نویسنده موضوع: ترس از اسیب زدن به دیگران و یا انجام حرکات غیر اخلاقی در مکانهای عمومی و پر جمعی  (دفعات بازدید: 116 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال دیدن موضوع.

kiumars

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 5
  • امتیاز 2
سلام دوستان  من چند .قتی هست بدجور افکار جنسی اذیتم میکنه به طوری که دیگه باشگاه نمیتونم برم وکلاس های دانشگاه را یکی درمیون میرم تو خیابون همش میترسم که وقتی راه میرم  نکنه مثل همجنس بازا راه برم یا میترسم درکلاس یا مکانهای عمومی حرکات عجیب و غریب انجام بدم  و تازه گیها خیلی بندرت از خونه بیرون میرم خودم میدونم که افکار وسواسی ولی از این میترسم که یکبار کنترلم از دستم خارج بشه و کاری بکنم لطفا راهنمایی و کمک کنید ممنون

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 143
  • امتیاز 11
سلام
عیدتون مبارک
اگه پیامای بچه ها رو خونده باشید توی همه ی این افکار واژه ی "ترس از اینکه ...." وجود داره
مطمئن باشید که هیچ وقت این اتفاق نمی افته. همین که هر وقت این فکرا میاد سراغتون می ترسید که نکنه اتفاق بیفته پس ذات شما از این افکار و اعمال متنفر هست و بیشتر از قبل مواظبید که این اتفاقا رخ نده.

همه ی این فکرا از وسواس هستن. به هر شکلی هم که فکرشو بکنید برای افراد مختلف به وجود میاد و مووضوعات مختلفی دارن.
راهکارهایی که تو انجمن دوستان نوشتن رو حتما بخونید.
من خودم چون خیلی مشکلم شدید بود اول دارو استفاده کردم و در کنارش ورزش و قرآن و مشغول کردن خودم رو ادامه دادم. الان بعد یک سال کامل خوبه خوبم به لطف خدا. من انقدر حالم بد بود تمام کارام رو تعطیل کرده بودم و مشغول کلنجار رفتن با افکار بودم ولی راهم اشتباه بود.

به هیچ عنوان در برابرش کوتاه نیاید و به کارهای روزمره تون برسید ، اصلا هم سعی نکنید با افکار مبارزه کنید بذارید بیان و عبور کنن مثل اتوبوس. اینم بدونید هیچ کدومشون به شخصیت شما ربطی نداره دکتر به من گفت دو تا هورمون تو مغزت به خاطر استرس و اضطرراب زیاد ترشحشون کم شده، همین.

به هیچ وجه بیکار نباشید چون بیکاری عامل تولید فکره .
مطمئن باشید خوب میشید.
اگه با ورزش و مشغول کردن خودتون و توجمع بودن هنوز افکار میاد، به نظرم راهی که من رفتم برای درمان رو طی کنید من اول روانشناس بالینی رفتم ایشون ارجاع دادن به روانپزشک بعد با تجویز ایشون قرص استفاده کردم تا یه ذره به خودم مسلط شدم و بعد در کنارش فعالیت هامو با وجود افکار از سر گرفتم و چند بار هم روانشناس رفتم.
الان شکر خدا 99.9 درصد خوب شدم یه وقتایی که استرسم زیاده فکرا میاد ولی دیگه دست و پامو گم نمی کنم. منتظر میشم خودشون برن.
دیگه قرص هم گذاشتم کنار.

راهنمایی های آقا بابک، آقا جواد، حامد خان ، آقا سید حمید، آقا مهدی ، تارا خانوم، آرزو خانوم و دوستای خوبی که یادم نمیاد اسماشونو حتما بخونید توی انجمن

kiumars

• تازه وارد
  • *
  • ارسال: 5
  • امتیاز 2
عید شما هم مبارک خیلی ممنون از اینکه اطمینان دادید که اتفاقی نمیفته

🌼Elham🌼

• Elham
  • کاربرفعال
  • ارسال: 143
  • امتیاز 11
خواهش می کنم