آخرین ارسالها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
خودتان را معرفی کنید / پاسخ : اضطراب
« آخرين ارسال توسط 🌼Elham🌼 سپتامبر 21, 2018, 06:35:54 pm »
سلام خواهش می کنم.
من زمانی که تو اوج مریضیم بودم، راهنمایی های شما و سایر بچه های انجمن خیلی شارژم می کرد چون اینجا هیچ کس امید الکی نمیده و با تمام وجودش حرف هایی که می زنی رو زندگی کرده.منم از شما ممنونم که همیشه کامل ترین و با حوصله ترین راهنمایی ها رو می کنید.
ان شاالله بتونیم کنار هم راه رو ادامه بدیم و همگی حال دلشون خوش باشه
2
« آخرين ارسال توسط Javad سپتامبر 21, 2018, 02:40:04 pm »
سلام
الهام خانم، راهنماییتون عالی بود، تشکر از،شما که به سایر دوستان از طریق راهنمایی درست کمک میکنید.
3
« آخرين ارسال توسط 🌼Elham🌼 سپتامبر 21, 2018, 12:50:31 pm »
سلام
من هم افسردگی و وسواس فکری داشتم
با همین قرص و در کنارش روان درمانی و تلاش 99 درصد خودم خوب شدم. اون یه درصدم به خاطر بعضی وقتاس که فکرای وسواسی میان که دیگه مهم نیستن و نمی ترسم ازشون
این قرص ها واقعا خوبن و اثر گذار که فکر آدم رو آروم می کنن. ولی شما با یه روانشناس خوب (ترجیحا روانشناس بالینی) کار رواندرمانی رو پی بگیرید.
از این مهم تر سبک زندگیتون رو عوض کنید چون زندگی های اشتباه ما رو به این روز انداخته. که البته مهم نیست چون وقتی آدم میفهمه و قبول میکنه که مثل هر بیماری جسمی ممکنه روحش هم مریض بشه دیگه قدم تو راه خوب شدن میذاره.
من تو پست های مختلف تمام شرایط بدی که داشتم و کارهایی که کردم رو نوشتم. بقیه بچه ها هم همینطور. به طور خلاصه چند تا چیز به من کمک کرد: مراجعه به روانشناس در کنار مصرف قرص-ورزش(یوگا)-نماز اول وقت و با توجه، حفظ قرآن- معاشرت با دوستان با انگیزه و پر تلاش- افزایش طبیعت گردی.
اینم بدونید در کنار همه اینها صبر خیلی مهمه چون جنس بیماری های روحی اینجوریه که همینطور که کم کم به خاطر سبک زندگی غلط ایجاد شدن برای رفتنشون هم زمان بیشتری نیازه.
هیچ وقت هم نا امید نشین چون با وجود قدرت خدا هیچ چیز بن بست و غیر ممکن نیست.
4
خودتان را معرفی کنید / پاسخ : وسواس فکر
« آخرين ارسال توسط تارا سپتامبر 19, 2018, 02:44:41 pm »
سلام دوست عزیز خداروشکر که حالتون بهتر خوشحالم،بله همونطور ک گفتین اگه تحت نظر پزشک مصرف کنین وابستگی نمیاره و بعد مدتی پزشک قطعش میکنه. من تو قسمت داستان های موفقیت آمیز شخصی تجربه هایی که داشتمو توضیح دادم دوست عزیز میتونین بخونین
5
خودتان را معرفی کنید / واسواس
« آخرين ارسال توسط هیمن سپتامبر 18, 2018, 11:57:14 am »
سلام دوستان خواهشن کمکم کنید این فرض اسنت،ا وزن اضافه ميکنه اعصابم خورد الان ی سال که دارو فقط سرترالین مصببب% خود میخواهم. بدون اطلاع از روانبزشكم قطعيش كنم
6
« آخرين ارسال توسط جاوید سپتامبر 17, 2018, 05:33:21 pm »
سلام بر‍ دوست عزیز من از سن 16 سالگی دچار افسردگی شدم روزهای اولش خیلی سخت بود چون نمی دونستم چه مرگمه ولی یواش یواش فهمیدم که من دچار افسردگی شده ام و باید به روانپزشک مراجعه می کردم ولی از ترس اینکه مبادا به داروها عادت کنم دارو رو یکی دو روز خوردم و بعد ترک کردم و بیماری من عود کرد و دیگر هیچ علاقه ای به معاشرت نداشتم و حتی افکار **** به سرم میزد بعد از گذشت سالها فهمیدم که باید دارو مصرف کنم دوباره راهی روان‍پزشک شدم ایشان تشخیص دادند که من سه نوع بیماری دارم اضطراب اجتماعی -افسردگی - وسواس فکری  و دارویی که به من تجویز کردند سرترالین بود و الان چند سالی هست سرترالین 50مصرف میکنم و یکی دوبار خواستم مصرف دارو رو قطع کنم ولی حالم بدتر میشد افکارم به هم میخورد و خلاصه الان هم که در خدمت شما هستم هنوز به مصرف سرترالین اادامه میدهم
7
« آخرين ارسال توسط هیمن سپتامبر 17, 2018, 08:04:43 am »
سلام تارا خانم عزیزم ممنونم بله درست اشتها رو زیاد میکنه البته به دکترام هم گفتم که زیادی وزن اضافه کردم ولی دوزش رو برام کم نکرده تارا خانم شما هم وسواس داشتید الان بهتر شدی قرص مصرف میکنی من واسواس اسیب زدن به خودم و دیگران رو داشتم الان با مراجعه به روانشناس بالینی و مصرف داروهای که فقط و فقط آسنترا جارچی استفاده ميکنم دیگه هیچ قرصی استفاده نمیکنم خدا رو شکر این قرص وابستگی نمياره هر وقت دکتر قطعش کنه برایم مشکلی پیش نمیاد ازتون خواهش دارم که برام توضیح بديد
8
« آخرين ارسال توسط تارا سپتامبر 17, 2018, 05:10:55 am »
سلام خوش اومدین. قرص ک ب خودی خود باعث افزایش وزن نمیشه،بلکه اشتهارو زیاد میکنه ک اگه پرخوری کنین وزنتون میره بالا،با یه رژیم غذایی درست و روزی یه ساعت ورزش هوازی وزنتونو کنترل کنین،میتونین موضوع رو ب پزشکتونم بگین و اگه نیاز دونستن دوز دارورو کم کنن
9
خودتان را معرفی کنید / وسواس فکر
« آخرين ارسال توسط هیمن سپتامبر 16, 2018, 10:07:00 pm »
سلام دوستان خواهشن راهنماييم کنید الان یک سال که به خاطر وسواس فکری آسنترا مصرف میکنم و پوزش رسیده به دویست و پنجاه که تو روز ی صد و تو شب ی صد و پنجاه و متاهل هستم نزدیک به دوازده کیلو اضافه وزن دادم و من ی خانوم هستم خواهش راهنماییم کنید البته واقعا الان ترس و وسواسم خیلی خیلی خیلی خوب شده و الان به این درک و نتیجه رسیدم که هیچی نیست ولی نمیدونم چرا دکترم دارو هام و کم نکرده ورزش پیاده روی و خیلی کم خوری ميکنم
10
خودتان را معرفی کنید / پاسخ : هموسكشوال ocd يا وسواس فكري
« آخرين ارسال توسط Javad سپتامبر 16, 2018, 02:20:24 pm »
سلام به نظر من از ژنتيك نبايد بترسيد بيشتر مسائل  وسواسي به نظرم  از طريق تربيت يه فرد وسواسي منتقل ميشه . چون بچه ها از والدينشون ياد مي گيرند مثلا اگه يه نفر دستشو زياد ميشوره نبايد اجازه بده اين كار وسواسي رو بچه تاثير بگذاره و اون رو كار خوبي ببينه.در كل اين نظر شخصي من بود نه يك نظر علمي و اين كه فكر مي كتن بچه دار شدن ميتونه وقت شما رو مشغول كنه و اين براي درمان وسواس هم مناسبه

سلام
وسواس فکری قابلیت انتقال از طریق وراثت را دارد و شدت آنهم میتواند متفاوت باشد، ولی خوشبختانه علم آنقدر پیشرفت داشته است که تا اندازه زیادی نگرانیها را بطرف کنه برای جلوگیری از احتمال مبتلا شدن فرزندان دو کار را باید انجام بدید:
1- قبل از حاملگی به دکتری که میخواهید دوران بارداری رو سپری کنید موضوع را بطور کامل در میدان بگذارید.
2- بچه های مستعد مبتلا شدن از حدود یک سالگی و یا حتی زودتر علایمی را بروز میدهد که والدین باید این علایم را شناسایی به به پزشک مراجعه کنند و اگر چنین شود ابتلا در بزرگسالی کاملا منتفی میشود.

لذا اصلا جای نگرانی نیست.
صفحه: [1] 2 3 ... 10