نویسنده موضوع: افت روحیه  (دفعات بازدید: 745 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 152
  • امتیاز 13
پاسخ : افت روحیه
« پاسخ #15 : فوریه 23, 2018, 12:05:11 pm »
سلام الهام جان آخه چرا اینجوری میگی از چی وحشت داری میدونی این کلمه ی وحشتو که بکاری میبری چقد روحیتو تضعیف میکنه،نگرانی هیچی رو تغییر نمیده ولی توکل بخدا خیلی چیزارو عوض میکنه،این جمله رو یه جایی خوندم خاستم بهت بگم هر وقت نگران شدی یادت بندازی،چرا نگرانی؟مگه آینده ی کی تضمینه که آینده ی من یا تو هم تضمین باشه؟!نگرانی جز اینکه حالتو روحیتو تضعیف میکنه کار دیگه ایم میکنه؟!به خودت همش بگو ایشالا که همه چی خوب میشه

سلام تارا جان.
ممنون بابت دلگرمی های خوبت
واقعا به حرف امام علی ایمان آوردم که اگه نفست رو مشغول نکنی اون تو رو مشغول می کنه. منم فکر کنم الان درسته شرایط اضطرابی پایان نامه م تموم شده ولی خب یه فراغت زیادی پیدا کردم یهووی که هیچ برنامه ای برای وقتام نداشتم.
می دونی مشکلم با تلقین مثبت اینه که به محض اینکه یه تلقین مثبت به خودم میکنم، وجودم انکار و مسخره ش می کنه. بدتر از این مثلا وقتی دعا می کنم هم همین ناامیدی میاد تو وجودم. حس خوبی نیست اصلا.
می دونم ناامیدی از شیطانه باید خودم رو مقابلش قوی کنم. سعی کنم من از اون سمج تر باشم.

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #16 : فوریه 23, 2018, 12:15:05 pm »
سلام آقا جواد
چقدر خوب که به انجمن سر زدید و چقدر خوب تر که پیام منو خوندید
دقیقا همینایی که می گید با تمام وجودم حسشون کردم. واقعا این مدت انقدر خوب بودم که به بچه های انجمن امیدواری می دادم. ولی الان که دوباره دارم اذیت میشم به قول شما بیشتر می ترسم . احساس می کنم تو مرحله ی پذیرش هنوز موندم!!! چون یکی از چیزایی که خیلی اذیتم می کنه همینه که این مشکل دیگه چسبیده به من و همیشه باهام هست.
شکر خدا فکرای وسواسیم خیلی شدید برنگشتن ولی یه حس بی انگیزگی بدی اومده تو وجودم، هر وقت هم اینجوری می شم خود به خود فکر وسواسی قبلیم که **** بود ناخودآگاه میاد دنبالش، این بخششه که می ترسونتم می ترسم آخرش به همینجا برسه.
الان فقط تنها کاری که سعی می کنم انجام بدم اینه که مثل دوره ی اول مریضیم با فکرا نجنگم بذارم بیان هر وقت خودشون صلاح دیدن برن ::) . ان شاالله خدا هم یه صب زیادی بهم بده

تارا

• کاربربسیار فعال
  • ارسال: 308
  • امتیاز 81
« پاسخ #17 : فوریه 23, 2018, 03:32:29 pm »
الهام جان کتاب رهایی از وسواس از هایمن و چری پدریک رو حتما بگیر و بخون...مخصوصا قسمتهایی که مربوط به وسواس فکریه منم فکر میکنم تو قسمت پذیرش موندی

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #18 : فوریه 25, 2018, 12:15:07 am »
سلام تارا جان
ممنون از راهنماییت. باشه ان شاالله

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #19 : مارس 03, 2018, 01:01:33 am »
سلام
اومدم بگم شکر خدا خیلی حالم خوبه
همون یه هفته ای که آقا مهدی گفتن درگیر بودم
فهمیدم علتش هم از بیکاری بود
واقعا آدم نباید به این فکر کنه که حتی یه لحظه هم بی دغدغه و بی برنامه برای آینده باشه و باید دائم خودش رو درگیر بدونه
تا نفسش برای خودش سرگرمی درست نکنه و افسار افکار آدم رو نتونه دست بگیره

خدا رو شکر به خاطر حال خوبم و به خاطر وجود دوستایی مثل شما که سر راهم گذاشته و آرامش رو به واسطه ی شما بهم هدیه میده
امیدوارم شما هم همیشه خوب باشید

Mehdii

• کاربر عادی
  • **
  • ارسال: 61
  • امتیاز 10
« پاسخ #20 : مارس 03, 2018, 01:20:35 pm »
سلام
اومدم بگم شکر خدا خیلی حالم خوبه
همون یه هفته ای که آقا مهدی گفتن درگیر بودم
فهمیدم علتش هم از بیکاری بود
واقعا آدم نباید به این فکر کنه که حتی یه لحظه هم بی دغدغه و بی برنامه برای آینده باشه و باید دائم خودش رو درگیر بدونه
تا نفسش برای خودش سرگرمی درست نکنه و افسار افکار آدم رو نتونه دست بگیره

خدا رو شکر به خاطر حال خوبم و به خاطر وجود دوستایی مثل شما که سر راهم گذاشته و آرامش رو به واسطه ی شما بهم هدیه میده
امیدوارم شما هم همیشه خوب باشید

سلام الهام خانوم خیلی خوشحالم که حالت دوباره خوب شده شکر خدا منم بهترم درست میگین وقتی ادم سرگرم باشه و برنامه برا زندگیش داشته باشه دیگه بقیه مشکلا و فکرا براش خیلی بی اهمیت میان بیکاری برای وسواس مثل سم میمونه البته خود وسواسم به بیکاری و تنهایی و منفی بافی دامن میزنه اگه ادم بتونه همون اول که افکار میاد سراغش با هر ترفندی ذهنشو منحرف کنه انقدر اذیت نمیشه هیچ فکری و حسی دائمی نیست میدونم و درک میکنم روزای اول چه استرسو ترسی رو داشتین ولی الان کمرنگ شده یه مشکلی که هست اکثر ما چه حال خوب چه بد برامون کم و بیش ثباتی که باید داشته باشه رو نداره  برای همه شاید اینجور باشه ولی مسلما جنس یه ساعت یا یه روز بی حالیو ناراحتی با یک روز تا 1 ماه فکر وسواسی داشتن فرق میکنه ولی به نظرم همه ی ما اگه بخوایم نیم پر رو ببینیم همین رنج همین فشار افکار ازمون ادمایی رو ساخته که طاقت و تحملمون خیلی بالا رفته دیدمون و عوض کرده به قول شاعر یک عمر هر دردی به من دادی حس میکنم عین نیازم بود ............

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #21 : مارس 05, 2018, 12:09:12 pm »
سلام
واقعا راست میگید، من خودم خیلی از مسایل الکی که قبل از وسواسم باعث ناراحتی میشد برام، دیگه اهمیتی ندارن برام. انگار این وسواس جان باعث شد یه ذره بیشتر رو همه افکار و اعمالم فکر کنم.
ان شاالله برای هر کسی خیر و صلاحش پیش بیاد.

Javad

• کاربرفعال
  • ارسال: 180
  • امتیاز 53
  • جنسيت : پسر
« پاسخ #22 : مارس 06, 2018, 11:42:49 am »
با سلام و عرض ادب
خوشحالم فاز سخت بيماري را پشت سر گذاشته ايد و در واقع ميشه گفت تجربه كنترل بيماري را پيدا نموده ايد و انشالله خواهيد ديد كه چطور گذشته با شتاب براي شما با موفقيت جبران ميشود و نتيجه پشت سر گذاشتن سختي كسب تجربه مهار بيماري را خواهيد ديد، البته اين به اين معني نيست كه بيماري وسواس فكري به شما هجوم نخواهد آورد ولي قدرت صدمه زدن و ماندن حداكثر تحت تاثير قراردادن چند روزه شما را ندارد، بهر حال هر سختي درسهايي  به انسان مي آموزد و تجربياتي كسب خواهد شد كه باعث شتاب در پيشرفت آدمي خواهد بود بنظرم من دليل موفقيت در كارها پس از دوران سخت اوليه بيماري وسواس فكري موارد ذيل باشد:
١- براي پشت سر گذاشتن  مرحله نخست و فاز اوج بيماري شما نيازمند پذيرش صحيح، صبر و تحمل هستيد، پس تجربه كسب كرده ايد چه مواردي و مسائلي در زندگي قابل پذيرش يا عدم پذيرش هستند و همچنين براي موفقيت صبري و ممارست عامل مهميست كه بدترين نوع آن پشت سر گذاشته ميشود
٢- ارزش زمان و آرامش را بهتر ديگران درك ميكنيم لذا حاضر نيستم اين آرامش را هدر دهيم و براي جبران روزهاي عقب ماندگي بيشتر تلاش ميكنيم و اين نه تنها باعث جبران ميشود بلكه باعث شتاب موفقيت ميشود
٣- بيماري وسواس فكري عملاً از درگيري فكري با مسائل و موشكافي آنها ناشي ميشود ولي متاسفانه از نوع بيهوده اش ولي بعد تجربه اش و وسعت فكرش باقي ميماند و در تحليل مسائل و تصميم درست تر به كمك مي آيد
٤- چون مرحله سخت اوليه پشت سر گذاشته شده اين به اين معني است هر كدام از ما بارها و بارها به راهي براي برون رفتم از بيماري فكر كرده ايم و بارها شكست خورده ايم ولي دست تلاش نكشيده ايم تا راه درست پيدا كرده ايم و باز اين بدين معنيست كه از هر شكست پله درست كرده ايم تا به بيماري غلبه پيدا كنيم و با روحيه با ساير مشكلات زندگي برخورد ميكنيم چون ملكه ذهنمان شده كه شكست را قبول نكيم و دست از تلاش برنداريم
..........
لذا گرچه هيچ كس دچار اين بيماري مهلك نشود ولي خدا بنده هايش را فراموش نميكند و مزد تلاش براي ادامه زندگي اين بزرگترين نعمت الهي را به بنده خود به بهترين نحو ممكن ميدهد.
انشالله همه بزودي آرامششان را بدست آوردن از موفقيتهاي بينظير پس از مرحله بسيار سخت بيماري نايل شوند و رمز اين بهبودي، پذيرش، صبر و درمان .
به خدا نگوييد مشكلات بزرگي دارم - به مشكلات بگوييد خداي بزرگي دارم

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #23 : مارس 07, 2018, 01:13:32 am »
سلام آقا جواد
واقعا جمع بندی خوبی بود. ممنون
ان شاالله همگی ادامه راه رو محکم و استوار طی کنن.