نویسنده موضوع: فیلم کارگاه کنترل وسواس دکتر ناظری  (دفعات بازدید: 652 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 152
  • امتیاز 13
فیلم کارگاه کنترل وسواس دکتر ناظری
« : ژوئیه 01, 2017, 01:57:07 pm »
سلام دوستان
پیشنهاد می کنم فیلم های کارگاه کنترل وسواس دکتر ناظری رو نگاه کنید. این کارگاه برای روانشناسا برگزار شده. به نظرم خوب بود. از جلسه 5 راهکارهای مقابله رو میگه. تمام جلساتش توی آپارات هست:

http://www.aparat.com/v/KS2uD

Javad

• کاربرفعال
  • ارسال: 180
  • امتیاز 53
  • جنسيت : پسر
پاسخ : فیلم کارگاه کنترل وسواس دکتر ناظری
« پاسخ #1 : ژوئیه 01, 2017, 10:32:27 pm »
سلام دوست عزيز تشكر از ارسال لينك خوبتون
به خدا نگوييد مشكلات بزرگي دارم - به مشكلات بگوييد خداي بزرگي دارم

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #2 : ژوئیه 02, 2017, 02:17:16 am »
خواهش می کنم. به امید روزهای بدون وسواس برای هم

Mohamad

• Atila
  • کاربرفعال
  • ارسال: 103
  • امتیاز 34
« پاسخ #3 : ژوئیه 06, 2017, 10:37:35 am »
سلام دوستان
پیشنهاد می کنم فیلم های کارگاه کنترل وسواس دکتر ناظری رو نگاه کنید. این کارگاه برای روانشناسا برگزار شده. به نظرم خوب بود. از جلسه 5 راهکارهای مقابله رو میگه. تمام جلساتش توی آپارات هست:

http://www.aparat.com/v/KS2uD
ممنون خیلی مفید بود

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #4 : ژوئیه 06, 2017, 12:29:01 pm »
سلام. خواهش می کنم

اسو

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 34
  • امتیاز 0
« پاسخ #5 : آوریل 07, 2018, 05:12:19 pm »
الهام جان ببخشید تو هم از چاقو میترسیدی  یا اینکه فکر میکردی الان میری ی چاقو بر میداری و به یکی ازعزیزانت اسیب میرسون خواهشن کمی من رو راهنمایی کن

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #6 : آوریل 08, 2018, 01:53:58 am »
دقیقا همینجوری بودم. از آشپزخونه وحشت داشتم
راجع به خودم، پدرم، مادرم، خواهرم، دوستم
کلا به هر چی فکر می کردم یه فکر وسواسی می چسبید بهش.
کلا وسواس خیلی متنوعه حوصله ت سر نمیره  ;)
الان الحمد لله هیچ کدوم ازین فکرا دیگه نیستن.
ازشون نترس
توسنندج کسی رو من نمیشناسم ولی بگرد پرس و جو کن حتما پیدا میشه یه دکتر خوب. با امید خوب شدن 100 درصد به پیش  برو. خیالت راحت. هر چی بترسی ازش پررو تر میشه. هر چی تلاش کنی از ذهنت بندازیش بیرون پر رنگ تر میشه. من یه ذره که به خودم مسلط شده بودم و اضطرابم کم تر شده بود فکر که میومد با تمسخر بهش می گفتم باشه چشم هر چی تو بگی دیگه هم بهش فکر نمیکردم، خودش غیب می شد.
در ضمن بگم کوتاه نیا اگه یه دکتری چند جلسه رفتی جواب نگرفتی برو سراغ بعدی. من 4 تا دکتر مختلف رفتم . خودم هم نفهمیدم چی شد خوب شدم. واقعا لطف خدا بود. از خدا خیلی کمک بخواه ولی بی صبری نکن آروم منتظر باش تا خدا دعاهات رو مستجاب کنه.
من یه مشکلی که داشتم صبرم خیلی کم بود یه بار دعا میکردم انتظار داشتم همون موقع خوب بشم. این بود که بیشتر ناامید میشدم.

دعا کن توکل کن صبر کن و تلاش و تلاش و تلاش مطمئن باش به مرور خوب میشی.
این نوع مشکلا ریشه توی سبک زندگی اشتباه و پر اضطراب خودمون داره. یه شبه نیومده پس توقع نداشته باش یه شبه معجزه بشه. صبر داشته باش و بهش بها نده خودش میره
ورزش و توی جمع بودن و بی کار نبودن یادت نره. کارایی مثل کارای هنری که تمرکز میخواد هم کمک کننده ست.
من یه اشتباهی که داشتم دست به هیچ کاری نمیزدم می گفتم بذار خوب شم. با این تفکر 5 ماه رو با جنگ داخلی تو وجود خودم سپری کردم که فایده ای هم نداشت. از روزی که با وجود همه ی فکرها به توصیه ی یکی از دکترا شروع به فعالیت کردم (ورزش- توی جمع دوستان شاد و با هدف و انگیزه بودن-حفظ قرآن) کم کم قوی تر شدم.
اصلا به خاطر ترس هات خودت رو از هیچ کاری منع نکن. مثلا من یکی از ترس ها آسیب به هم اتاقیم تو خوابگاه بود به خاطر همین هر روز این وحشت تو وجودم بود و به خاطرش نمی رفتم خوابگاه و ترسم مدام بیشتر می شد. اما وقتی مجبور شدم برم خوابگاه و یکی دو روز فکرا رو تحمل کردم خود به خود رفتن.

به امید بهبودی و سلامتی کامل برای همه

اسو

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 34
  • امتیاز 0
« پاسخ #7 : آوریل 17, 2018, 10:20:11 am »
سلام دختر خوب واقعا از ممنونم کلی چیزهای که ازش ترس داشتی من هم دارم ولی الان شکر خدا خیلی خوبم چون منم کم کم دارم به این نتیجه میرسم که این افکار نخواسته که ماها اصلا دوست نداریم بیا تو ذهنمون چیزی از درون من و شما نیست وهر چی زیادتر بترسی وسواس بیشتر میشه چون اولها من فقط میگفتم نکنه من به شوهرم اسیبی برسون که خیلی هم دوستش دارم و این بود ولی کمکم میترسیدم پیش خواهرم هم برم دیگه ی دو ماهی منم اینجوری بودم حتی میرفتم مهمونی میوه که میاوردن اضطراب منو میگرفت کارد میوه خوری رو میدم ولی دیگه که تحمل نمونده بود با افکارم بجنگم رفتم روانپزشک و گفت وسواس فکری و حالا هم خوبم نسبت به اون موقع خدا رو شرکت میکنم و از تو هم ممنونم چون واقعا با این حرفات ارومم کردی

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • امتیاز 13
« پاسخ #8 : آوریل 19, 2018, 12:33:45 pm »
الهی شکر
ان شاالله کامله کامل خوب میشی :)