظه فکر بد امد تو ذهن که من این کارد رو نکنم تو شکم برادرم بعدش کارد کلا پرت دادم و از ذهن خود دورش و بعد از این بار دو سه بار دیگه این فکر امده تو ذهنم که نکن من به کاردی بردارم و به کسی اسیبی برسون ولی زیاد بها بهش نمیدادم و میرفت ولی الان سه ماه که این فکرها خیلی اذیتم میکنه میگم نکنه که من کنترلمو از دست بدم و یا عقلم رو از دست بدم و با چاقو به کسی اسیبی بزننم تازه اینقدر این فکر تو ذهنم میاد و میری گریه میکنم رفتم دکتر روانپزشک گفت که وسواس فکری و قابل درمان و در ضمن و دوران کودکی خوبی داشتم و اصلا به هم سن و سال های خود دعوا اینا نداشتم الان همش فکر میکنم وقتی میرم برون دارم هم رو میزنم دکتر بهم اسنترا داده میخورم ازاسترسم خیلی کم شده ولی بازم ی وقتای افکار دوباره اذیتم میکنه خواهشن بهم جواب بدید که قابل درمان هستش یوگا میرم سر کار هم هستم حسابدار ی شرکت عمرانی هستم

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #7 : آوریل 16, 2018, 10:27:55 am »
منم وضعیتم بدتر از تو بود. الان خوبم شکر خدا
وقتایی که اضطرابم زیاده میاد فکرا ولی سعی می کنم اصلا نترسم مثل قبل و منتظر بشم که خودشون برن
تو اگه قبول کنی این فکرا از خودت نیست خیلی راحت کنار میای باهاشون. و اونا هم می بینن اهمیت نمیدی خودشون کم کم می رن
به نظرم دنبال روانشناس بالینی خوب باش که راه های مقابله رو بهت بگه.

اسو

• تازه وارد
  • *
  • امتیاز 0
« پاسخ #8 : آوریل 16, 2018, 11:46:47 am »
بازم ممنونم دوست عزیز واقعا که بهم کمک کردی راستی تو روانشناس بالینی که رفت اسمش چی بود من سنندج زندگی میکنم باید بگردم و ی روانشناس خوب پیدا کنم