نویسنده موضوع: ترس و اضطراب ریشه اصلی این مشکله  (دفعات بازدید: 281 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال دیدن موضوع.

adel-sade

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 1
  • امتیاز 0
ترس و اضطراب ریشه اصلی این مشکله
« : سپتامبر 15, 2017, 09:52:46 pm »
من 30سالمه و پنج سال پیش تو خدمت سربازی این مشکل برام بصورت جدی بوجود اومد... افسردگیم تو اون دوران زیاد شده بود ومنم تازه ازدواج کرده بودم... وقتی برای اولین بار تو یه شرایط سخت روحی یه فکر وسواسی مسخره برا اولین بار وارد ذهنتون میشه و شما انقدر می ترسید و تو اولین لحظه به این فکر میکنید که نکنه همیشه این فکر بیاد و ذهنمو بخاد درگیر خودش کنه تو اون لحظه هست که به اون اجازه میدید که وارد بشه و بمونه... اگه اون لحظه نمیترسیدید یا تو یه شرایط شاد میبودید قطعا ردش میکردید و بعدا حتی اجازه ورود به ذهنتون رو هم نداشت...
من ازپسش برومدم و پنج سال تموم حتی وقتی یادم میومد که به خاطر چه چیز مسخره ای ذهنم تموم روز مشغول بود خندم میگرفت..
ترس ازین موضوعه که باعث میشه ذهنتونو درگیر کنه و اصولا تو زندگی از هر چی بترسید ذهنتون رو مشغول میکنه شاید هیچ وقت هم نیاد... راهش شاد شدن و شاد موندنه. شاید مسخره کردن اون فکر و بگید برام مهم نیست حتی اگه نگرانم بشم برام مهم نیست و واقعا قول بدید اگه نگران شدید اهمیت ندید... خودش کم کم میره و بعد شما احساس قدرت بیشتری می کنید و از قبل قوی تر میشید
...

اسو

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 34
  • امتیاز 0
پاسخ : ترس و اضطراب ریشه اصلی این مشکله
« پاسخ #1 : آوریل 16, 2018, 11:39:17 am »
سلام
واقعا اعتماد به نفس دارید و این فکرهای الکی فقط وقت گرانبهای ادمو میگیره پس هر وقت فکری امد نه نگران بشیم نه دستو پای خودمو رو گم کنیم راحت بیخیال باشیم

Bita

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 1
  • امتیاز 0
پاسخ : ترس و اضطراب ریشه اصلی این مشکله
« پاسخ #2 : آوریل 17, 2018, 11:28:00 am »
سلام دوستان.من مدتیه دچار وسواس فکری شدید شدم و مدام به یک شخص و یک چیز فکر میکنم و در موقعیتهای مختلف اون شخص جاشو به شخص دیگه میده خیییلی ازاردهندست مدام تو فکرمه خسته شدم دکتر خوبم پیدا نمیشه کلی خرج دکتر کردم تو رو خدا کمکم کنید اگه یه دکتر خوب تو این زمینه میشناسید.ممنونم